پاکسازی جهادی محله به محله توسط واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد

امروزه مسئله حفظ محیط زیست به یکی از مسائل مهم جوامع بشری تبدیل شده است بدان حد که بسیاری از حقوقدانان و سیاستمداران آن را در مقوله «امنیت نرم‌افزاری» توصیف کرده و برای آن اهمیت بین‌المللی قائل هستند.

اگر در گذشته محیط زیست یک مسئله داخلی بود لیکن امروزه مرزهای داخلی را درنوردیده و جنبه فراملی پیدا کرده است. چرا که مسائل و مشکلات مربوط به بیماری‌های واگیردار، آلودگی، بهداشت و سلامت فقط در محدوده مرزهای داخلی قرار نمی‌گیرد و به جوامع دیگر نیز سرایت می‌کند. کرونا،ایدز، سارس، ایبولا، هپاتیت، آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌های واگیردار امروزه به مسئله مهم حیات بشری تبدیل شده و سلامتی جوامع را هدف قرار داده است. بنابراین توجه به محیط زیست و حفظ سلامتی انسان یکی از اصول اساسی در بقای زندگی است و کنترل آلودگی‌های محیط از جمله مواد زائد جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد.

بهینه‌سازی تکنولوژی جمع‌آوری و دفع مواد زاید و اشاعه فرهنگ مصرف صحیح کالا و جمع‌آوری و دفع صحیح‌تر آنها می‌تواند تاثیر اساسی در حفظ بهداشت و سلامت محیط زیست جامعه داشته باشد.

عبارت «شهر ما، خانه ما» بر در و دیوار کوچه‌ها و خیابان‌ها به چشم می‌خورد و همه ما روزی چند بار این عبارت زیبا و پرمفهوم را  مشاهده می‌کنیم اما به راستی چقدر در تحقق این خواسته کوشا بوده‌ایم و شهر خود را خانه خود فرض کرده‌ایم…؟!

چقدر تلاش کرده‌ایم که وقتی از خانه خارج می‌شویم مواد دور ریز خود را در مخازن و سطل‌های در نظر گرفته شده بیندازیم و چهره کوچه‌ها و خیابان‌های شهر را زشت و بدمنظره نکنیم…؟!
همه ما به خوبی می‌دانیم که به عنوان یک شهروند باید در حفظ تمیزی و نظافت شهر کوشا باشیم و کمترین کاری که از دستمان برمی‌آید این است که چهره شهر را با انداختن زباله روی زمین نازیبا نکنیم اما خیلی از ما در این زمینه همکاری نمی‌کنیم و حتی کوتاهی هم می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد ، با عنایت به اینکه  داشتن شهر تمیز حق مسلم همه شهروندان است ، واحد خدمات شهری شهرداری با پرسنل اندک خود اقدامات لازم در خصوص رفت و روب
محله های شهر اعم از مسیر رودخانه تا هفت چشمه ، جاده سلامت ، بلوار ساری ، شهرک کلاهدوز،خیابان صفا،شهرک ولی عصر(عج)،پشت بانک ملی، خیابان مازندران،خیابان بهشتی، و بلوار امام خمینی (ره) از بانک صادرات تا میدان را صورت داده و طی برنامه ریزی های صورت پذیرفته توسط واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد کلیه مناطق و محله های سطح شهر به صورت جهادی پاکسازی خواهد شد.

ارتباط مستقیم با سرپرست شهرداری

آب و هوا
شهمیرزاد
29 مهر 1400, 6:32 ق.ظ
 

ابری متناوبت
15°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 69
  • 798
  • 2,750,054