بایگانی برای ‘عملکرد واحد های شهرداری’

دیدار شهردار و اعضای شورا با معاون محترم امور عمرانی

(( پیگیری طرح جامع و حریم شهر ))

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با دکتر فخری معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان به منظور بیان مسائل شهری و پیگیری طرح جامع و حریم شهر و ارائه راهکارهای مربوطه از سوی معاونت صورت پذیرفت .

این جلسه با هدف بررسی برخی مسائل و مشکلات شهر با حضور شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در دفتر معاونت امور عمرانی استانداری تشکیل گردید

در ابتدای جلسه مهندس لقمانیان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهری پرداختند.

اعضای شورای شهر مواردی را در خصوص تصویب طرح جامع و حریم شهر اعلام نمودند

و در پایان جناب دکتر فخری معاون محترم  هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان ضمن تقدیر و تشکر  از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در عمران و آبادانی شهر شهمیرازد راهکارهایی را در خصوص رفع مشکلات شهری و تصویب طرح جامع و حریم شهر بیان نمودند

بازدید میدانی

بازدید میدانی آقای لقمانیان شهردار شهمیرزاد و آقای حافظی ریاست شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مهدی شهر از آغاز عملیات جابجایی تیرهای برق و افزایش شبکه روشنایی بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی صورت پذیرفت.

*عملیات به همت شهرداری شهمیرزاد و با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق در دست اقدام  می باشد. 

درختان پر از مزایا و منافع هستند

درختان پر از مزایا و منافع هستند و اگر در مکانی مناسب کاشته شوند هیچ ضرر و زیانی ندارند.

*کاشت انواع نهال و درختان سازگار با اقلیم شهر به منظور حفظ سرانه فضای سبز توسط واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد.

*درختان هوا را تمیز می کنند.

۱-درختان با جذب آلودگیهای ناشی از گازهای نیتروژن, آمونیاک, دی اکسید گوگرد و اوزون و به دام انداختن آنها روی برگهایشان نقش بسزایی در کاهش آلودگیها دارند.
قدرت جذب دی اکسید کربن هر هکتار درخت بالغ در طول یک سال برابر با  زمانی است که  شما با ماشین شخصی خود ۲۶ هزار مایل رانندگی کنید.

هر ساله٬ ۱۰۰ درخت بالغ:  ۱٫۲ تن دی اکسید کربن را از هوا می گیرند.

*درختان اکسیژن تولید می کنند.
۲-یک هکتار از درختان بالغ قادر به تامین اکسیژن مورد نیاز برای ۱۸ نفر در طول یک سال است.

*درختان باعث خنکی هوا در مناطق شهری می شوند.
۳-سایه درختان در خانه ها و خیابانهای شهرمان به عنوان پناهگاه و استراحتگاهی مناسب برای کودکان و خانواده ها در روزهای داغ تابستان مورد استفاده همگان است.

*درختان منابع آبی را حفظ و فرسایش خاک را کاهش می دهند.
۴-برگهای ریخته شده از درختان موجب تقویت مواد آلی  خاک می شوند. ریشه درختان موجب افزایش نفوذپذیری  خاک می شود.

 

روز زمین پاک گرامی باد

Related image

روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

این روز به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن است که از سوی سازمان ملل متحد نیز هر سال طبق مراسم ویژه ای در سراسر جهان برگزار می شود.

موسیقیدانان کوبه‌ای جهان، در روز زمین پاک با اجرای موسیقی این روز را جشن می‌گیرند و در قالب گروه‌های مختلف موسیقی در شهرها و کشورهای خود قطعاتی را به افتخار این روز به صحنه می‌برند. حتی دسته‌ای از این هنرمندان اعلام کرده‌اند که سازهایشان را در خیابان‌ها و کوچه‌های شهرها کوک می‌کنند و از تمامی مردم دعوت می‌کنند تا در این روز عهد کنند که برای همیشه زمین را پاک نگاه دارند.

در سال ۱۹۶۹، جان مک مونل فرزند یک مبلغ دینی مستقل و علاقمند به عرصه دین، علم و صلح، ایده برگزاری یک روز جهانی به نام روز زمین پاک را در همایش یونسکو درباره محیط زیست مطرح کرد و در همان سال پرچـم زمیـن پـاک را طراحـی کـرد. یوتانـت دبیـر کـل سازمان ملل (۱۹۶۲- ۱۹۷۱) از ایده مک کونل استقبال کرد و این روز به یک روز جهانی در تقویم های سراسر دنیا تبدیل شد.

مسألـه آلودگـی زمیـن یکـی از مسائل عمده محیط زیست و دغدغه عمده ای برای دست اندرکاران محیط زیست در سراسر جهان است. مسأله میزان تولید زباله در سراسر جهان و یافتن محل دفن صحیح و بهداشتی آن از مسائل مهم بخصوص در کشورهای کوچک و در حال توسعه است.

بازیافت زباله:
بازیافت یا بازگردش انرژی و مواد می تواند دگرگونی و تحول آنچنان شگرفی را در به ارمغان آورد که نه تنها ظرفیت کره زمین را برای همه موجودات و از جمله انسان بالا برد، بلکه روشی خردمندانه و همگام با طبیعت نیز باشد. زیرا به نظر می رسد مهمترین عامل محدود کننده جمعیت ها در طی قرون گذشته، منابع و دستیابی به آن بوده، در صورتی که فرآیند بازیافت این عامل کنترل کننده را از پیش پای انسان برداشته و استفاده از منابع محدود کره زمین را با چرخش و بازچرخش ماده و انرژی و بدون تاثیر مخرب و پیامدهای ناگوار زیست محیطی تا ابد تداوم خواهد بخشید. با افزایش جمعیت جهان و گسترش صنایع، استفاده انسان از مواد مصرفی رو به افزایش گذاشته و متعاقب آن ازدیاد ضایعات و پسماندهای جامد و نیز آلودگی محیط زیست را به دنبال داشته است که این امر نیز آینده سیاره زمین را به مخاطره انداخته، به طوری که بازیافت مواد یکی از مهمترین ارکان برای جلوگیری از زوال مواد و منابع تجدید پذیر و تجدید ناپذیر محصوب می شود.

 

نکات آموزشی:
*
کاغذهای باطله، شیشه،آلومینیوم و … را همراه با سایر زباله های خانگی دور نریزید، هر یک از آنها را تفکیک شده در جعبه ها یا ظروف مخصوص جمع آوری کنید؛

*کاغذهایی مانند کاغذهای قدیمی زرد شده،کاغذ فاکس،کاغذ کاربن،کاغذ گلاسه و براق،کاغذ بر چسب دار، از کاغذهای نا مناسب برای بازیافت هستند؛


*
بهتر است بطریها و شیشه ها پس از مصرف محتویاتشان، شسته شوند؛


*
شیشه های حاوی مواد شیمیایی، داروها و… را داخل جعبه های مخصوص جمع آوری شیشه برای بازیافت قرار ندهید؛


*
بازیابی ضایعاتی مانند آلومینیوم، شیشه و کاغذ از لحاظ اقتصادی با صرفه است؛

*جمع آوری و دفع غیر بهداشتی زباله ها عامل عمده افزایش بی رویه جانوران موذی مانند سوسک، موش و گسترش بیماری ها است؛


*
با استفاده از الگوی صحیح مصرف، می توان میزان حجم زباله های تولید شده در محیط را کاهش داد؛

*می توان با حفاظت و نگهداری صحیح و جلوگیری از ورود مواد شیمیایی زائد و خطرناک به فاضلاب ها و خاک، محیط زیست خود را سالم نگاه داشت؛


*
پلاستیکها از مواد غیر قابل تجزیه هستند که می توان میزان مصرف آنها را با انتخاب الگوی مصرف صحیح کاهش داد.

 

چند توصیه هر چند کوچک اما عملی در جهت حفظ پاکی زمین:
در صورتی که برای گذراندن تعطیلات یا استراحت به اماکن عمومی، پارک ها و محیط زیست کوهستان یا در پارک مراجعه می کنید حتماً کیسه زباله همراه خود داشته باشید و به فرزندان خود نیز رعایت پاکی محیط را آموزش بدهید.

استفاده از سطلهای زباله در معابر عمومی متأسفانه به اندازه کافی جدی گرفته نمی شود نگاهی به معابر و اطراف زباله دان های عمومی نشانگر این امر است که شعار (شهر ما، ‌خانه ما) اثر لازم را برای شهروندان نداشته است.

 

بخوان دعای فرج

بخوان دعای فرج را 

دعا اثر دارد

دعا کبوتر عشق است و بال و پردارد 

بخوان دعای فرج را 

که یوسف زهرا زپشت پرده ی غیبت به ما نظر دارد 

ای منتظران

گنج نهان می آید 

آرامش جان عاشقان می آید 

بر بام طلایه داران ظهور 

گفتند که 

صاحب الزمان می آید 

میلاد امام زمان عزیزمان مبارک  

ما به لطف یکدیگر در بحران ها باور داریم

ما به لطف یکدیگر در بحران ها باور داریم …

 

 

کارکنان شهرداری شهمیرزاد در اقدامی خداپسندانه یک روز از حقوق خود را به حساب سیل زدگان کشور واریز نمودند

 

 

خریداری کامیونت کمپرسی آمیکو

خریداری کامیونت کمپرسی امیکو

یک دستگاه کامیونت کمپرسی آمیکو به منظور خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به شهروندان و گردشگران محترم در حوزه های عمرانی و خدمات شهری از محل اعتبارات داخلی توسط شهرداری شهمیرزاد خریداری و به ناوگان ماشین آلات شهرداری افزوده گردید .

لایروبی مجدد

لایروبی مجدد ، پاکسازی و اصلاح مسیرو تقویت جداره دیواره های سنگی مسیر رودخانه از شیر قلعه تا هفت چشمه توسط واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد .

اجرای لکه گیری آسفالت

 

(( آسفالت گرم))

 ادامه عملیات اجرای لکه گیری  با آسفالت گرم  در معابر اصلی و فرعی سطح شهر توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام

می باشد .

میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان مبارک

یازده شعبان، ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان

یازدهم شعبان سالروز ولادت شبیه‌ترین مردم به خاتم پیامبران حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان است.

حضرت علی اکبر(ع) به عنوان جوانی آگاه، ولایتمدار و با بصیرت، الگویی ارزشمند برای جوانان غیور ایران اسلامی است و شجاعت و دلاوری حضرت علی اکبر(ع) و رزم آوری و بصیرت دینی و سیاسی آن حضرت، در سفر کربلا به ویژه در روز عاشورا تجلی کرد.

جوانانی که با تاسی به مولای خویش، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و الگوگیری از حضرت علی اکبر(ع) در نهضتی عاشورایی، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساندند و پس از آن با همان روحیه ی انقلابی نشأت گرفته از عاشورای حسینی، در عرصه های مختلف برای آبادانی کشور و اعتلای نظام اسلامی می کوشند.

اصلاح و زیرسازی

((زیرسازی و اصلاح مسیر))

به گزارش واحد روابط عمومی:

شهرداری به منظور سهولت در عبور و و مرور شهروندان محترم اصلاح و زیر سازی مسیرهایی که بر اثر بارندگی های اخیر دچار آب شکستگی شده است توسط شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام است

لایروبی و لوله گذاری و اصلاح مسیر کانال در شیر قلعه

لایروبی ، لوله گذاری و اصلاح مسیر کانال و جوی های سطح شهر بدون هیچگونه وقفه توسط شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام است .

لایروبی و به منظور  پیشگیری از ایجاد آبگرفتگی و مشکلات عبور و مرور برای اهالی و ساکنان خیابان های سطح شهر وکانالها توسط پرسنل خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد لایروبی شد .

لوله گذاری شیر قلعه به دلیل هدایت آبهای سطحی مسیل در هنگام بارندگی می باشد .

کاشت انواع درخت و گل در شهمیرزاد

(( پشت هر کوه بلند سبزه زاری هست پر از یاد خدا))

ادامه عملیات کاشت انواع نهال و درختان سازگار با اقلیم شهر به منظور حفظ سرانه فضای سبز توسط واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد .

تاثیر نگاه کردن به گل‌ها 

پژوهش‌ها نشان می‌دهد نگاه کردن به گل‌ها و گیاهان باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت در افراد می شود و غم و اندوه را از انسان دور می‌کند.

هدیه دادن گل‌ها که از گذشته در میان انسان‌ها مرسوم بوده، دلایل خاصی دارد که از آن جمله تاثیر گل‌ها و گیاهان بر روحیات انسان است.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد نگاه کردن به گل ها و گیاهان باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت در افراد می‌شود و غم و اندوه را از انسان دور می‌کند.

گل‌های با رنگ ملایم از جمله صورتی، سفید و بنفش، حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل های با رنگ گرم و تند نیز مانند قرمز، زرد و نارنجی، انسان را به سوی سرزندگی و هیجان پیش می‌برد.

پزشکان نیز معتقدند وجود گل و گیاه در منازل و در معرض دید، سلامت جسمی اعضای خانواده و همچنین صمیمیت در روابط خانوادگی را به دنبال دارد.

گل‌ها مظهر پاکی بوده و فطرت انسان را به سمت خوبی و زیبایی سوق می دهد،گل ها موجب باز شدن فکر انسان و فضای عطرآگین آن موجب تلطیف روح می شود.

اگر افراد افسرده ۲۰ دقیقه در هفته با گل و باغچه در ارتباط باشد، خلق آنها تغییر یافته و شرایط روانی بهتری پیدا می کند.

گل‌های طبیعی را به عنوان اولین هدیه انتخاب و سعی کنید در محیط منزل از گل ها به عنوان نماد آرامش استفاده کنید.

 

 

 

 

 

پاکسازی کانال

پاکسازی کانال های انتقال روان آب های سطح شهر توسط واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد .

لایروبی مجدد مسیرهای خیابان مطهری و بلبل دره

 

‌((لایروبی مجدد مسیرهای خیابان شهید مطهری و بلبل دره ))

لایروبی مجدد مسیل های خیابان شهید مطهری و بلبل دره توسط خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام است .

نشست مردمی با حضور شهردار و شورای اسلامی شهر شهمیرازد

شهرداری باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از جاهای دیگر داشته باشد .

((مقام معظم رهبری ))

*جلسه نشست مردمی با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در مورخه ۹۸/۰۱/۲۱ با هدف ارائه گزارش عملکرد ، بیان برنامه ها و پاسخگوئی به سوالات  مردمی در مسجد  اعظم دروازه شهمیرزاد برگزار شد.

در ابتدا آقای اسماعیل زاده مباحثی را در خصوص اقدامات صورت پذیرفته توسط اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در زمینه های مختلف عمرانی،فرهنگی،اجتماعی و…ارائه نمودند.

در ادامه ریاست پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مباحثی را در خصوص آبخیز داری  بنا به درخواست هیئت امنا انهار چهارده گانه شهمیرزاد و پیگیری های که برای ساخت فاز دو استخر  مرغک را مطرح نمودند و اعلام داشتند به کمک شهردار محترم و مسئولین نگرانی های لازم جهت استحکام استخر مربوطه مرتفع گردید.

در ادامه مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اعلام نمودند: هدف اینجانب و مجموعه کارکنان شهرداری شهمیرزاد خدمتگزاری به عموم شهروندان و گردشگران محترم و ارتقای شهر نمونه گردشگری بین المللی شهر شهمیرزاد بوده و الحمدالله با عنایت پرودگار متعال و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر در سال مالی  ۱۳۹۷ توانستیم عملکرد قابل قبولی را داشته باشیم.

شهردار شهمیرزاد اعلام نمودند : درصد تحقق بودجه در سال مالی ۱۳۹۷ بیش از ۱۰۰ درصد بوده است که این مهم بدون همکاری صمیمانه و تلاش های بی شائبه کارکنان شهرداری و همدلی و پیگیری شبانه روزی اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد میسر نمی باشد .

 • در ادامه شهردار شهمیرزاد ازشروع عملیات تعریض و چهار بانده نمودن بلورا ۴۵ متری آیت الله مومنی را به عنوان یکی از پروژه های مهم زیر ساختی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد یاد نمودند و تصریح کردند : جدول گذاری بلورا مذکور به طول ۲۲۰۰ متر می باشد که تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است .
 • لقمانیان در ادامه تکمیل فاز اول مجموعه تجاری های بازار روز با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به عنوان یکی از اهم فعالیت سال مالی ۹۷ نام برد و اعلام کرد عملیات عمرانی پروژه مذکوربه اتمام رسیده و در حال حاضر نصب انشعابات خدماتی آن در حال پیگیری می باشد و آماده تحویل به متقاضیان محترم می باشد .
 • شهردار شهمیرزاد ضمن تشکر از خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج بهروز یوسفی در خصوص بهسازی و بازسازی غسالخانه آرامستان بهشت علی و ساخت دو هزار حفره قبر اعلام نمود: خریداری دو دستگاه سردخانه و ساخت دو چشمه سرویس بهداشتی و سالن انتظار از دیگر اقدامات در آرامستان بهشت علی بوده که در راستای پدافند غیر عامل صورت پذیرفته است.
 • لقمانیان در ادامه اهم اقدامات شهرداری به شرح ذیل اعلام نمودند :
 • پخش ۷۰۰۰ تن آسفالت گرم در معابر اصلی و فرعی سطح شهر که نسبت به مشابه سال گذشته با رشد ۲۷۰ درصدی روبرو بوده است
 • بهسازی و بازسازی میدان امام خمینی ( ره ) همانند طرح اولیه با مصالح سنتی
 • احداث میدان در سه راهی ملک طیبی
 • کاشت انواع گل های تزئینی و فصلی که نسبت به میانگین سال گذشته افزایش ۴۰۰ درصدی داشته است .
 • کاشت انواع درخت های سازگار با شرایط اقلیمی شهر که نسبت به سال گذشته با  افزایش ۶۰۰ درصدی روبرو بوده است.
 • خریداری یک دستگاه لودر و یک خودرو حمل زباله و دو دستگاه خودرو سواری که به منظور خدمات رسانی هر چه مطلوب به ناوگان حمل و نقل شهرداری افزوده گردید.
 • بهسازی المان شهدا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان به منظور ارج نهادن از مقام والای شهدای مدافع حرم و شهدا و سرداران شهید هشت سال دفاع مقدس تکمیل و به بهره برداری رسید.

در ادامه مراسم شهروندان محترم سوالات خود را از شهردار و نمایندگان خود در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد پرسیده و مسئولین شهری پاسخگو شهروندان محترم بودند.

اجرای عملیات لکه گیری خیابانها و معابر سطح شهر شهمیرزاد

 

به منظور سهولت در آمد و شد شهروندان گرامی و پس از بارندگی های اخیر، واحد عمران شهرداری شهمیرزاد به دستور شهردار محترم اقدام به لکه گیری آسفالت معابر سطح شهر شهمیرزاد نموده است .

 

 

به گزارش روابط عمومی : 

با توجه به اینکه آسفالت گرم نیاز به خشک بودن معابر می باشد ،

لذا به جهت تسریع در این عملیات و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به خودرو های شهروندان شهرداری شهمیرزاد  در حال حاضر بوسیله آسفالت سرد اقدام به اجرای عملیات لکه گیری نموده است و به محض بازگشت شرایط جوی به حالت عادی عملیات لکه گیری آسفالت گرم به انجام خواهد رسید

تظاهرات حمایت از سپاه در شهمیرزاد

 

*تظاهرات حمایت از سپاه:

به گزارش روابط عمومی :

تظاهرات حمایت از سپاه پاسداران و محکومیت اقدام خصمانه اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران بعداز نماز جمعه شهمیرزاد با حضور امام جمعه ،بخشدار و شهردار محترم شهمیرزاد و مردم و مسئولین ادارات شهمیرزاد برگزار شد .

جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی

جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی

شهردار شهمیرزاد :  اجرای عملیات عمرانی جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی بدون هیچگونه وقفه توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در دست اقدام می باشد

شایان ذکر است :

دو تریلی جداول بتنی از محل اعتبارات داخلی شهرداری به منظور چهار بانده نمودن بلوار خریداری شده است .

طرح جهادی

((طرح جهادی پاکسازی محله به محله ))

به گزارش روابط عمومی : 

با توجه به بارندگی های شدید اخیر و آسیب های وارده به معابر شهر شهمیرزاد پرسنل خدوم خدمات شهری شهرداری در حال  پاکسازی محله به محله شهر شهمیرزاد می باشد .

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۳:۲۱ ب.ظ
 

بیشتر آفتابی
18°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
 • 427
 • 491
 • 2,213,014