بایگانی برای ‘شورای شهر شهمیرزاد’

بازدید مهندس لقمانیان از پروژه های در حال اجرا

  

اجرای زیر سازی و تعریض و چهار بانده نمودن بلوار ۴۵ متری پروژه بلوار آیت الله مومنی

جدول گذاری خیابان طوسی که توسط واحد عمران در حال اجرا می باشد

عملیات عمرانی احداث بوستان مینو که این پروژه در حال زیر سازی ،سنگفرش و احداث دیواره سنگی ، کاشت انواع گل و نهال بومی و تامین روشنایی و نصب لوازم بازی کودکان می باشد 

شایان ذکر است پروژه احداث مینو بالغ بر چهار میلیارد ریال در دست اقدام می باشد. 

 

احداث سیل بند

عملیات احداث سیل بند در مسیر رودخانه چاکه توسط واحد عمران در حال اجرا می باشد .

لقمانیان اظهار کرد بدون شک سیلاب بعنوان یک بلای طبیعی شناخته شده است . ولی در عمل سیلاب هم از نظر تلفات جانی و هم از نظر خسارات مالی مهیب ترین بلای طبیعی در جهان محسوب می شود.

وی افزود : دیوارهای سیل بند، سازه های طولی هستند که در فواصل مختلف از کناره رودخانه و در امتداد آن ساخته مـی شـود تـا نقـش سـواحل مصنوعی را در دوره های سیلابی ایفا کنند. این دیواره ها از جنس مصالح مختلف بتنی، سـنگی، آجـر ی، چـوبی و … سـاخته مـیشـوند و عملکرد اصلی آنها هدایت رواناب و جلوگیری از گسترش سیلاب در زمینهای اطراف رودخانه میباشد.

فرزانه مسئول واحد عمران افزود به دستور مهندس لقمانیان احداث سیل بند در چندین نقطه از مسیر رودخانه های سطح شهر اجرا گردیده است .شایان ذکر است این پروژه از اعتبارات شهرداری در حال اجرا می باشد .

خریداری خودرو

به گزارش روابط عمومی ، از ابتدای سال جاری چهار دستگاه خودرو نیمه سنگین و سبک شامل یک دستگاه کامیونت آمیکو ۵/۲ تنی ، یک دستگاه خودرو نیسان حمل زباله مکانیزه ، یک دستگاه نیسان کمپرسی و یک دستگاه خودرو حمل متفی توسط شهرداری شهمیرزاد خریداری و به ناوگان حمل و نقل شهرداری شهمیرزاد افزوده گردید . 

مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد  اعلام نمود : از ابتدای دی ماه سال ۹۶ تا کنون به منظور ارائه خدمات هر چه مطلوب تر به شهروندان محترم در حوزه های عمران ،خدمات شهری و فضای سبز ۱۰۰ درصدماشین آلات شهرداری اصلاح،بهسازی و نوسازی گردیده است .

احداث پله سنگی

اتمام عملیات عمرانی احداث پله سنگی در انتهای کوچه پورمند جهت ایجاد راه

دسترسی به منطقه تپه زونی

 

پیاده رو سازی بلوار امام خمینی (ره)

شهردار باتفاق ابونوری رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر شهمیرزاد از اجرای عملیات پیاده رو سازی بلوار امام خمینی بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی، عملیات پیاده روسازی خیابان امام خمینی واقع درشهمیرزاد در دست اقدام می باشد  . فرزانه مسئول عمران شهرداری شهمیرزاد  انجام این پروژه را بطول تقریبی ۱۸۰۰متر مربع  وهمچنین محل تامین هزینه را از اعتبارات شهرداری عنوان نمود. وی هدف از اجرای پروژه مذکور را همسطح سازی پیاده روها وتسهیل عبور ومرور شهروندان عنوان نمود وبا اشاره به اهمیت و ضرورت و توجه به مسائل عمرانی سطح شهر اظهار داشت ساماندهی و مناسب ‌سازی پیاده‌روها دراولویت کار واحد عمران شهرداری قرار گرفته است .

ملاقات مردمی

 امام صادق علیه السلام روایت شده است که فرمود: «هر کس براى جلب رضاى خدا، در راه برآوردن حاجت برادر مسلمان خود گام بردارد، خداوند برایش یک میلیون حسنه مى‌نویسد که به سبب آن خویشاوندان وآشنایان وهمسایگان وهر کس را که به او نیکى کرده، مى‌آمرزد. ودر قیامت به او خطاب مى‌شود

بیست و چهارمین ملاقات شهروندی  شهردار شهمیرزاد پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ در محل دفتر مدیریت شهر شهمیرزاد برگزار شد .

لقمانیان در گفتگو با شهروندان ابراز کرد گره باز کردن از کار سایرین و بی‌تفاوت نبودن در برابر مشکلات افراد جامعه، از فرهنگ اهل بیت (ع) است که دوری از این فرهنگ مشکلات فراوانی برای جامعه ایجاد می کند .

شهروندان محترم جهت ملاقات مردمی با مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد می توانند با مراجعه حضوری به واحد روابط عمومی و یا با شماره ۳۳۶۶۴۸۵۳ تماس حاصل نمایند

عملیات زیر سازی و اجرای تیر گذاری در بلوار آیت الله مومنی

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد: لقمانیان شهردار شهمیرزاد به اتفاق کرک آبادی ریاست شرکت توزیع برق شهمیرزاد واسماعیلی زاده ریاست پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد از اجرای عملیات تیر گذاری شبکه فشار ضعیف و روشنایی معابر بلوار آیت الله مومنی بازدید میدانی بازدید کردند

اجرای تیر گذاری شبکه فشار ضعیف در بلوار به همت شرکت نیروی بر ق و با مشارکت شهرداری شهمیرزاد صورت پذیرفت .

فرزانه مسئول عمران اعلام نمود : عملیات زیر سازی بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد .

 

احداث بوستان محله ای مینو

بوستان ها  عامل مهم شهرهای شاداب و سالم هستند. ارتباط بین بوستان ها و سلامتی به‌خوبی تأیید شده است.

مهندس لقمانیان در خصوص احداث پوستان محله ای مینو افزود:  پیاده‌روی دَه‌دقیقه‌ای می‌تواند موجب بهبود تناسب اندام و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن و بهبود عملکردهای مغزی نظیر یادگیری و حافظه شود. فضاهای سبز جامعه می‌توانند موجب کاهش جرایم خشونت بار شوند، با استرس و انزوای اجتماعی به‌خصوص در افراد سال‌خورده مقابله کنند، موجب بهبود تمرکز در کودکان مبتلا به اختلال کم‌توجهی شوند و نیز موجب افزایش آرامش و تقویت اعتمادبه‌نفس و انعطاف‌پذیری افراد شوند. درحدود ۳۵ تا ۴۰درصد از سلامت هر فرد را محیط فیزیکی‌اش ازجمله میزان دسترسی به فضاهای سبز و مناطق تفریحی و باغ‌های عمومی تعیین می‌کند که شهرداری در  شهرک کلاهدوز منطقه نعل اسبی این محیط را  برای سلامتی  شهروندان محترم شهمیرزاد که به بوستان محله ای مینو نامگذاری شده است را فراهم می سازد .

خریداری گل

خریداری ۴۰۰۰ گل

خریداری ۴۰۰۰ گلدان دائمی و فصلی از انواع اطلسی ، جعفری ، گازانیاو رعنا به منظور زیبا سازی سیما و منظر شهری توسط واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد

گل جعفری یکی از گلهای بسیار زیبا و پر طرفدار است

گل جعفری بسیار مناسب برای مرزبندی و جدا کردن فضاها در باغ می باشد ،ارتفاعی بین ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر دارد و یک تا دو سال برای رسیدن به ارتفاع نهائی زمان لازم است .

گل اطلسی یکی از محبوب ترین گل های مورد استفاده در فضای سبز ایران است

بدون شک تا اسم گل اطلسی به گوشتان می خورد در ذهنتان به راحتی تصویر این گل زیبا را تصور می کنید.

چون این گل از آن دسته از گل هاست که از قدیم الایام در حیاط خانه های قدیمی بوده و در کنار گل شمعدانی و رز زیبایی خیره کننده ای به حیاط خانه ها می داد.

گل اطلسی یکی از محبوب ترین گل های مورد استفاده در فضای سبز ایران است که از مقاومت خوبی برخوردار می باشد. این گل ها دارای ساقه های نیمه چوبی و گل های قیف مانند هستند که در رنگ های متفاوتی همچون سفید، قرمز، بنفش، صورتی، زرد و آبی و اغلب به صورت ابلق (دورنگ)، ظاهر می شوند.

تنوع رنگ آن بالا است، یکساله و دائمی دارد.

گازانیا یکی از محبوبترین گیاهان فضای سبز است و به دلیل تازگی و غیربومی بودن آن در ایران مورد توجه قرار میگیرد. این گیاه بومی   آفریقای جنوبی است و حدود شانزده گونه دارد که همگی گیاهان علفی دائمی هستند. در مناطق معتدله به صورت چندساله و در مناطق سرد به صورت یکساله کشت میشود. ویژگی خاص این گیاه در رنگهای بسیار براق و جذاب گلها و بسته شدن گلها به هنگام شب یا هواهای ابری و بارانی مورد توجه باغبانان قرار میگیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد :سنایی  مسئول فضای سبز اعلام نمود خریداری گل بالغ بر ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد.

همایش طرح انتقال آب

 به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد :هشتاد و هشتمین جلسه مشورتی خانه مردم به ریاست دکتر سید مسعود سیادتی و با حضور دکتر احمد همتی نماینده مجلس ، فرماندار سمنان ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ، رئیس انجمن مدیران و مدیر عامل بنیاد توسعه سمنان ، رئیس شورای شهر مهدی شهر ، رئیس شورای استان و اعضای شورای شهر سمنان ، و اعضای شورای مشورتی  با موضوع همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان و بررسی مجدد شرایط برگزاری این رویداد مهم برگزار گردید .

در این جلسه لقمانیان شهردار شهمیرزاد اعلام کرد : ضرورت این انتقال باید به مردم گوشزد شود و اطمینان عدم مشکلات زیست محیطی به آنها داده شود ترس این انتقال را باید از طرف نمایندگان مازندران برداریم

اسماعیل زاده رئیس شورای شهر شهمیرزاد اظهار کرد :

باید از پتانسیل سمنانی های مقیم تهران و مازندرانی های مقیم سمنان استفاده کنیم.

شایان ذکر است طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی سمنان از سالهای گذشته مطرح بوده که اخیرا با تاکید رییس جمهور شدت بیشتری یافته است .

ملاقات مردمی

بیست و سومین ملاقات شهروندی شهردار شهمیرزاد پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ در محل دفتر مدیریت شهر شهمیرزاد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی، با توجه به نیاز برقراری ارتباطی پویا و دوسویه بین شهروندان با مدیریت شهری هر پنجشنبه دیدار مردمی شهردار شهمیرزاد  با شهروندان انجام می گیرد و در این نشست صمیمی شهروندان بدون واسطه به بیان مشکلات و مسائل خود با شهردار  می پردازند .

معاونین و تعدادی از مدیران شهرداری نیز در دیدار شهروندان با شهردار حضور دارند و به صورت چهره به چهره به مشکلات شهروندان رسیدگی می کنند چرا که جلسه ملاقات مردمی شهروندان با شهردار در راستای حل مشکلات و رفع دغدغه‌های شهروندان به منظور خدمت‌رسانی هر چه بیشتر و با کیفیت تر در حوزه‌های مختلف مدیریت‌شهری است. از سوی دیگر ارتباط مستقیم و بدون واسطه مردم با شهردار، ضمن تکریم ارباب رجوع، آرامش روحی و روانی شهروندان را در رسیدگی به مشکلاتشان در پی دارد. از این رو ملاقات مردمی هر پنجشنبه در شهرداری شهمیرزاد برگزار می شود .

برگزاری کلاس اخلاق

کلاس آموزشی اخلاق اداری با تدریس حجت الاسلام و المسلمین حاج سید داود احمد پناه  با حضور شهردار و معاونین و کارکنان شهرداری شهمیرزاد در سالن جلسات شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید.

 

حجت الاسلام احمد پناه در این جلسه افزودند  : «اخلاق» یکی از سه بعد عمده در دین است، زیرا اسلام بر سه بعد اصلی «اعتقاد»، «احکام» و «اخلاق» استوار است.

ایشان افزودند : قرآن مجید، خشیت از خدا را تنها از آنِ عالمان می‏ داند. «إِنَّما یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ، از میان بندگان خدا، تنها دانشمندان از او می ‏ترسند» (فاطر/ ۲۸) پس عالم کسی است که معارف الهی در جانش رسوخ کرده و به مرحله باور رسیده است. او از خدا می ‏ترسد و نگران پایان کار خود است.

پیامبر اکرم(ص) طی حدیثی به ۵ ویژگی عالم اشاره می کند و می فرماید «لا تَجْلِسوا مَعَ کُلِّ عالِمٍ، اِلاّ عالِماً یَدْعوکُمْ مِنْ الخَمْسِ اِلی الْخَمْسِ: مِنَ الشَّکِّ اِلَی الْیَقینِ، وَ مِنَ الْعَداوَهِ اِلَی النَّصیحَهِ وَ مِنَ الْکِبْرِ اِلَی التَّواضُعِ وَ مِنَ الرّیاءِ اِلَی الاْخْلاصِ وَ مِنَ الرَّغْبَهِ اِلَی الزُّهْدِ» با هر عالمی ننشینید، مگر عالمی که شما را از پنج چیز به پنج چیز دعوت کند: از شکّ به یقین، از دشمنی به خیرخواهی، از تکبّر به تواضع، از ریا به اخلاص و از علاقه به دنیا به بی‌‏اعتنایی به آن.

ایشان تصریح کردند :امام باقر(ع) حلم را از ویژگی های یک عالم می خوانند و می فرمایند: «اَلحِلمُ لِباسُ العالِمِ فَلا تَعرَینَّ مِنهُ»، بردباری لباس عالم است، پس تو خود را از آن عریان مدار.

عملکرد واحد عمران در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸

عملیات زیر سازی و آسفالت نوار حفاری منطقه پشته 

زیر سازی و لکه گیری آسفالت خیابان مازندران

اجرای عملیات آسفالت بلوار ورودی شهر بعداز پیچ دربند

عملیات زیر سازی و لکه گیری آسفالت در خیابان مازندران، جاده ساحلی،خیابان مطهری و مسیر شیر قلعه

عملیات جدول گذاری بلوار آیت الله مومنی

اجرای دیوار سنگی رودخانه چاکه  که بر اثر بارش های فصلی ابتدای سال جاری واژگون گردید

اجرای جوی آب خیابان صفا به منظور هدایت آبهای سطحی

جابجایی تیرها برق و افزایش شبکه روشنایی بلوار آیت الله مومنی

اجرای دیوار و پله سنگی جنب بوستان سالمند واقع در خیابان شهید بهشتی

احداث ایستگاه تاکسی رانی و احداث کلبه مهربانی

عملیات لکه گیری آسفالت در سطح شهر شهمیرزاد

 

 

 

روشنایی بلوار ورودی شهر شهمیرزاد

روشنایی بلوار ورودی شهر شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی :  تامین روشنایی بلوار ورودی  شهر شهمیرزاد به اتمام رسید

شهردار شهمیرزاد در گفتگو با واحد روابط عمومی اعلام نمود :

سیستم تامین روشنایی بلوار نه تنها باید از نظر خصوصیات فنی کفایت داشته باشد،بلکه از جنبه های

ایمنی،ارگونومی،بهداشتی،روانشناسی و هنری نیازهای استفاده کنندگان را برآورده نماید.روشنایی بلوار و انواع

پایه روشنایی خیابانی باید دارای خصوصیات زیر باشد :

. متوسط شدت روشنایی بلوار با حدود توصیه استاندارد مطابقت نماید .

. طیف نور باید متنا سب با محل مورد طراحی باشد،بطوری که رنگ دهی لازم را دارا باشد.

. یکنواختی روشنایی در حداکثر ممکن رعایت شود و سایه روشن محسوس ایجاد ننماید.

. جنبه های ارگونومی و هنری در طراحی رعایت شده باشد.

مهندس لقمانیان افزود :این پروژه بالغ بر ۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ریال با رعایت کلیه استاندارد سازی به اتمام رسید.

 

شهمیرزاد بهشت کویر

كـویـر سـبـز

شهمیرزاد بهشت گمشده‌ای وسط کویر.شهری که درختان گردوی بلند و بالایش به جنگل بالای سرش کنایه می‌زند از زیبایی. شهری میان کویر مرکزی اما با طبیعتی بکر و بلبلانی که در بلبل دره با نوایی همیشگی می‌خوانند.

انگار اینجا تافته‌ جدا بافته از کویر است. گویی سرابی است با پایانی خوش. این جا شهمیرزاد است. سرزمینی ناشناخته که می‌تواند پهلو به پهلوی زیباترین شهرهای دنیا قدم بزند و سرش را بالا بگیرد تا همچنان نگین کویر باشد. سرزمین درخت‌های گردو،بلبل دره،چشمه سر و کمان رستم. این جا پر است از کوچه باغ‌ها با جوی‌های آب روان.

شهری  که هنوز می‌توان صدای بلبل‌ها را وقتی خورشید شهر را روشن می‌کند، شنید و با صدای کلاغ‌ها برای آفتاب غروب دست تکان داد. شهمیرزاد با همه شهرهایی که دیده‌اید فرق می‌کند. آرامشی با رود و بادی که میان درخت‌های گردو می‌وزد، پخش می‌شود

شهمیرزاد شهری واقع در شمال ایران و در دامنه های جنوبی کوه های البرز در  استان سمنان است. این شهر تاریخی که سه هزار سال قدمت دارد با توجه به بناهای تاریخی، مناطق گردشگری و کشاورزی آن به عنوان یکی از شهرهای توریستی بین المللی در ایران به شمار می رود.

سفز به شهمیرزاد

در طول تابستان، جمعیت این شهر بیش از ۵۰۰۰۰  نفر افزایش می یابد، زیرا گردشگران برای لذت از  آب و هوای معتدل و گردش در باغ های معروف آن به سمت این شهر حرکت می کنند.
این منطقه ، منزلگاه افرادی از قومیت های گوناگون است که گروه بزرگی از آنها به طور فصلی در شهرهای مازندران مانند بابل، ساری و بهشهر مستقر می شوند.

این منطقه دارای زمستان سرد و تابستان معتدل است و از لحاظ پوشش گیاهی ، منطقه ای سبز به شمار می رود. معمولا خنک تر از شهرهای مجاور خود است و از این جهت آن را بهشت کویر می نامند. شهمیرزاد دارای بزرگترین باغ گردوی جهان (که توسط سازمان فائو تایید شده است) با مساحت ۷۵۰ هکتار است.
پایه اصلی اقتصاد شهمیرزاد ، کشاورزی است. شهمیرزاد یکی از تولید کنندگان اصلی گردو در منطقه است و محصولات آن دارای ظرفیت صادراتی بالا است. درختان گردوی این منطقه در گذشته میخ طلا نام داشتند و دارای شناسنامه و سند مالکیت بودند. دیگر محصول منحصر به فرد شهمیرزاد آلو است.

فاصله شهمیرزاد از تهران:

شهمیرزاد در فاصله ۲۴۲ کیلومتری تهران قرار دارد و سفر به آن با ماشین حدود سه ساعت زمان می برد . اگر اهل مسافرت زمینی نیستید می توانید با قطار به سمنان رفته و از آنجا به سمت شهمیرزاد حرکت کنید . فاصله سمنان تا شهمیرزاد ۲۰ کیلومتر است.

آستانه مبارکه امامزاده یحیی (ع)

بقعه این امامزاده در جنوب خیابان سارى شهر شهمیرزاد، در ۲۴ کیلومترى شمال سمنان واقع شده است

آستانه مبارکه امامزاده عبدالله (ع )

این امامزاده فرزند امام موسی کاظم ( علیه السلام)  و در خیابان ساری شهمیرزاد واقع شده  است

تفریحات و دیدنی های شهمیرزاد

شیر قلعه: قعله ای که در زمان اشکانیان به منظور حفاظت از جاده ابریشم ساخته شده بود و در قرن پنجم و ششم اسماعیلیان از آن استفاده می کردند تا از گزند دشمن در امان باشند.

دژو هل : قلعه ای سنگی است که متعلق به دوران قبل از اسلام است و اکنون چیز زیادی از آن باقی نمانده است.

کمان رستم : درخت گردوی کهن سالی   است  که  پانزده متر ارتفاع دارد و به عنوان میراث طبیعی شهمیرزاد ثبت شده است .

پیست اسکی: شهمیرزاد منطقه ای شیب دار است که البته این شیب علاوه بر این که منظره زیبایی ایجاد می کند اما هنگام بارش برف و باران می تواند کمی خطرناک باشد. یکی از این شیب های تند که بالاتر از میدان امام قرار دارد، هنگام زمستان و با بارش برف، به عنوان پیست اسکی شهمیرزاد فعالیت خود را آغاز می کند و پذیرای مسافرانی است که از شهرهای مختلف  برای این تفریح زمستانی به این منطقه می آیند.

 

شیر قلعه شهمیرزاد را بهتر بشناسیم

شیر قلعه یا قلعه شیخ چشمه در ۵ کیلومتری شمال شهر شهمیرزاد واقع شده است.

 این قلعه کوهستانی بر اساس مطالعات باستان شناسی دارای زیر ساخت دوره اشکانی و ساسانی است، با این وجود شیر قلعه در دوران اسلامی نیز به عنوان یکی از پناهگاه های مستحکم اسپهبدان طبرستان و همچنین بر اساس اسناد و مدارک تاریخی مورد استفاده اسماعیلیان مطرح بوده است.

دسترسی به قلعه از درون شمیرزاد با حدود ۳۰ دقیقه کوهپیمایی از پای کوه میسر است و دسترسی ساده و راحت تنها از یک طرف قلعه امکان پذیر است و آن هم جهتی که درب ورودی آن قرار دارد که دسترسی به قسمت های دیگر بسیار مشکل می باشد و باید از صخره های زیبا و دیدنی عبور کرد.
گفتنی است ارتفاع کوهی که شیر قلعه در بالای آن قرار گرفته حدود ۲۵۰ متر بلندتر از زمین های اطراف است.
در این ناحیه چشمه های متعددی از جمله سر چشمه (شیخ چشمه) و هفت چشمه قرار دارد.

شیر قلعه شهمیرزاد را بهتر بشناسیم + تصاویر

شیر قلعه مربوط به حکومت طبرستان می باشد که در دوره اشکانی در مناطقی از ایران حکومت داشتند و این قلعه را جهت حفاظت راه انشعابی از بزرگراه ابریشم، احداث کرده بودند و در قرن پنجم و ششم، اسماعیلی مذهبان که مرکز آنان قلعه الموت قزوین بود، از این قلعه استفاده نموده اند و به روایتی تونلی زیرزمینی از قلعه به چشمه قلعه ساخته بودند تا از آب چشمه استفاده نمایند و از گزند دشمنان در امان بمانند.

شیر قلعه که مصالح اصلی آن را سنگ و ساروج تشکیل می دهد دارای هفت برج دفاعی و تقویتی است و این برج ها دارای ابعاد منظمی نیستند و همچنین ارتفاع آنها به دلیل ناهمواری سطح کوه یکسان نیست.
ظاهرا در گذشته این قلعه نظامی دارای یک دروازه بوده که در ضلع جنوبی آن قرار داشته است.

شیر قلعه شهمیرزاد را بهتر بشناسیم + تصاویر

دوگانگی ملات به کار رفته در معماری شیر قلعه و نیز ساخت و سازهای جدید بیانگر بازسازی و مرمت آن در دوران اسلامی می باشد.

فضاهای داخلی شیر قلعه شهمیرزاد اکنون پس از گذشت قرنها در زیر خاک مدفون است لیکن دیوارها و برج و باروهای آن نسبتا سالم مانده است.
سنگهای مورد استفاده در بنای شیر قلعه از نوع سنگ های کوجک و بزرگ است که علاوه بر سنگ کاربرد ملات ساروج آهک خاکستر ماسه بادی گل نی و دانه های ریز سنگ ( گرد و سفید ) در بنای این قلعه سبب استحکام بی نظیر آن شده است.

نصب پایه چراغ روشنایی

مسول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد :

نصب پایه چراغ روشنایی در بلوار ورودی شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد ، حسن بازاری مسول خدمات شهری اضافه کرد نصب این پایه چراغها با هزینه ای بالغ بر هشتصد میلیون  ریال با مشارکت اداره برق توسط واحد خدمات شهری شهمیرزاد انجام گردیده است .

این پایه چراغها که بعداز پیچ دربند توسط واحد خدمات شهری راه اندازی شد ه است تاثیر بسزایی در زیبایی وردی شهر شهمیرزاد خواهد داشت .

 

گذشت ماه خدا و رسید عید صیام

عید سعید فطر مبارک

ولله الحمد الحمدالله علی ما هدانا و له الشکر علی ما اولانا

پس از یک ماه پرستش معشوق

و عشق ورزی با محبوب مطلق هستی

و گسستن لگام دنیا پرستی

وبه مسلخ بردن شهوات

عید سعید فطر چون تابش و شکافتن نور از راه رسید

و مردم شریف شهمیرزاد  نماز عید فطر را به امامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه و باحضور مهندس لقمانیان شهردار و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در مصلی اقامه  کردند .

 

رحلت امام خمینی (ره) تسلیت باد

امام خمینی ره هدفها و آرمانها و هر آنچه را که می بایست ابلاغ کند گفته بود و در عمل نیز تمام هستیش را برای تحقق همان هدفها بکار گرفته بود اینک در نیمه خرداد سال ۶۸ خود را آماده ملاقات عزیزی می کرد که تمام عمرش را برای جلب رضایت او صرف کرده بود و قامتش جز در برابر او در مقابل هیچ قدرتی خم نشده و چشمانش جز برای گریه نمی کرد

رحلت امام عزیزمان تسلیت باد

روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد

خریداری سه دستگاه خودرو

خریداری سه دستگاه خودرو شامل کامیونت آمیکو ۵/۲ تنی، نیسان حمل زباله مکانیزه و نیسان کمپرسی

به گزارش روابط عمومی :

با عنایت به ضرورت ساماندهی ماشین آلات خدمات رسان و با توجه به پیگیریهای صورت پذیرفته  سه دستگاه خودرو  شامل : کامیونت آمیکو ، نیسان حمل زباله مکانیزه و نیسان کمپرسی به منظور خدمات رسانی  به شهروندان و گردشگران محترم خریداری گردید .

قابل ذکر است  خریداری خودرو با اعتباری  بالغ بر چهارصد میلیون تومان بوده ودر تصدی مهندس لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد  در بیست ماه گذشته بیش از ۸۰ در صد از ناوگان ماشین آلات شهرداری نوسازی و بازسازی گردیده است .

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۵ تیر ۱۳۹۸, ۱۰:۴۳ ب.ظ
 

بیشتر ابری
32°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 19
  • 264
  • 2,235,714