بایگانی برای ‘مطالب ويژه’

با اهدای لوح سپاس از زحمات مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد تقدیر بعمل آمد

در نماز عبادی و سیاسی جمعه شهمیرزاد حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه محترم شهمیرزاد با اهدای لوح سپاس از زحمات مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد به پاس تلاش در عرصه مدیریت شهری تقدیر و تشکر نمودند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:این تقدیر و تشکر در نماز عبادی و سیاسی روز جمعه مورخه سی ام شهریور ماه در مسجد ولی عصر برگزار گردید.

متن لوح سپاس به شرح ذیل می باشد:

                                                                                           هو المحبوب

                                   تو را هست پاداش بی منتی                                                به بسیار شایسته عزتی

جناب آقای مهندس محمد صالح لقمانیان
شهردار جوان و پر تلاش شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

از اینکه با عنایت خاصه حق،کار و تلاش مداوم را چون جهاد وظیفه اصلی خود می دانید،و در کارتان صداقت ،در نگاهتان محبت،در اندیشه تان خیرخواهی،در رفتارتان شادابی،در سکوتتان وقت و در تلاشتان اخلاق و جدیت را،راه و توشه می سازید.

به پاس حسن سلوک که با ترکیب صلابت و عطوفت و شدت و رافت همراه بوده و به پاس تلاشهای شما در عرصه خدمتگزاری به مردم شریف شهمیرزاد در شهرداری این لوح تقدیر پیشکش حضور سازنده و ثمربخش شما می شود.

امید است با ایمان به اراده خداوند متعال و در جهت کسب رضایت حضرت دوست و حفظ منافع عموم در ارائه خدمات به شهروندان همچون گذشته مؤید و منصور باشید و تمام تلاشهای خود را معطوف به حفظ شخصیت و جایگاه شهروندان نمائید،امیدوارم همواره همای سعادت در آسمان زندگیتان در پرواز باشد.

                                                                                    سید داود احمد پناه
                                                                                   امام جمعه شهمیرزاد

پاکسازی ونظافت لحظه به لحظه شهر در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گرارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:با تدابیر و برنامه ریزی های از قبل صورت پذیرفته در خصوص پاکسازی و نظافت سطح شهر و با تاکیدات مکرر مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد پاکسازی و نظافت لحظه به لحظه شهر در تاسوعا وعاشورای حسینی در شهمیرزاد صورت پذیرفت.

حسن بازاری مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در این خصوص ابراز داشت:با تدبیری که در  در ایام تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته شد، تصمیم گرفتیم که با توجه به کمبود نیرو در این بخش مجموعه پاکبانان در سه شیفت در سطح شهر مستقر نمائیم و در لحظه به نظافت شهر بپردازند.

یک معضل فرهنگی که همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تکرار می شود وکمتر کسی به آن توجه می کند ریختن ظروف نذری در کف خیابان های شهر است.

ماه محرم علاوه بر ماه حزن و اندوه ماه نذری دان ها هم است، و هر کس به اندازه توان خود سعی می کند در با شکوه برگزار شدن مراسمات عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) سهم داشته باشد.

در کنار این نذری دادن ها کارهایی از ما سر می زند که زیبنده فرهنگ حسینی نیست که یکی از این کارها ریختن ظروف یک بار مصرف نذری در کف خیابان ها است که هر ساله شاهد آن هستیم .

بعد از توزیع نذری در کنار هر تکیه و حسینیه منظره ای از انبوه زباله ظروف یک بار مصرف کهبه چشم می خورد، که زیبنده فرهنگ حسینی نیست.

شاید بعضی از ما به زحمتی که برای جمع کردن این نوع زباله ها توسط کارگران شهرداری کشیده می شود فکری نکنیم و اکثر شهروندان ظروف یک بار مصرف خود را در هر جایی رها می کنند که باعث می شود این گونه زباله ها در خیابان ها پخش شود .

حال که این پاکبانان عزیز به هیچ چشم داشتی تمیز کردن خیابانها را به عهده می گیرند بهتر است ما به عنوان یک شهروند سعی کنیم زباله های ظروف نذری را در کنار خیابانها رها نکنیم تا رضایت پاکبانان شهرداری را به دست آوریم.

در این شبها با هر نیتی در عزاداری شرکت می کنیم ظروف یک بار مصرف را درون سطل های زباله بیندازیم.

نماز ظهر عاشورا با شکوه هرچه تمام برگزار شد

همزمان با دهمین روز از ماه محرم و روز عاشورا مردم عزادار شهمیرزاد از صبح روز عاشورا با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و امامزاده‌ها ضمن گرامیداشت شهادت امام حسین (ع) و یارانش عزاداری کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:مردم شهمیرزاد پس از عزاداری و اشک ریختن در ماتم شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان و همزمان با اذان ظهر، نماز ظهر عاشورا را به جای آوردند، در این مراسم‌ها که با شکوه خاصی برگزار شد،

در شهمیرزاد نیز اقامه اذان ظهر عاشورا در میدان امام خمینی (ره) که هسته مرکزی شهر و مرکز عزاداری بود برگزار گردید و حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد پس از اقامه نماز، ضمن تبیین فلسفه‌ قیام امام حسین (ع) عزاداران را به تفکر بیش از پیش در مورد قیام عاشورا فراخواندند.

امام حسین علیه‌السلام به ما آموخت که در بحرانی‌ترین حالات و پیشامدها یاد خدا باشیم، و با یاد او که به دل‌ها آرامش می‌بخشد آرامش ‍ قلب پیدا نموده و این اطمینان قلبی را به یاران و خانواده‌اش نیز منتقل کرد، خطبه هایش با نام و یاد خداست ، امام در روز عاشورا در اوج سختی‌ها یک لحظه از یاد خدا غاقل نبود و پیوسته نام آن محبوب را بر زبان جاری می‌کرد و به واسطه ذکر آن محبوب قطره وجودش را به دریای الهی متصل می‌ساخت . در روایت آمده که روز عاشورا امام حسین پیوسته و مداوم خدا را یاد می‌کرد و می‌گفت:لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم.

حضور پرشور عزاداران در تاسوعا و عاشورای حسینی

تاسوعا و عاشورای حسینی سال ۹۷در شهمیرزاد همانند سالهای گذشته  با حضور پرشور عزاداران حسینی غرق در ماتم بود ،هیئت های مذهبی با ترکیبی بسیار منظم از دسته های زنجیر زنی،سینه زنی و آوردن نمادهایی از واقعه کربلا به عزاداری مشغول شدند

مسیرهای دسته روی در شهمیرزاد مناسب سازی شد

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع)، شهرداری شهمیرزاد تدابیر لازم برای هرچه باشکوه‌تر شدن مراسم‌ عزاداری سالار شهیدان را برنامه‌ریزی کرد.

مهندس محمد صالح لقمانیان در این خصوص گفت: با آغاز ایام ماه محرم به‌منظور تسهیل در تردد دسته‌‌های عزاداری و هیأت‌های مذهبی و رفاه حال عزاداران حسینی، مسیرهای حرکت دسته‌‌ها درشهمیرزاد بهسازی شد.

شهردار شهمیرزاد بیان کرد: خدمتگزاری به عزاداران حسینی افتخار بزرگی است که امسال نیز با آمادگی بیشتر همانند سال‌های گذشته به‌عنوان خادمان اباعبدالله الحسین (ع) این اقدامات را انجام خواهیم داد.

لقمانیان افزود: ضمن بازدید و کنترل محل‌های تعیین‌شده برای عبور دسته‌‌ها، شست‌وشوی معابر، جمع‌آوری خاک و نخاله، آسفالت و لکه‌گیری مسیر عبور هیأت‌های عزاداران به‌منظور تسهیل در عبور و مرور عزاداران و ایمن‌سازی معابر صورت گرفت.

وی از سیاه‌پوش کردن معابر اصلی شهر شهمیرزاد خبر داد و گفت: اهتزاز پرچم‌های مشکی در سطح شهر، طراحی و نصب المان و بنرهایی با مضمون عاشورا و نصب ریسه‌های مشکی از اموری است که توسط واحد روابط عمومی صورت گرفت.

شهردار شهمیرزاد بیان کرد: مردم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد  امسال نیز همچون سال‌های گذشته در دهه نخست محرم، عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) را باشکوه و حضور گسترده خود برگزار می‌کنند که لازم است امسال نیز شرایط مناسبی برای رفاه حال مردم عزادار فراهم شود.

لقمانیان خاطرنشان کرد: امیدواریم شهروندان و گردشگران ضمن پاکیزه نگه‌داشتن شهر خود، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) بکوشند.

 

بازسازی ساختمان آرامستان بهشت علی در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:آرامستان بهشت علی شهمیرزاد یکی از آرامستان های شهمیرزاد می باشد که در حال حاضر با همت شهرداری شهمیرزاد و با حمایت خیر نیکوکار جناب آقای حاج بهروز یوسفی عملیات بازسازی ساختمان آن آغاز شده است.

ادامه عملیات پیاده رو سازی سطح شهر در دست اقدام می باشد

شهردار شهمیرزاد از ادامه اجرای پروژه های کف سازی و پیاده روسازی با هدف استانداردسازی معابر، بهبود عبور و مرور و افزایش رفاه شهروندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد، مهندس محمد صالح لقمانیان با بیان این خبر افزود: از آنجا که پیاده روهای شهر می تواند نقشی اساسی در ارتقای سلامت و تسهیل عبور و مرور شهروندان ایفا نماید شهرداری منطقه شهمیرزاد تاکید فراوانی بر افزایش سطح نوسازی معابر عمومی شهر دارد.

وی از اجرای عملیات بیش از ۸۰۰ مترمربع کف سازی و پیاده روسازی بلوار امام خمینی (ره)خبر داد و افزود: این اقدام به منظور بهبود عبور و مرور و افزایش رفاه شهروندان آغاز گردیده و هم اکنون نیز در دست اقدام می باشد.

شهردارشهمیرزاد از اهتمام ویژه شهرداری شهمیرزاد نسبت به اجرای عملیات گسترده کف سازی و پیاده رو سازی در خیابان های فاقد کف و سنگ فرش خبر داد و افزود: طرح های کف سازی و پیاده روسازی با پیشرفت بیش از ۴۰ درصد در حال اجراست.

مهندس لقمانیان با تاکید بر حجم گسترده عملیات، تصریح کرد: معابر مشمول این طرح شامل :بلوار امام خمینی (ره) ،بلوار ساری ،خیابان بهشتی و … می باشد که بخشی از آن به اجرا درآمده است.

اجرای عملیات نمای المان شهدای گمنام شهمیرزاد در دست اقدام می باشد

شهردار شهیرزاد: المان شهدای گمنام شهر شهمیرزاد توسط شهرداری ساخته شد و در حال حاضر مراحل نمای آن در دست اقدام می‌باشد.

لقمانیان با اشاره به مهم‌ترین اهداف ساخت این المان تصریح کرد: ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، از مهم‌ترین اهداف ساخت این المان است.

وی ضمن بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم گفت: المان شهدای گمنام شهر شهمیرزاد توسط شهرداری ساخته شد و در حال حاضر مراحل پایانی آن در دست اقدام می باشد.

شهردار شهمیرزاد تصریح کرد: شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد آکنده از بوی شهداء ۸ سال دفاع مقدس و شهداء بی نام و نشان که پیام های زیادی را به سراسر جهانیان اعلام کردند است.

اجرای عملیات سنگ نمای بازار روز در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی:در ادامه عملیات تکمیل بازار روز شهمیرزاد شروع عملیات سنگ نمای با پیمانکاری سازمان همیاری شهرداریهای استان سمنان در دست اقدام می باشد.

بازار روز شهمیرزاد پس از پنچ سال وقفه در اجرای عملیات عمرانی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان عملیات  عمرانی تکمیل آن آغاز شد.

مهندس محمد صالح لقمانیان در این خصوص خاطرنشان شد: با توجه به توسعه روزافزون شهرها، ساخت بازارهای منطقه‌ای برای افزایش رفاه شهروندان و جلوگیری از ازدحام جمعیت در هسته‌های مرکزی شهر، رعایت مسائل زیست محیطی و جلوگیری از اتلاف وقت مردم به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است.
لقمانیان افزود: در واقع ساخت این بازارها می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه، اشتغال زایی، رشد و توسعه خدمات شهری همچنین جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان منطقه نقش اساسی داشته باشد.

لکه گیری آسفالت نوار حفاری و روکش آسفالت سطح شهر در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: در راستای بهسازی معابر شهری عملیات لکه گیری نوار حفاری، ترمیم و روکش آسفالت در برخی از معابر و گذرگاه های سطح حوزه استحفاظی شهرداری اجرا شد.

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در این خصوص اظهار داشت:یکی از عمده فعالیت هایی که روزانه در کنار سایر فعالیتها و خدمت رسانی های این شهرداری با تلاش و پشتکار نیروها در سطح شهر صورت می گیرد؛ زیرسازی و لکه گیری آسفالت معابر اصلی و فرعی است، این  این عملیات با هدف پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی و با توجه به فرسایش، تخریب و حفاری  آسفالت در برخی از معابر و گذرگاههای سطح شهر اجرایی می شود.

لقمانیان افزود: عملیات زیرسازی و آماده سازی برخی از معابر سطح شهر با هدف جلب رضایت شهروندان به مرحله اجرا در آمد.

وی همچنین تصریح کرد: ترمیم آسفالت و لکه گیری نوار حفاری در چندین نقطه از خیابان های سطح شهر از قبیل:سه راهی ملک طیبی،منطقه پشته،منطقه یخچال،مسکن مهر خیابان مطهری،منطقه تپه زونی و روکش آسفالت خیابان شهید شهابی به سمت تپه زونی از اهم عملکرد شهرداری شهمیرزاد در این حوزه در شهریورماه سال جاری بوده است.

پیاده روی خانوادگی

✅ به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:مراسم پیاده روی خانوادگی در مورخه نهم شهریور با حضور جناب آقای دکتر همتی نماینده محترم مردم شهرستانهای سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی،جناب آقای دکتر آشوری معاونت محترم فرمانداری مهدیشهر،جناب آقای دکتر فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،مدیریت شرکت همراه اول،مدیر کل مخابرات استان سمنان،مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی بخش شهمیرزاد،مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان مهدیشهر،ورزشکاران شهمیرزاد و اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

🔻این مراسم در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی صورت پذیرفت .

🔻در ابتدای مراسم مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد پس از خیر مقدم به جناب آقای دکتر همتی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین دستگاههای اجرایی، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم عید سعید غدیر خم را تبریک و تهنیت گفته و از حضور مردم و مسئولین در این مراسم تقدیر و تشکر کردند.

🔻لقمانیان از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در حوزه افزایش شور و نشاط اجتماعی و پیاده روی خانوادگی نام برد و اعلام کرد: اجرای عملیات پیاده رو سازی در سطح شهر بخصوص مسیر بلوار امام خمینی(ره) ،مهیا نمودن مسیر پیاده روی و ورزش همگانی با اجرای کف پوش درپارک ها و بوستان های سطح شهر،اجرای عملیات عمرانی و افتتاح مسیر برگشت مسیر جاده سلامت از پارک کوهستان از اهم اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در شش ماه گذشته می باشد.

🔻شهردار شهمیرزاد خاطرنشان شد:با توجه به آمار میانگین طول عمر مردم که ۷۶ سال است در ۱۲سال اواخر عمر اغلب افراد دچار پوکی استخوان و درد مفاصل می شوند و تنها راه ممکن جهت برون رفت از این بیماری پیاده روی مستمر می باشد.

🔻در پایان مراسم به شصت نفر از شرکت کنندگان در این مراسم به قید قرعه جوایز نفیسی از سوی شرکت همراه اول،اداره ورزش و جوانان شهمیرزاد و شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد اهدا شد.

جشن بزرگ غدیر خم

به گزارش روابط عمومی: جشن بزرگ عید غدیر خم به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در مورخه هفتم شهریورماه نودوهفت با حضور حداکثری مسئولین و اقشار مختلف مردم با اجرای بسیار زیبای ابراهیم ابراهیمی(خواننده)،مجتبی علمباز(طنز) و سینا توکل شهمیرزادی مجری مجرب برگزار شد.

یکی دیگر از برنامه های این مراسم ،نورافشانی آسمان بود که توسط گروه نورافشانان کویر اجرا شد.

????????????????????????????????????

احداث دیواره پیاده رو بلوار امام خمینی(ره) بصورت کاملا” سنتی

 عملیات احداث دیواره پیاده رو بلوار امام خمینی(ره) بصورت کاملا سنتی در راستای زیبا سازی سیما و منظر شهری و جلوگیری از خطر توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر صورت پذیرفت.

خیابان چهار کوچه واقع در بلوار بسیج زیر سازی و آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: یک هزار و سیصدو پنجاه متر مربع از خیابان چهار کوچه واقع در بلوار بسیج با اعتباری بالغ بر سیصد میلیون ریالاز محل اعتبارات داخلی زیر سازی و آسفالت گردید .

 محمد صالح لقمانیان در گفت و گویی با بیان اینکه تیم مدیریت شهری در نظر دارد به منظور جلب رضایت شهروندان نسبت به زیر سازی و اجرای آسفالت در نقاط مختلف شهر از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد اقدام نماید گفت: اجرای عملیات آسفالت در خیابان چهار کوچه واقع در بلوار بسیج از جمله معابری می باشد که نسبت به زیر سازی و اجرای آسفالت دستی آنها اقدام گردید.

شهردار شهمیرزاد افزود: تیم مدیریت شهری در راستای توسعه و عمران شهری تمام تمرکز خود را برای آبادانی شهر شهمیرزاد قرارداده و با برنامه ای تدوین شده توسعه را از مناطق کم برخوردار آغاز کرد.

لقمانیان افزود: با همدلی مسئولان شهر همه تلاش و کوشش خود را برای توسعه شهر شهمیرزاد انجام خواهد داد تا شهمیرزاد نیز همچون دیگر شهرهای نمونه گردشگری بین المللی ایران در سطح نخست منطقه و کشور  بدرخشد.

فراخوان مسابقه طراحی میدان

شهرداری شهمیرزاد با هدف بهره گیری از ایده های اصیل معماری ایرانی اسلامی و اشاعه فرهنگ بومی معماری و شهرسازی و دستیابی به طرحهای خلاقانه و تفکرات جدید در مرحله ساخت و ساز شهری مسابقه طراحی معماری و شهرسازی میدان واقع درسه راهی ملک طیبی را به صورت مسابقه آزاد برگزار می نماید.

موضوع طراحی:

طراحی و شناسه(المان) میدان جدید الاحداث واقع در سه راهی ملک طیبی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد.

ویژگی های عام طرح:

– طراحی بر مبنای مفاهیم خاص میدان به لحاظ هویت جمعی و تاریخی شهمیرزاد

– توجه به شاخصه های معماری ایرانی- اسلامی

– در نظر گرفتن خوانایی و اصول زیبایی شناسی فرم

– توجه به بستر فیزیکی طرح

– در نظر گرفتن خلاقیت و نوآوری در طرح

– توجه به اجرایی و اقتصادی بودن طرح

– توجه به سیمای میدان و المان در روز و شب

-در آثار ارائه شده جنبه شهر گردشگری و بین المللی لحاظ گردد

– توجه به مقیاس طرح و ارتباط منطقی ابعاد شناسه با عرض میدان (شعاع میدان :۶متر)و خیابان های مرتبط با درنظر گرفتن فاصله، زاویه دید و سرعت ناظر پیاده و سواره و عناصر موجود در محدوده طرح

– ویژگی های خاص طرح:

– با بهره گیری از قلعه باستانی شیر قلعه،درخت تاریخی کمان رستم، لوگو شامرزا،لوگوخوشمه صفا

-استفاده از نماد ها و سوغات شهر از قبیل:آلو و گردو شهمیرزاد

-استفاده از تمثال مشاهیر یا استفاده از اسامی ایشان

– طراحی شناسه به صورت المان حجمی

– ایجاد محدودیت جهت حضور افراد پیاده به داخل میدان

– در نظر گرفتن خیابان امام خمینی(ره) به عنوان محور اصلی

 

 شرایط و نحوه شرکت در مسابقه:

– تمامی معماران، شهرسازان و علاقه مندان می توانند به صورت حقیقی یا حقوقی در این مسابقه شرکت نمایند.

– مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۳۱/۵/۹۶ خواهد بود.

– – شهرداری شهمیرزاد در استفاده یا عدم استفاده از طرح برگزیده صاحب اختیار است.

– شهرداری شهمیرزاد، طرح ها و آثار رسیده را پس از اتمام مسابقه به نحو مقتضی و با ذکر مشخصات صاحب اثر به نمایش عموم خواهد گذاشت .

-ضمن تقدیر از کلیه افرادی که در مسابقه شرکت نمودند به طرح برگزیده توسط داوران هدایای نفیسی توسط شهرداری شهمیرزاد اهدا می گردد.

 

توجه:

–  مدارک ارائه شده در قالب CD یا DVD، به دبیرخانه ارسال گردد.

–  شرکت کنندگان مدارک خود را می بایست حضوری و یا از طریق پست به دبیرخانه مسابقه تحویل دهند.

آدرس دبیرخانه : شهمیرزاد- بلوار  امام خمینی (ره)- ساختمان شهرداری، طبقه سوم ، روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد تلفن تماس:۰۲۳۳۳۶۶۴۹۷۴

نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی در مورخه هفدهم مردادماه همزمان با سالروز خبرنگار نشستی با اصحاب رسانه و با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد صورت پذیرفت.

در این نشست خبری که در روز خبرنگار صورت پذیرفت ضمن تجلیل از خبرنگاران مهندس محمد صالح لقمانیان بر اساس درخواست یکی از خبرنگاران به گزارش اهم اقدامات شهرداری شهمیرزاد در هفت ماه گذشته پرداخت.

شهردار شهمیرزاد از این شهر نمونه گردشگری بین‌المللی به‌مثابه یک شهر بدون دفتر گردشگری نام برد و گفت: این در حالی است که همه شهرهای نمونه بین‌المللی گردشگری براساس قانون و تصویب هیئت وزیران باید از دفتر میراث‌فرهنگی و گردشگری برخوردار باشند.

به گزارش روابط عمومی: محمدصالح لقمانیان با گلایه از آنچه بی‌توجهی مسئولان ذ‌یربط به آثار تاریخی شهمیرزاد می‌خواند، اظهار کرد: متاسفانه شهمیرزاد با وجود همه ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایش مورد غفلت قرار گرفته است.

لقمانیان اضافه کرد: البته اداره میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی در شهرستان مهدیشهر وجود دارد اما برخلاف قانون که به صراحت بر لزوم ایجاد دفتر گردشگری در شهرهای نمونه گردشگری بین المللی تاکید شده، این شهر همچنان فاقد چنین امکانی است.

وی به وجود شیر قلعه که یک قلعه باستانی در شهر نمونه گردشگری بین‌المللی شهمیرزاد است اشاره کرد و افزود: این قلعه باستانی نماد تاریخی این شهر است اما متاسفانه با وجود پیگیری‌های زیادی که صورت گرفته تلاشی در جهت حفاظت و بهره‌مندی مردم از مزایای این اثر تاریخی صورت نگرفته است.

لقمانیان با بیان اینکه یک اعتبار ناچیز که به مثابه یک قاشق شکر در یک آب‌انبار است به این اثرتاریخی اختصاص یافته است تصریح کرد: احیای راه‌ دسترسی به این اثر تاریخی می‌تواند به رونق گردشگری در این شهر کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه شهرداری شهمیرزاد آمادگی خود را برای هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون تومان برای ایجاد این جاده دسترسی اعلام کرد گفت: گذشته از این یک سرمایه‌گذار علاقه‌مند شهمیرزادی نیز آمادگی خود را برای تقبل ۷۰درصد هزینه و دستمزد کار باستان‌شناسی در این قلعه باستانی اعلام کرد اما دریغ از یک حمایت موثر که بتواند به احیای این ظرفیت ارزشمند تاریخی کمک کند.

شهردار شهمیرزاد با بیان اینکه نگهداری و حفاظت این قلعه وظیفه ذاتی میراث فرهنگی است خاطرنشان کرد: متاسفانه متناسب با جایگاه یک شهر نمونه بین‌المللی گردشگری، به شهمیرزاد اعتبار تخصیص نمی‌یابد.

وی با اشاره به بازسازی میدان ۵۰ ساله شهمیرزاد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نمادهای شهری در شهمیرزاد گفت:مرمت و بهسازی میدان امام خمینی(ره) شهمیرزاد به همان صورت اولیه صورت پذیرفته است.

لقمانیان با اشاره به برخی خدمات این شهرداری در ۷ ماهه اخیر گفت: شهرداری را با ۱۶ میلیارد تومان بدهی مانده شش ماه اضافه کار معوق شده تحویل گرفتیم اما خوشبختانه با همت پرسنل و همکاری و تعامل خوب شورای اسلامی شهر در حال حاضر حقوق پرسنل بروز شده و علاوه بر اجرایی شدن پروژه‌های نیمه‌تمام، دو میلیارد تومان نیز از بدهی‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری شهمیرزاد مثل بسیاری از شهرداری های کوچک با مشکلات جدی مالی روبرو است افزود: با این همه همت مضاعف همکاران سبب شده که دستاورد خوبی در این مدت داشته باشیم.

وی از انجام ۵۰۰۰تن آسفالت در این شهر خبر داد و گفت: انجام ۳۰۰۰مترمربع کفپوش و پیاده رو سازی، توسعه زیباسازی و جذابیت‌های بصری شهر، بهبود سیستم روشنایی، انجام امور زیربنایی و المان‌سازی،شروع پروژه بزرگ و زیر ساختی بلوار شهید کلاهدوز جهت روانسازی و ایمن سازی ترافیک شهری، خط کشی خیابانها و رنگ آمیزی سرعت گیرها، اجرای جانپناه سنگی در خیابان ساحلی و بسیج،کاشت انواع گلهای تزیینی وفصلی و دائمی و کاشت بیش از دو هزار عدد درختان توت و گردو و نارون از دیگر پروژه‌هایی بوده که اخیرا در این شهر عملیاتی شده است.

در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از خبرنگارانی که شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد را در ایفای رسالت خود یاری می نمایند تقدیر شد.

مرمت و بهسازی میدان تاریخی شهمیرزاد به پایان رسید

میدان امام خمینی (ره) به درگذشته بنام میدان نادری معروف بود، از نظر مکانی شاهد رویدادها و اتفاق‌های تاریخی بسیاری است، تجمع‌ها، راهپیمایی‌ها که در طول سال‌های مختلف این شاهد تاریخی در گذر زمان دچار تغییرات زیادی شده بود.

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با اشاره به سیاست مجموعه شهرداری در عملیات بهسازی و ساماندهی سیما و منظر میدان امام خمینی به منظور صیانت از هویت تاریخی شهمیرزاد گفت: «سیاست ما تاکید بر هویت تاریخی فرهنگی و استقرار نظم بصری می باشدوچون این میدان از نظر بصری مخدوش و آشفته بود. به دنبال برگردندان سیما و منظر این میدان به شکل ۵۰سال گذشته بودیم،به همین خاطر با توجه به تحقیقات صورت پذیرفته از منبع آرشیو عکس ها و افرادی که در زمان ساخت این میدان تاریخی حضور داشتند.

نتیجه این تحقیقات به آن رسید که شاگرد معمار سازنده میدان بنام عباس پاکدامن که در حال حاظر معمار خبره ای شده است را دعوت نمودند که عملیات مرمت و بهسازی میدان تاریخی شهمیرزاد را شروع نماید.

و با عنایت پروردگار متعال و با پیگیریهای صورت پذیرفته توسط شهردار محترم و مجموعه کارکنان شهرداری شهمیرزاد و با همت معمار خبره استاد پاکدامن و پرسنل ایشان هم اکنون شاهد اتمام عملیات مرمت و بهسازی میدان امام خمینی (ره) به شکل اولیه هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد به نقل از معاونت عمرانی شهرداری:مرمت و بهسازی میدان امام خمینی (ره) با اعتباری بالغ بر هفتصدو پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی صورت پذیرفت که شامل :خریداری مصالح و اجرای واش بتن کف و دیواره میدان،اجرای تاسیسات برقی،مکانیکی و فاضلاب،اجرای آب نمای میدان  نور پردازی  آب نمای میدان به شکل اولیه،خریداری مبلمان شهری از قبیل نیمکت،سطل زباله کلاسیک و ….،گل گاری میدان و…. می باشد.

عکس مربوط به سال ۱۳۴۸ از میدان نادری

 

وضعیت نابسامان واش بتن کف میدان قیل از مرمت و بهسازی

شروع عملیات مرمت و بهسازی میدان

عملیات مرمت و بهسازی میدان

ادامه عملیات واش بتن کف میدان

ادامه عملیات مرمت و بهسازی میدان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد از نحوه اجرای عملیات مرمت و بهسازی میدان

استتار تابلو برق میدان بوسیله کلبه چوبی

اجرای واش بتن میدان همانند طرح اولیه

گل کاری و زیبا سازی میدان

گل کاری و زیبا سازی میدان

مرمت آب نمای میدان بانضمام نورپردازی

مرمت آب نمای میدان بانضمام نورپردازی

خریداری و نصب نیمکت و سطل زباله کلاسیک

کلنگ زنی آغاز عملیات عمرانی بلوار ۴۵ متری کلاهدوز صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:آئین کلنگ زنی آغاز عملیات عمرانی بلوار ۴۵متری کلاهدوز شهمیرزاد امروز با حضور جناب آقای دکتر همتی نماینده محترم مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی،جناب آقای دکتر ارگی فرماندار محبوب شهرستان مهدیشهر،حجت اسلام و المسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه محترم شهمیرزاد،جناب آقای مهندس احمدی بخشدار شهمیرزاد،جناب آقای مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد،آقایان اسماعیلی زاده،نجابت و ابونوری ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد ،مدیر پایانه های مسافربری کشور،جناب سروان موسوی معاونت کلانتری شهمیرزاد،مدیران واحدهای مختلف شهرداری شهمیرزاد و جناب آقای احمدی به نمایندگی انجمن دوستداران میراث فرهنگی شهمیرزاد در ابتدای بلوار کلاهدوز صورت پذیرفت.

عملیات عمرانی بلوار ۴۵متری کلاهدوز شامل احداث میدان در سه راهی ملک طیبی،جدول گذاری ،زیر سازی و اجرای آسفالت مکانیزه جهت تردد وسایل نقلیه بصورت ۳لاین رفت و ۳لاین برگشت ،پیاده رو سازی و اجرای مبلمان شهری در دو طرف و وسط بلوار،کاشت انواع درخت سازگار با محیط در این مسیر می باشد.

این پروژه با اعتباری بالغ بر چهل میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی و در صورت تامین بودجه در مدت یکسال صورت می پذیرد.

بیست و چهارمین یادواره شهدای شهر شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،بیست و چهارمین یادواره ۸۴ شهید و پنچ لاله گمنام شهر شهمیرزاد در روزپنجشنبه مورخه یازدهم مردادماه پس از نماز مغرب و عشا، برگزار می گردد.

این یادواره با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولان استانی و کشوری در مسجد حضرت ولی عصر (عج)برگزار می شود.

 در یادواره امسال کربلایی محمد علی فتحی مداح توانمند کشور مداحی برنامه را بر عهده خواهد داشت و سردار عبدالفتاح اهوازیان از یادگاران دوران دفاع مقدس و خاطره گو و روایتگر یادواره ها و محافل شهدا به سخنرانی خواهد پرداخت.

 در این مراسم همچنین اجرای سرود بر عهده گروه سرود بین المللی میثاق می باشد.

لکه گیری نوارهای حفاری سطح شهر در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد، بهسازی،ترمیم و لکه گیری معابر در برخی کوچه ها و معابر شهر آغاز و بطور کامل انجام خواهد گرفت

 مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی با اعلام این خبر وبا اشاره به این مهم که بهسازی و لکه گیری آسفالت معابر از جمله مطالبات به حق شهروندان می باشد افزود: این شهرداری با عنایت به برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در راستای رفع مشکلات شهروندان ،سهولت تردد،حفظ حقوق شهروندی و در جهت انجام تکالیف قانونی خود و جلب رضایت شهروندان در نظر دارد تمامی خیابان ها و معابری که نیاز به ترمیم و بهسازی دارند را با حفظ اولویت لکه گیری و آسفالت نمایدو در حال حاظر لکه گیری نوار حفاری خیابان های منطقه یخچال و خیابان مازندران در دست اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه رعایت استاندارها و کیفیت اسفالت در سطح معابر می تواند تاثیر خوبی در ایجاد شهری ایده آل داشته باشد،تصریح کرد:با توجه به وضعیت نامناسب قسمت هایی از آسفالت کوچه ها و خیابان های شهر،اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم آسفالت نوار حفاری در معابر سطح شهر در حال انجام می باشد.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۱ مهر ۱۳۹۷, ۱:۱۵ ق.ظ
 

صاف
22°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 57
  • 487
  • 2,079,291