بایگانی برای ‘عملکرد واحد های شهرداری’

امام جمعه شهمیرزاد از تلاشهای شهردار شهمیرزاد تقدیر و تشکر کرد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه محترم شهمیرزاد در نماز عبادی و سیاسی جمعه از زحمات مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار جوان و پر تلاش شهمیرزاد تقدیر و تشکر کردند.

🔻 امام جمعه شهمیرزاد با بیان اینکه نهضت آسفالت شهرداری شهمیرزاد به معابر و کوچه هایی رسیده است که اهالی خیابان های مذکور اجرای آسفالت در کوچه ها را از آرزو های خود می دانستند تاکید کرد به شکرانه خداوند متعال شهردار جوان پرتلاشی نصیب شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد شده است که انشالله در آینده ای نه چندان دور با تلاش های شبانه روزی مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و همکارانشان در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد شاهد آسفالت تمام کوچه ها و خیابان ها هستیم.

🔻حجت الاسلام احمد پناه بهسازی و بازسازی ساختمان آرمستان بهشت علی و ساخت یک هزار قبر با همت خیر نیکوکار شهمیرزادی را از دیگر عملکرد های ماندگار شهردار جوان شهمیرزاد اعلام کرد .

یک هزار حفره قبر در آرامستان بهشت علی شهمیرزاد ساخته شد

مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد از ساخت یک هزار قبر در آرامستان بهشت علی شهمیرزاد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد, حسن بازاری گفت: یک هزار قبر با مساعدت خیر نیکوکار شهمیرزادی بصورت یک طبقه و دوطبقه در آرامستان بهشت علی ساخته شد.

بازاری با بیان اینکه با اجرای این پروژه یک هزار حفره قبر به تعداد قبور آرامستان‌های شهمیرزاد اضافه می‌شود، عنوان کرد: بازسازی و نوسازی دو عدد غسالخانه،ساخت سرویس بهداشتی،اجرای دیوار کشی اطراف آرامستان ،خریداری یخچال و اجرای تاسیسات مکانیکی،برقی و آب و فاضلاب نیز در این مرحله توسط خیر نیکوکار شهمیرزادی صورت پذیرفته است.

مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد تصریح کرد: این پروژه از مهر ماه سال جاری به صورت امانی توسط این سازمان آغاز شده است و اواخر آذر ماه نیز به پایان می‌رسد.

با تدبیر مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار جوان و پر تلاش شهمیرزاد راههای دسترسی به آرامستان بهشت علی نیز آسفالت گردید.

نهضت آسفالت:زیر سازی و اجرای آسفالت مکانیزه کوچه بوستان ۲، زحیل،لهر و لزر

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد روز پنجشنبه در گفت و گو با روابط عمومی اعلام کرد: شهرداری به همراه اعضای شورای اسلامی شهر ارتقای سطح امکانات رفاهی و توزیع متوازن و عادلانه خدمات شهری را در دستور کار خود قرار داده اند.
لقمانیان اظهار داشت: هدف شهرداری عمران و آبادانی محله ها و مناطق مختلف شهر با توجه به سیاست تمرکز زدایی و دید عدالت محور در تعریف پروژه ها بوده است.
شهردار شهمیرزاد افزود: در کنار تلاش شهرداری برای آسفالت کوچه های خاکی سطح شهر گروه های آسفالت معابر و خیابان های اصلی نیز پر تلاش ظاهر شده و امسال تعداد زیادی از مسیرها توسط واحد آسفالت مکانیزه با استفاده از فینیشر آسفالت شد.
لقمانیان با بیان اینکه تا زمانی که فصل کاری اجازه دهد و بارش های برف و باران مانع از انجام عملیات آسفالت ریزی نشود کار آسفالت معابر ادامه خواهد داشت و کوچه بوستان ۲ و زحیل و کوچه های خاکی واقع در خیابان بسیج و کوچه های لهر و لزر واقع در منطقه استخرچمن آسفالت شد.

هرس کردن درختان سطح شهر توسط واحد فضای سبز صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد؛ هرس پائیزه درختان در نقاط مختلف سطح شهرشهمیرزاد ازجمله پارک ها و بلوارها منجمله بلوار امام خمینی(ره) و بلوار ساری صورت پذیرفت.

با توجه به فرا رسیدن نوبت هرس پائیزه،پرسنل فضای سبز شهرداری برنامه هرس درختان را با نظارت و رعایت نکات فنی لازم آغاز نمودند.

این اقدام به منظور:

-محدود کردن رشد و کوتاه کردن ارتفاع درخت جهت تسهیل در عملیات سم پاشی و…

-جوان کردن درختان مسن از طریق حذف شاخه های پیر و وادار نمودن درخت به تولید شاخه های جدید

-ایجاد تعادل بین شاخه و ریشه

-حذف شاخه های خشک،مزاحم،آفت زده و بیمار،شکسته

-ایجاد شرایط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخه ها و پراکندگی نقاط متراکم به منظور زیبایی

لازم به ذکر است این عملیات در نقاط مختلف سطح شهر ازجمله پارک ها و بلوارها همچنان ادامه دارد.

نهضت آسفالت:زیرسازی و آسفالت مکانیزه منطقه تپه زونی

شهردار شهمیرزاد: عملیات زیرسازی و اجرای آسفالت مکانیزه شهرک تپه زونی توسط شهرداری شهمیرزاد به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد، محمد صالح لقمانیان ضمن بیان اتمام طرح آسفالت در چند معبر از معابر اصلی و فرعی شهر اظهار داشت: ایجاد زمینه توسعه و آبادانی شهر شهمیرزاد، تامین و توزیع عادلانه امکانات از جمله انجام طرح آسفالت معابر و خیابان های شهر  است.

شهردار شهمیرزاد با اشاره به اجرای طرح آسفالت معابر و خیابان های این شهر افزود: تا کنون طرح آسفالت معابر در چند شهرک به اتمام رسیده است که این طرح ها شامل قیر ریزی و آسفالت دستی و مکانیزه بوده است.لقمانیان با اشاره به نقش حیاتی شهرداری ها در توسعه عمرانی شهر ها و در دستور کار قرار داشتن طرح آسفالت در سایر شهرک ها خاطرنشان کرد: نوید تسریع در انجام این طرح را به همشهریان می دهیم.

هفته نیروی انتظامی مبارک باد

هفته ی نیروی انتظامی فرصت ارزشمندی است برای تجلیل از بزرگ مردان جان بر کف که بی تردید کار و تلاش خستگی ناپذیر و ایثار بی وقفه آنان ، زمینه ساز استقرار سلامت اجتماعی و امنیت جامعه اسلامی است.

به این مناسبت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد باحضور در کلانتری و پلیس راه شهمیرزاد این هفته فرخنده را بر بانیان نظم و امنیت تبریک گفتند.

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و با یاد و خاطره شهدای معزز ناجا ، از

زحمات و تلاش های تمامی حافظان و پاسداران امنیت بویژه فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال توفیقات روز افزون این عزیزان را بعنوان ارمغان آوران آرامش و عدالت را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و با بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری خواستار شد.

هفتم مهرماه روز آشنشانان بر دلیرمردان شهرداری شهمیرزاد مبارک باد

در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.هفتم مهرماه به نام «آتش نشانی و ایمنی» نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم در امنیت زندگی کنم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد، هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی، روز قدردانی از تلاش شبانه روزی آتش نشانان پر تلاش و ترویجگران فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و سوانح در سطح کشور می باشد.

روز آتش نشان روز تجلیل و پاسداشت جایگاه مردانی است از جنس ایثار، شهامت و شهادت. فرشته های نجات که آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانه می کشد تا آتش سوزان و سوزنده حوادث را در زندگی خلق خاموش کنند.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش های شبانه روزی آتش نشانان خدوم و زحمتکش در شهرها و روستاهای کشور، علی الخصوص آتش نشانان زحمت کش شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد، که با از خود گذشتگی و ایثارجان خود همواره در مواجهه با خطر، با جسارت و شجاعت، برای نجات آسیب دیدگان تلاش کرده اند و با اثبات عملکرد خود به عنوان ناجیان مردم عزیزمان همواره و در همه حال آماده خدمت و جانفشانی هستند تبریک عرض می نمایم.

امید است برای ساختن ایران آباد و آزاد در کنار هم ساعی باشیم.

 

کوچه های شهید مقصودی،صنایعی وبوستان زیرسازی و آسفالت شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:در ادامه عملیات نهضت آسفالت سطح شهر شهمیرزاد با توجه به درخواست ساکنین محترم عملیات زیرسازی و روکش آسفالت کوچه بوستان و خیابان شهیدان مقصودی و صنایعی صورت پذیرفت.

قابل ذکر می باشد :اکیپ های اجرایی شهرداری شهمیرزاد همزمان در چند نقطه سطح شهر مشغول به اجرای زیرسازی و آسفالت مکانیزه معابر اصلی و فرعی می باشند و آسفالت نقاط مختلف شهر طی برنامه زمانبندی انجام خواهد شد.

 

پیام تسلیت در پی حمله تروریستی اهواز

⬅️ جناب آقای اسماعیل اسماعیلی زاده ریاست پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و جناب آقای مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در پی حمله تروریستی به نیروهای مسلح کشورعزیزمان و به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان شریف پیام تسلیت مشترکی صادر کردند.

◼️ به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزادمتن پیام بدین شرح است

⚫️ملت ایران سالهاست در برابر ظلم و ستم کشورهای مغرض که همیشه قصد ضربه زدن به نظام عزیز جمهوری اسلامی را داشتند سرسختانه ایستاده و همیشه پاسخی دندان شکن و محکم به این کوردلان داده است.

️این اقتدار و صلابت مدیون خون شهیدان و ایثارگران و مردم همیشه در صحنه ای است که با جان و هستی خود، اقتدار و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی را برقرار کرده اند.

️حادثه تروریستی و حمله به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نشان از عجز و ناتوانی و سستی دشمنان این مرز و بوم دارد که هنوز نمی دانند این کشور بر مبنای چه ارزشها و از خودگذشتگی هایی استوار است.

️اینجانبان ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی و جنایتکارانه، شهادت دلاورمردان سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و جمعی از هموطنان عزیز را به ملت شریف ایران و تمامی خانواده‌های معزز این شهدای والا مقام تبریک و تسلیت عرض نموده و برای آن شهدای معزز علو درجات و برای تمامی بازماندگان صبر جمیل مسألت می‌نمایم، همچنین از درگاه خداوند متعال آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای مجروحان این حادثه دلخراش را داریم.

با اهدای لوح سپاس از زحمات مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد تقدیر بعمل آمد

در نماز عبادی و سیاسی جمعه شهمیرزاد حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه محترم شهمیرزاد با اهدای لوح سپاس از زحمات مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد به پاس تلاش در عرصه مدیریت شهری تقدیر و تشکر نمودند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:این تقدیر و تشکر در نماز عبادی و سیاسی روز جمعه مورخه سی ام شهریور ماه در مسجد ولی عصر برگزار گردید.

متن لوح سپاس به شرح ذیل می باشد:

                                                                                           هو المحبوب

                                   تو را هست پاداش بی منتی                                                به بسیار شایسته عزتی

جناب آقای مهندس محمد صالح لقمانیان
شهردار جوان و پر تلاش شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

از اینکه با عنایت خاصه حق،کار و تلاش مداوم را چون جهاد وظیفه اصلی خود می دانید،و در کارتان صداقت ،در نگاهتان محبت،در اندیشه تان خیرخواهی،در رفتارتان شادابی،در سکوتتان وقت و در تلاشتان اخلاق و جدیت را،راه و توشه می سازید.

به پاس حسن سلوک که با ترکیب صلابت و عطوفت و شدت و رافت همراه بوده و به پاس تلاشهای شما در عرصه خدمتگزاری به مردم شریف شهمیرزاد در شهرداری این لوح تقدیر پیشکش حضور سازنده و ثمربخش شما می شود.

امید است با ایمان به اراده خداوند متعال و در جهت کسب رضایت حضرت دوست و حفظ منافع عموم در ارائه خدمات به شهروندان همچون گذشته مؤید و منصور باشید و تمام تلاشهای خود را معطوف به حفظ شخصیت و جایگاه شهروندان نمائید،امیدوارم همواره همای سعادت در آسمان زندگیتان در پرواز باشد.

                                                                                    سید داود احمد پناه
                                                                                   امام جمعه شهمیرزاد

پاکسازی ونظافت لحظه به لحظه شهر در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گرارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:با تدابیر و برنامه ریزی های از قبل صورت پذیرفته در خصوص پاکسازی و نظافت سطح شهر و با تاکیدات مکرر مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد پاکسازی و نظافت لحظه به لحظه شهر در تاسوعا وعاشورای حسینی در شهمیرزاد صورت پذیرفت.

حسن بازاری مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در این خصوص ابراز داشت:با تدبیری که در  در ایام تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته شد، تصمیم گرفتیم که با توجه به کمبود نیرو در این بخش مجموعه پاکبانان در سه شیفت در سطح شهر مستقر نمائیم و در لحظه به نظافت شهر بپردازند.

یک معضل فرهنگی که همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تکرار می شود وکمتر کسی به آن توجه می کند ریختن ظروف نذری در کف خیابان های شهر است.

ماه محرم علاوه بر ماه حزن و اندوه ماه نذری دان ها هم است، و هر کس به اندازه توان خود سعی می کند در با شکوه برگزار شدن مراسمات عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) سهم داشته باشد.

در کنار این نذری دادن ها کارهایی از ما سر می زند که زیبنده فرهنگ حسینی نیست که یکی از این کارها ریختن ظروف یک بار مصرف نذری در کف خیابان ها است که هر ساله شاهد آن هستیم .

بعد از توزیع نذری در کنار هر تکیه و حسینیه منظره ای از انبوه زباله ظروف یک بار مصرف کهبه چشم می خورد، که زیبنده فرهنگ حسینی نیست.

شاید بعضی از ما به زحمتی که برای جمع کردن این نوع زباله ها توسط کارگران شهرداری کشیده می شود فکری نکنیم و اکثر شهروندان ظروف یک بار مصرف خود را در هر جایی رها می کنند که باعث می شود این گونه زباله ها در خیابان ها پخش شود .

حال که این پاکبانان عزیز به هیچ چشم داشتی تمیز کردن خیابانها را به عهده می گیرند بهتر است ما به عنوان یک شهروند سعی کنیم زباله های ظروف نذری را در کنار خیابانها رها نکنیم تا رضایت پاکبانان شهرداری را به دست آوریم.

در این شبها با هر نیتی در عزاداری شرکت می کنیم ظروف یک بار مصرف را درون سطل های زباله بیندازیم.

نماز ظهر عاشورا با شکوه هرچه تمام برگزار شد

همزمان با دهمین روز از ماه محرم و روز عاشورا مردم عزادار شهمیرزاد از صبح روز عاشورا با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و امامزاده‌ها ضمن گرامیداشت شهادت امام حسین (ع) و یارانش عزاداری کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:مردم شهمیرزاد پس از عزاداری و اشک ریختن در ماتم شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان و همزمان با اذان ظهر، نماز ظهر عاشورا را به جای آوردند، در این مراسم‌ها که با شکوه خاصی برگزار شد،

در شهمیرزاد نیز اقامه اذان ظهر عاشورا در میدان امام خمینی (ره) که هسته مرکزی شهر و مرکز عزاداری بود برگزار گردید و حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد پس از اقامه نماز، ضمن تبیین فلسفه‌ قیام امام حسین (ع) عزاداران را به تفکر بیش از پیش در مورد قیام عاشورا فراخواندند.

امام حسین علیه‌السلام به ما آموخت که در بحرانی‌ترین حالات و پیشامدها یاد خدا باشیم، و با یاد او که به دل‌ها آرامش می‌بخشد آرامش ‍ قلب پیدا نموده و این اطمینان قلبی را به یاران و خانواده‌اش نیز منتقل کرد، خطبه هایش با نام و یاد خداست ، امام در روز عاشورا در اوج سختی‌ها یک لحظه از یاد خدا غاقل نبود و پیوسته نام آن محبوب را بر زبان جاری می‌کرد و به واسطه ذکر آن محبوب قطره وجودش را به دریای الهی متصل می‌ساخت . در روایت آمده که روز عاشورا امام حسین پیوسته و مداوم خدا را یاد می‌کرد و می‌گفت:لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم.

حضور پرشور عزاداران در تاسوعا و عاشورای حسینی

تاسوعا و عاشورای حسینی سال ۹۷در شهمیرزاد همانند سالهای گذشته  با حضور پرشور عزاداران حسینی غرق در ماتم بود ،هیئت های مذهبی با ترکیبی بسیار منظم از دسته های زنجیر زنی،سینه زنی و آوردن نمادهایی از واقعه کربلا به عزاداری مشغول شدند

مسیرهای دسته روی در شهمیرزاد مناسب سازی شد

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع)، شهرداری شهمیرزاد تدابیر لازم برای هرچه باشکوه‌تر شدن مراسم‌ عزاداری سالار شهیدان را برنامه‌ریزی کرد.

مهندس محمد صالح لقمانیان در این خصوص گفت: با آغاز ایام ماه محرم به‌منظور تسهیل در تردد دسته‌‌های عزاداری و هیأت‌های مذهبی و رفاه حال عزاداران حسینی، مسیرهای حرکت دسته‌‌ها درشهمیرزاد بهسازی شد.

شهردار شهمیرزاد بیان کرد: خدمتگزاری به عزاداران حسینی افتخار بزرگی است که امسال نیز با آمادگی بیشتر همانند سال‌های گذشته به‌عنوان خادمان اباعبدالله الحسین (ع) این اقدامات را انجام خواهیم داد.

لقمانیان افزود: ضمن بازدید و کنترل محل‌های تعیین‌شده برای عبور دسته‌‌ها، شست‌وشوی معابر، جمع‌آوری خاک و نخاله، آسفالت و لکه‌گیری مسیر عبور هیأت‌های عزاداران به‌منظور تسهیل در عبور و مرور عزاداران و ایمن‌سازی معابر صورت گرفت.

وی از سیاه‌پوش کردن معابر اصلی شهر شهمیرزاد خبر داد و گفت: اهتزاز پرچم‌های مشکی در سطح شهر، طراحی و نصب المان و بنرهایی با مضمون عاشورا و نصب ریسه‌های مشکی از اموری است که توسط واحد روابط عمومی صورت گرفت.

شهردار شهمیرزاد بیان کرد: مردم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد  امسال نیز همچون سال‌های گذشته در دهه نخست محرم، عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) را باشکوه و حضور گسترده خود برگزار می‌کنند که لازم است امسال نیز شرایط مناسبی برای رفاه حال مردم عزادار فراهم شود.

لقمانیان خاطرنشان کرد: امیدواریم شهروندان و گردشگران ضمن پاکیزه نگه‌داشتن شهر خود، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) بکوشند.

 

بازسازی ساختمان آرامستان بهشت علی در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:آرامستان بهشت علی شهمیرزاد یکی از آرامستان های شهمیرزاد می باشد که در حال حاضر با همت شهرداری شهمیرزاد و با حمایت خیر نیکوکار جناب آقای حاج بهروز یوسفی عملیات بازسازی ساختمان آن آغاز شده است.

ادامه عملیات پیاده رو سازی سطح شهر در دست اقدام می باشد

شهردار شهمیرزاد از ادامه اجرای پروژه های کف سازی و پیاده روسازی با هدف استانداردسازی معابر، بهبود عبور و مرور و افزایش رفاه شهروندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد، مهندس محمد صالح لقمانیان با بیان این خبر افزود: از آنجا که پیاده روهای شهر می تواند نقشی اساسی در ارتقای سلامت و تسهیل عبور و مرور شهروندان ایفا نماید شهرداری منطقه شهمیرزاد تاکید فراوانی بر افزایش سطح نوسازی معابر عمومی شهر دارد.

وی از اجرای عملیات بیش از ۸۰۰ مترمربع کف سازی و پیاده روسازی بلوار امام خمینی (ره)خبر داد و افزود: این اقدام به منظور بهبود عبور و مرور و افزایش رفاه شهروندان آغاز گردیده و هم اکنون نیز در دست اقدام می باشد.

شهردارشهمیرزاد از اهتمام ویژه شهرداری شهمیرزاد نسبت به اجرای عملیات گسترده کف سازی و پیاده رو سازی در خیابان های فاقد کف و سنگ فرش خبر داد و افزود: طرح های کف سازی و پیاده روسازی با پیشرفت بیش از ۴۰ درصد در حال اجراست.

مهندس لقمانیان با تاکید بر حجم گسترده عملیات، تصریح کرد: معابر مشمول این طرح شامل :بلوار امام خمینی (ره) ،بلوار ساری ،خیابان بهشتی و … می باشد که بخشی از آن به اجرا درآمده است.

اجرای عملیات نمای المان شهدای گمنام شهمیرزاد در دست اقدام می باشد

شهردار شهیرزاد: المان شهدای گمنام شهر شهمیرزاد توسط شهرداری ساخته شد و در حال حاضر مراحل نمای آن در دست اقدام می‌باشد.

لقمانیان با اشاره به مهم‌ترین اهداف ساخت این المان تصریح کرد: ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، از مهم‌ترین اهداف ساخت این المان است.

وی ضمن بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم گفت: المان شهدای گمنام شهر شهمیرزاد توسط شهرداری ساخته شد و در حال حاضر مراحل پایانی آن در دست اقدام می باشد.

شهردار شهمیرزاد تصریح کرد: شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد آکنده از بوی شهداء ۸ سال دفاع مقدس و شهداء بی نام و نشان که پیام های زیادی را به سراسر جهانیان اعلام کردند است.

اجرای عملیات سنگ نمای بازار روز در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی:در ادامه عملیات تکمیل بازار روز شهمیرزاد شروع عملیات سنگ نمای با پیمانکاری سازمان همیاری شهرداریهای استان سمنان در دست اقدام می باشد.

بازار روز شهمیرزاد پس از پنچ سال وقفه در اجرای عملیات عمرانی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان عملیات  عمرانی تکمیل آن آغاز شد.

مهندس محمد صالح لقمانیان در این خصوص خاطرنشان شد: با توجه به توسعه روزافزون شهرها، ساخت بازارهای منطقه‌ای برای افزایش رفاه شهروندان و جلوگیری از ازدحام جمعیت در هسته‌های مرکزی شهر، رعایت مسائل زیست محیطی و جلوگیری از اتلاف وقت مردم به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است.
لقمانیان افزود: در واقع ساخت این بازارها می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه، اشتغال زایی، رشد و توسعه خدمات شهری همچنین جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان منطقه نقش اساسی داشته باشد.

لکه گیری آسفالت نوار حفاری و روکش آسفالت سطح شهر در دست اقدام می باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: در راستای بهسازی معابر شهری عملیات لکه گیری نوار حفاری، ترمیم و روکش آسفالت در برخی از معابر و گذرگاه های سطح حوزه استحفاظی شهرداری اجرا شد.

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در این خصوص اظهار داشت:یکی از عمده فعالیت هایی که روزانه در کنار سایر فعالیتها و خدمت رسانی های این شهرداری با تلاش و پشتکار نیروها در سطح شهر صورت می گیرد؛ زیرسازی و لکه گیری آسفالت معابر اصلی و فرعی است، این  این عملیات با هدف پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی و با توجه به فرسایش، تخریب و حفاری  آسفالت در برخی از معابر و گذرگاههای سطح شهر اجرایی می شود.

لقمانیان افزود: عملیات زیرسازی و آماده سازی برخی از معابر سطح شهر با هدف جلب رضایت شهروندان به مرحله اجرا در آمد.

وی همچنین تصریح کرد: ترمیم آسفالت و لکه گیری نوار حفاری در چندین نقطه از خیابان های سطح شهر از قبیل:سه راهی ملک طیبی،منطقه پشته،منطقه یخچال،مسکن مهر خیابان مطهری،منطقه تپه زونی و روکش آسفالت خیابان شهید شهابی به سمت تپه زونی از اهم عملکرد شهرداری شهمیرزاد در این حوزه در شهریورماه سال جاری بوده است.

پیاده روی خانوادگی

✅ به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:مراسم پیاده روی خانوادگی در مورخه نهم شهریور با حضور جناب آقای دکتر همتی نماینده محترم مردم شهرستانهای سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی،جناب آقای دکتر آشوری معاونت محترم فرمانداری مهدیشهر،جناب آقای دکتر فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،مدیریت شرکت همراه اول،مدیر کل مخابرات استان سمنان،مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی بخش شهمیرزاد،مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان مهدیشهر،ورزشکاران شهمیرزاد و اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

🔻این مراسم در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی صورت پذیرفت .

🔻در ابتدای مراسم مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد پس از خیر مقدم به جناب آقای دکتر همتی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین دستگاههای اجرایی، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم عید سعید غدیر خم را تبریک و تهنیت گفته و از حضور مردم و مسئولین در این مراسم تقدیر و تشکر کردند.

🔻لقمانیان از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در حوزه افزایش شور و نشاط اجتماعی و پیاده روی خانوادگی نام برد و اعلام کرد: اجرای عملیات پیاده رو سازی در سطح شهر بخصوص مسیر بلوار امام خمینی(ره) ،مهیا نمودن مسیر پیاده روی و ورزش همگانی با اجرای کف پوش درپارک ها و بوستان های سطح شهر،اجرای عملیات عمرانی و افتتاح مسیر برگشت مسیر جاده سلامت از پارک کوهستان از اهم اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در شش ماه گذشته می باشد.

🔻شهردار شهمیرزاد خاطرنشان شد:با توجه به آمار میانگین طول عمر مردم که ۷۶ سال است در ۱۲سال اواخر عمر اغلب افراد دچار پوکی استخوان و درد مفاصل می شوند و تنها راه ممکن جهت برون رفت از این بیماری پیاده روی مستمر می باشد.

🔻در پایان مراسم به شصت نفر از شرکت کنندگان در این مراسم به قید قرعه جوایز نفیسی از سوی شرکت همراه اول،اداره ورزش و جوانان شهمیرزاد و شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد اهدا شد.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۱ آبان ۱۳۹۷, ۲:۰۹ ق.ظ
 

اغلب صاف
18°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 117
  • 809
  • 2,102,005