بایگانی برای ‘عملکرد واحد های شهرداری’

یادمان شهدای گمنام و المان سرداران شهید شهمیرزاد و شهدای مدافع حرم با حضور استاندار سمنان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرشهمیرزاد: المان شهدای گمنام شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با حضور جناب آقای دکتر آشناگر استاندار سمنان،ارگی فرماندار شهرستان مهدیشهر،حجت الاسلام و المسلمین حاج سید داود احمدپناه امام جمعه شهمیرزاد،جناب آقای احمدی بخشدار شهمیرزاد،جناب آقای مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان و خانواده معظم شهدا افتتاح شد..

در ابتدای مراسم پس از افتتاح یادمان شهدای گمنام پدر شهید والامقام مفیدی، مسئولین با حضور در مزار شهدای گمنام به مقام شامخ شهدای گرانقدر ادای احترام نمودند.

در ادامه پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی توسط گروه مارش نظامی سپاه استان سمنان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمدپناه امام جمعه شهمیرزاد پس از خیر مقدم  اعلام نمودند: ملت ما چهل سال پر برکت را با همه فراز و نشیب های آن سپری نموده وچشم به آینده ای روشن دارد..

امام جمعه شهمیرزاد با بیان اینکه شهدا قطب نمای کشور و نشان دهننده راه مستقیم به مردم هستند خاطرنشان کردند شهدا چشم و چراغ ملت ایران و انقلاب اسلامی هستندوهر ملتی که مقام شامخ شهیدان را گرامی بدارد، سعادتمند خواهد شد.

در ادامه مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد ضمن معرفی اهم عملکرد شهرداری شهمیرزاد در یکسال گذشته  اعلام کردند:پروژه یادمان شهدای گمنام و المان سرداران شهید شهمیرزاد و شهدای مدافع حرم با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال احداث گردیده است.

شهردار شهمیرزاد افزود:مدیریت شهری همواره خدمتگزار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بوده و برای این نعمت بزرگ، خدا را شاکر هستیم که می توانیم منشأ اقداماتی برای پاسداشت دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ پایداری باشیم.

لقمانیان با بیان اینکه ارزش و فضیلت شهید تنها در نزد خدای بزرگ است، ادامه داد: یاد و نام شهید، وصیت و خاطرات او، همواره احیاگر ارزشها و مقدسات جامعه است.

در ادامه مراسم یک جلد لوح سپاس که توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان تهیه شده  به پاس تلاش بی شائبه و شبانه روزی مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد در تکمیل پروژه یادمان شهدای شهمیرزاد  با دستان دکتر آشناگر استاندار سمنان تقدیم شد.

ساخت یادمان شهدای گمنام شهمیرزاد در سال ۱۳۹۴آغاز شد و به دلیل مشکلات مالی پس از گذشت یکسال توقف یافت و با عنایت پرودگار متعال در سال ۱۳۹۷ در دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان تکمیل یادمان مذکور آغار و در بیست و چهارم بهمن ماه با حضور دکتر آشناگر و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح گردید.

تخفیف ویژه شهرداری شهمیرزاد به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران

شهروندان و سرمایه گذاران محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با سلام و احترام

شهرداری شهمیرزاد با استناد مجوز شماره:۱۳۰۶/۴/۸۴ مورخه ۹۷/۱۰/۱۶ در نظر دارد به منظور رشد و شکوفایی شهر و خدمت رسانی هرچه بهتر و همچنین در اجرای ماده (۵۹) قانون رفع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور که تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسیده است, به میمنت ایام دهه فجر به مدت یک ماه از تاریخ(۱۲)بهمن تا تاریخ (۱۲)اسفند ماه سال جاری به منظور تشویق شهروندان و مودیان محترم در پرداخت صد در صدی نقدی هر گونه عوارض مندرج در دفترچه عوارض محلی سال ۱۳۹۷ به شرح جدول ذیل اقدام نمایند لذا از شهروندان و سرمایه گذاران محترم شهر نمونه گردشگری و بین المللی شهمیرزاد دعوت به عمل می آید از مورخه ۱۲ بهمن الی ۱۲ اسفند ماه سال جاری با مراجعه به شهرداری شهمیرزاد از تخفیف ویژه بهرمند شوند.

الف: تا مبلغ     ۱۰۰ میلیون ریال                             ——————-    ۵%

ب: از مبلغ      ۱۰۰ میلیون ریال                 تا مبلغ     ۳۰۰ میلیون ریال   ۸%

ج: از مبلغ       ۳۰۰ میلیون ریال                تا مبلغ      ۵۰۰ میلیون ریال  ۱۰%

د: از مبلغ       ۵۰۰ میلیون ریال                به بالا       ——————-   ۱۲%

 

 

جشن بزرگ انقلاب

شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار می کند:

مجری:سینا توکل شهمیرزادی

خواننده:عرفان پروری

طنز پردازان:مبین بوی افزار و مهدی رضایی

زمان:دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۸

مکان:سالن بام شهر موسسه خیریه امیرالمومنین(ع)

یادمان شهدای گمنام

شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت ایام اللًه مبارک دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران از مردم غیور و شهید پرور شهمیرزاد دعوت به عمل می آورد تا در آیین  افتتاح یادمان شهدای گمنام و المان سرداران شهید شهمیرزاد و شهدای مدافع حرم که با حضور جناب آقای دکتر آشناگر استاندار محترم سمنان و مسئولان استانی و شهرستانی و خانواده معظم شهدا برگزار می شود حضور یافته و سرافرازمان فرمایید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد عملیات تکمیل المان شهدا و ساخت تابلوی منقش به تصاویر سرداران شهید شهیزراد و شهدای مدافع  حرم در سال ۱۳۹۷ و در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر با تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان آغاز شده و انشالله در دهه مبارک فجر افتتاح می گردد.

میز خدمت

به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در مسجد ولیعصر (عج) شهمیرزاد به مشکلات شهروندان محترم رسیدگی نمودند.

ادای احترام به مقام شامخ شهدا

به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مسئولان ذستگاه های اجرایی شهمیرزاد صبح جمعه مورخه ۱۲بهمن ماه ۹۷ در اولین روز از دهه مبارک فجر ،در گلزار شهدای شهر شهمیرزاد حاضر شده و با اهدای شاخه گل و نثار فاتحه نسبت به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.
در این مراسم جناب آقای محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد اظهار داشت: گرامی می‌داریم یاد همه شهیدان به خصوص شهدای انقلاب که جان خود را تقدیم اسلام کرده‌اند، و درود می‌فرستیم به روح امام شهیدان و امیدواریم که ما را یاری کنند.
وی عزت ، اقتدار ، امنیت ، آسایش و آرامش امروز را مرهون جانفشانی، ایثارگری و مجاهدت های شهیدان دانست و گفت: شهدا برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب از تمام هستی خود گذشتند و ما در مقابل این جانفشانی ها وظیفه داریم راه آنان را ادامه دهیم.

تجلیل از دانش آموزان برترکارکنان شهرداری به مناسبت دهه مبارک فجر

شهرداری و شورای شهر اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران از دانش آموزان برتر خود تجلیل به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شهرداری شهمیرزاد به منظور تشویق وترغیب دانش آموزان به تحصیل وفراگیری علم ودانش طی مراسمی ازمحصلین ممتازوفرزندان پرسنل شهرداری شهمیرزادباحضورخانواده های آنان تجلیل به عمل آمد.

این مراسم با حضورحجت الاسلام و المسلمین حاج سید داود احمد پناه امام جمعه محترم شهمیرزاد،اعضای محترم شورای اسلامی شهرشهمیرزاد،جناب آقای مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و همچنین همکاران وفرزندان دانش آموز و دانشجو یان در محل سالن ثامن الحجج شهرداری شهمیرزاد برگزار گردیدکه با اهداء لوح تقدیر وجوائز ویژه ازدانش آموزان پایه های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و دانشجویان ممتاز شاغل در شهرداری شهمیرزاد تجلیل شد.

 در این مراسم امام جمعه شهمیرزادضمن قدردانی از دانش آموزان ودانشجویان ممتاز فرمودند: در این برهه حساس مملکت ما نیاز به متخصصان با ایمان ومتعهد دارد وانشاء ا… با تلاش خود بتوانند مدارج علمی ومعرفتی را توام با ایمان کسب نمایند ومتعهد به کشور وجامعه باشند .

در ادامه مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد نیز ضمن قدردانی از والدین دانش آموزانی که بستر خوبی را برای کسب علم ودانش برای فرزندانشان فراهم نمودند ، علم ودانش را سلاحی برای انسان دانستند ونقش اصلی را در جهت کسب این مهم ،خانواده ها بیان نمودند.

لقمانیان ضمن تشکر از دانش آموزان ممتاز جهت فراگیری صحیح علم و دانش در زندگی شان خاطرنشان کردند:اهتمام به دانش اندوزی به همراه تربیت اسلامی  ، هماهنگ با فطرت خداجوی آدمی و قرین با دین باوری و ایمان است و دوبال پیشرفت و تعالی آدمی را به همراه دارد.

در پایان این مراسم نیز از تعداد ۳۰ نفرازدانش آموزان ممتاز، توسط مسئولین شهمیرزاد تقدیر و جوائز به ایشان اهدا گردید .

چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری جشن های پیروزی انقلاب در شهرداری شهمیرزاد، با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: چهل سالگی یعنی رسیدن به سن تکامل و حالا که انقلاب به چهل پختگی اش رسیده، یعنی شاهد تکامل انقلاب اسلامی هستیم و بر همین اساس است که جهان منتظر برگزاری باشکوه  مراسم چهل سالگی استقرار نظام اسلامی در ایران است.

وی ادامه داد: در همین راستا شهرداری شهمیرزاد در حوزه های فضا سازی و آذین بندی شهر، برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی هنری و اجتماعی، تبیین دستاوردهای انقلاب به ویژه در حوزه مدیریت شهری و نیز برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، برنامه ریزی کرده و تلاش می کنیم برنامه های امسال باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

 شهردار شهمیرزاد:نقش مردم و جلب مشارکت آنان در آذین بندی شهر را مهمتر از سازمان ها و نهاد های دولتی دانست و اظهار داشت: شهرداری خود را موظف به برگزاری جشن های پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می داند.

لقمانیان تصریح کرد: دستگاه های دولتی که قصد داشته باشند در آذین بندی شهر مشارکت داشته باشند نیز می توانند از زیرساخت های شهرداری استفاده کنند.

لقمانیان در ادامه سخنانش به اهمیت راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: حضور گسترده در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، ضامن حفظ آرامش و امنیت کشور است.بر همین اساس از تمام کارکنان شهرداری دعوت می کنیم تا در این اجتماع عظیم مردمی حضور گسترده داشته باشند.

شهردار شهمیرزاد:به منظور تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه و آماده سازی مناسب در سطح شهر، کاهش ترافیک و روان سازی عبور و مرور در سطح معابر، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهمیرزاد نسبت به خط کشی ، نصب علایم ترافیکی ، تابلوهای راهنمای مسیر  و … اقدام نموده است .

مهندس محمد صالح  لقمانیان خاطر نشان شد: بعضی از تابلوهای راهنما و معابر جهت رفاه حال مسافرین ، میهمانان و گردشگران و تابلوهای ترافیکی برای منظور ایمن سازی معابر تهیه و نصب شده است که این تجهیزات ترافیکی اعم از تابلوها و علایم ، چراغ های راهنمایی و هشدار خط کشی عابر پیاده ، گل میخ ، هر یک نقش مشخصی در مدیریت ترافیکی و انتظامی شهر دارند .

اطلاعیه:قابل توجه متقاضیان محترم بازار روز شهرداری شهمیرزاد

با عنایت پروردگار متعال و با توجه به پیگیریهای شبانه روزی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد فاز اول مجموعه تجاری های بازار روز شهمیرزاد با پیشرفت عملیات عمرانی ۹۵درصدی رو به تکمیل و افتتاح می باشد.

لذا از متقاضیان محترمی که در سالیان گذشته نسبت به پیش خرید واحد های تجاری مذکور اقدام نموده اند دعوت به عمل می آید در هفته جاری با در دست داشتن اسناد و مدارک مثبته جهت بنام نمودن انشعابات خدماتی و تکمیل نمودن سایر اسناد مربوطه به واحد حقوقی شهرداری شهمیرزاد مراجعه نمایند.

هدف از احداث: خدمت رسانی به شهروندان ، کاهش بار ترافیکی در نقاط پرازدحام شهری، عرضه میوه و تره بار و مایحتاج عمومی، مواد پروتئینی و آبزیان با کیفیت و قیمت مناسب، حمایت از تولید کنندگان محصولات کشاورزی،پروتئینی و آبزیان.

بارش برف شهمیرزاد را سفید پوش کرد

برابر گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در بیست و چهارم  دی ماه ۱۳۹۷کلیه پرسنل شهرداری شهمیرزاد بخصوص کارگران خدمات شهری ،ماشین آلات و اعضای ستاد عملیات زمستانی آماده باش کامل بودند

به گزارش روابط عمومی ستاد عملیات زمستانی شهرداری شهمیرزاد بارش برف در ساعت۵صبح شروع شده  و کلیه کارگران خدمات شهری،ماشین آلات و مسئولین شهرداری به فرماندهی مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد از ساعات اولیه بارش برف بصورت مستمر در حال پاکسازی معابر و خیابان های سطح شهر می باشند و به همت کارگران زحمتکش خدمات شهری تمامی مسیرهای اصلی شهر باز بوده و عبور و مرور در جریان است.

و پیغامگیر تلفنی ۳۳۶۶۶۰۶۰آماده دریافت نقطه نظرات و هرگونه بروز مشکلات برای شهروندان محترم در این خصوص می باشند.

 

تقدیر و تشکر شهروندان محترم

الهی دلی ده که شوق طاعت افزون کند و توفیق طاعتی ده که به بهشت رهنمون کند.
الهی دلی ده که در کار تو جان بازیم و جانی ده که کار آن جهان سازیم.
الهی نفسی ده که حلقه بندگی تو گوش کند و جانی ده که زهر حکمت تو نوش کند.
الهی دانائی ده که در راه نیفتیم و بینائی ده که در چاه نیفتیم .
الهی دیده ای ده که جز تماشای ربوبیت نبیند و دلی ده که غیر از مهر عبودیت تو نبیند
الهی پایی ده که با آن کوی مهر تو پوئیم و زبانی ده که با آن شکر آلای تو گوئی

 

جناب آقای  مهندس محمد صالح لقمانیان
شهردار محبوب وپرتلاش شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد

 
 با سلام

 
اندیشه و تلاش خدمت گذاران صدیق عمران و آبادانی ایران اسلامی هیچ گاه از یادها نخواهد رفت.

مردم فهیم و قدرشناس شهمیرزاد حدود یکسال  است که شاهد خدمات ارزشمند حضرتعالی و توسعه پرشتاب  این شهر هستند.

 

اگر چه در شرایط سخت و تنگناهای شدید منابع مالی فعالیت را برای جنابعالی در این نهاد خدمتگزار سخت نموده است، اما خداونـد را شــاکریم که با درایـت، تدابــیر و اقدامات شجاعانه جنابعالی شاهد رشد و پیشرفت روز افزون در حوزه های عمرانی، فرهنگی، تفریحی و خدماتی در سطح شهر هستیم و توسعه فرهنگی و آبادانی این شهر گردشگری میسر نگشته مگر به همت والامردی از جنس ایثار و عاشق خدمت همچون جنابعالی و همکاران محترمتان در شهرداری شهمیرزاد.

درود بر اندیشه و همت بلندتان که رضایت خالق و مخلوق را بهمراه داشته است.

ضمن تقدیر فراوان از زحمات شبانه روزی حضرتعالی از خداوند سبحان برای شما سلامتی، موفقیت و استمرار خدمتگذاری به مردم شهر نمونه گردشگری  را مسئلت داریم.

                                                                                            بیست و سوم دی ماه ۱۳۹۷

از طرف جمعی از شهروندان

آگهی مزایده فروش لودر

به گزارش روابط عمومی:شهرداری شهمیرزاد به استناد مجوز شماره ۱۲۳۷/۴/۶ مورخه ۹۷/۱۰/۱۶شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در نظر دارد نسبت به فروش یک دستگاه لودر صفر کیلومتر مدل ZL60GN اقدانم نماید لذا از متقاضیان محترم دعوت به عمل می آید حداکثر تا پایان ساعت اداری مورخه ۹۷/۱۱/۰۶  جهت بازدید خودرو مذکور و دریافت اسناد مزایده به شهرداری شهمیرزاد مراجعه نمایند.

قابل ذکر می باشد متقاضیان محترم می بایست تا تاریخ مذکور اسناد مربوطه را تکمیل کرده و به دبیرخانه شهرداری شهمیرزاد تحویل داده و شماره ثبت دریافت نمایند.

جلسه بازآفرینی شهری به میزبانی شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی این جلسه در مورخه نوزدهم دی ماه به میزبانی شهرداری شهمیرزاد و با حضور جناب آقای دکتر ارگی فرماندار شهرستان مهدیشهر،جناب آقای مهندس توکلی بخشدار مرکزی شهمیرزاد،جناب آقای احمدی بخشدار شهمیرزاد،جناب آقای مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و سایر مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان مهدیشهر در سالن جلسات شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید.

در این جلسه ارگی اعلام کرد:زیر ساخت های گردشگری شهرستان مهدیشهر با وجود ظرفیت های قابل توجه و منحصر به فرد طبیعی رضایت بخش نیست.

فرماندار مهدیشهر گردشگری را به عنوان یکی از ظرفیت های توسعه اقتصادی استان سمنان نام برد و خاطرنشان شد:گردشگری جاده ای یکی از ظرفیت های مغفول در شهرستان مهدیشهر است که زیر ساخت های لازم برای تردد میلیونی مسافران از جاده شهمیرزاد-سه راهی فولاد محله -کیاسر فراهم نیست.

فرماندار مهدیشهر تصریح کرد:تکمیل زیر ساخت بهداشتی در مناطق برفگیر شهمیرزاد به دلیل حضور چشمگیر مسافران ضروری است و رفع این چالش احتیاج به اعتباری بیش از سه میلیارد ریال است.

در ادامه جلسه مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد پس از خیر مقدم به حاضرین درجلسه خواستار ویژه در نظر گرفتن شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد در خصوص تخصیص بودجه جهت بازآفرینی شهری شدند.

لقمانیان افزود:با توجه اینکه اقلیم شهر شهمیرزاد سرد بود،متاسفانه تا کنون پیمانکاری جهت بازآفرینی شهری توسط اداره کل مسکن و شهرسازی معرفی نگردیده است.

خریداری هفت تریلی جداول بتنی و سه تریلی کفپوش

به گزارش روابط عمومی در ادامه عملیات جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی و پیگیریهای شبانه روزی مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و کارکنان شهرداری هفت تریلی جداول بتنی به منظور چهار بانده نمودن بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی با اعتباری بالغ بر سیصدو پنجاه میلیون ریال و سه تریلی کفپوش بتنی به منظور اجرای عملیات عمرانی محوطه پیرامونی بازار روز شهمیرزاد با اعتباری بالغ بردویست میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی خریداری گردید.

 

مصاحبه با شهردار شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد با توجه به گذشت یکسال از دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان به سمت شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد طی مصاحبه ای پاسخ این مسئول اجرایی به شرح ذیل می باشد.

۱-یک بیوگرافی کوتاه از خودتان بگویید؟

اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه هستم و سابقه فعالیت بیش از یک دهه در سمت مدیریت پروژه های بزرگ ملی،مشاور ارشد مدیران شهرداری ها و شوراهای شهرستان پاکدشت در حوزه عمرانی و در کنار آن تدریس در دانشگاه در رشته مهندسی عمران مشغول فعالیت می باشم.

۲-وضعیت فعلی شهرداری را چگونه ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه با همدلی و هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و پرسنل زحمتکش شهرداری ،وضعیت فعلی شهرداری شهمیرزاد در روند رو به رشدو پویا قرار گرفته و خوشبختانه با همکاری خوب ایجاد شده فی ما بین شهرداری و شورای اسلامی شهر بیش از ۵/۲میلیارد تومان از بدهی انباشته شهرداری کاهش یافته و کلیه حقوق و مزایای عقب افتاده کارکنان که حدود چندین ماه معوق گردیده بود ،بروز شده و انشالله آینده روشنی برای شهر و مجموعه شهرداری متصور هستم.

۳-آیا با آنچه پیش از آمدن به شهرداری فکر می گردید تفاوت دارد؟

بله،شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد دارای پتانسیل های بالقوه بسیاری می باشد که با حضور این حقیر و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد این پتانسیل های روز به روز بالفعل تبدیل می گردند.

۴-چه مسائل و موضوعاتی در شهرداری وجود دارد که برای شما دور از انتظار بوده وقبلا” به آن ها فکر نکرده بودید؟

حجم بدهی انباشته شهرداری و مطالبات به حق پیمانکاران و اربابان رجوع که از بدو ورود اینجانب با دردست داشتن اجرائیه های صادره از طرف مقام قضایی سبب مسدود شدن و برداشت از حساب های شهرداری شده این امر موجب شدکه کلیه برنامه ریزی های صورت پذیرفته را تحت تاثیر قرار داده و خدمات رسانی به شهروندان محترم را مختل می نماید.

۵-مشارکت شهروندان در اداره شهر و نسبت به انتظارات و توقعات مردم به همکاری های متقابل آنان را چگونه ارزیابی می کنید؟

شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با آب و هوای مطلوب و دلپذیر در فصول مختلف میزبان سیل انبوه گردشگران از نقاط مختلف کشور می باشد که شهروندان فهیم شهمیرزاد با روحیه مهمان نوازی خود همواره بر این مهم صحه گذاشته و با مشارکت موثر در امور عام المنفعه وبا کمک به طرح های عمرانی و با مشارکت در پرداخت هزینه ها بصورت مادی و معنوی همواره یار و یاور شهرداری و گردشگران بودند

۶-اولویت های کاری شما در سال آینده چه خواهد بود؟

با توجه به منابع محدود مالی و کاهش درآمد شهرداری اولویت شهرداری شهمیرزاد در اتمام پروژه های نیمه تمام خواهد بود و اعتبارات حاصله از منابع درآمدی در پروژه زیر بنایی که کمک موثری در رشد و توسعه شهری خواهد شد تخصیص خواهد یافت.

۷-فرض کنید از یک جایی یک مبلغ درشتی مثلا ۲میلیارد تومان به شهرداری بدهند و از شما بخواهند که ضروری ترین و اورژانسی ترین طرح را در شهر شهمیرزاد به اجرا در بیاورید،در این صورت اولین کاری که به ذهن شما می رسد چیست؟

اولویت های اورژانسی و ضروری در شهر شهمیرزاد بسیارند اما دو مورد که از ضروری ترین طرح ها در شهمیرزاد می باشد که در دستور کار شهرداری قرار دارد تخصیص اعتباربه اجرای پروژه عمرانی بلوار ۴۵متری آیت الله مومنی می باشد که به منظور ایمن سازی و کاهش ترافیک عبوری از شهر شهمیرزاد طراحی شده و حال حاضر هزینه های مادی و معنوی بسیاری را برای شهروندان در پی دارد و دومین طرح ضروری ساخت استخر سرپوشیده می باشد گه از خواسته های به حق شهروندان می باشد، هزینه خواهد شد.

۸-رابطه تان با اعضای شورای اسلامی شهر و نحوه تعامل میان جنابعالی وشورا چگونه است؟

خوشبختانه اینجانب از خانواده شورایی که پدرم سال ها در مسند ریاست شورای اسلامی شهر فعالیت داشته و به تفکر شورایی کاملا واقف می باشم و خود را به عنوان عضو ششم شورا وبرادر کوچکتر در کنار پنج برادر دیگرم دانسته و همواره سعی خود را جهت تحقق اهداف و آرمانهای شورای اسلامی شهر به کار می گیرم.

۹-شهرداری تا چه اندازه توانسته است انتظارات و برنامه های شورای اسلامی شهر را برآورده کند؟

اثبات این مهم با اعضای شورای اسلامی شهر می باشد که آیا این حقیر توانسته آرمانهای شهر شهمیرزاد را تحقق نمایم یا خیر

۱۰-فکر می کنید در دستیابی به اهدافی که در نظر دارید موفق خواهید شد،البته روشن است موفقیت امری نسبی است و ما هم نمی خواهیم جواب قطعی از شما بشنویم ولی با توجه به شرایط فعلی شهرداری شهر نمونه گردشگری و ظرفیت های اجتماعی و فیزیکی شهر شهمیرزاد چه میزان احتمال برای موفقیت طرح ها و برنامه های خود متصور هستید؟

با توجه به منابع محدود مالی و کاهش درآمد شهرداری شهمیرزاد و صد البته کلیه شهرداریهای سراسر کشور خوشبختانه میزان حجم عملیات عمرانی شهرداری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد بیش از۲۵۰ درصد همراه بوده و در کنار این مهم بدهی های انباشته شهرداری نیز کاهش یافته است که این رویداد پاسخی به انتظارات و و درخواست های به حق شهروندان محترم باشد و با حضور مردم خیر و نیکوکار شهمیرزادی و نمایندگان ایشان در شورای اسلامی شهر انشالله شهر شهمیرزاد موفق و آینده روشنی را برای این شهر متصور هستم.

۱۱-بزرگترین نقطه ضعف و قوت شهرداری شهمیرزاد چیست؟

نداشتن طرح جامع ،تفضیلی و نداشتن حریم مصوب شهر باعث ایجاد در بروکراسی اداری طولانی و به سبب آن طولانی شدن زمان صدور پروانه و نارضایتی اربابان رجوع محترم گشته است که اینجانب طی دوران تصدی میانگین زمان صدور پروانه ساختمانی را از ۶ماه به ۲ماه کاهش داده که بتوانیم بر این نقطه ضعف اصلی فائق شویم و در خصوص نقاط قوت وجود روحیه همدلی پرسنل و هماهنگ با اعضای شورای اسلامی شهر می باشد.

۱۲-مهمترین مشکل حوزه شهررا چه می دانید؟

بازگشایی خیابان امام خمینی(ره) و نوسازی بافت فرسوده اطراف آن که در گذشته بیش از ۸۰ درصد عملیات عمرانی آن صورت پذیرفته و هم اکنون با وجود تعداد محدودی پلاک این خیابان اصلی هنوز به طور کامل تعریض نشده است و در صورت وجود بحران و یا وقوع زلزله با توجه به بافت فرسوده آن و عرض کم مسیر امداد رسانی در شهر شهمیرزاد با مشکل مواجه خواهد شدو متاسفانه پیرو پیگیریهای مکرر هیچگونه حمایتی از شهرداری در این خصوص صورت نپذیرفته است.

۱۳-اعتبارات امسال شهرداری چه قدر است ؟تا به امروز چند درست اعتبارات محقق شده است؟

اعتبارات و بودجه شهرداری در سال پیش رو ۵/۱۳میلیارد تومان بوده که تا سی و یکم شهریورماه سال جاری بیش از ۸۳درصد از بودجه شهرداری محقق شده که طبق گزارش عملکرد شش ماهه ارسالی به شورای اسلامی شهر با رشد ۱۰۰درصدی در تحقق بودجه مواجه شدیم.

۱۴-برای درآمدزایی پایدار شهرداری برنامه ای دارید؟

ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاران و رشد توسعه گردشگری شهر شهمیرزاد یکی از اولویت های شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار دانسته و به منظور توسعه همه جانبه صنعت گردشگری شهر تلاش خواهیم کرد همانطور که در سال ۲۰۱۵ میلادی در دنیا از هر ۱۰ شغل یک شغل مربوط به صنعت گردشگری می باشد که انشالله با بستر سازی در این زمینه بتوانیم با جذب گردشگران آهنگ رشد و توسعه شهری را برای شهروندان محترم به صدا درآوریم.

۱۵-قطعا شهروندان رکن اساسی توسعه هر شهر هستند در این مورد چه انتظاری دارید؟

خوشبختانه اینجانب در شهری افتخار خدمت را دارم که مردمی نیکوکار و خیراندیش درآن بیشمارند وهمواره یکی از حامیان اصلی توسعه شهری به شما می آیند و انتظار حقیر از ایشان این است که همچون گذشته به رشد و توسعه شهر خود بیش از پیش کمک نمایند که نمونه بارز آن بهسازی و بازسازی غسالخانه و ساخت یک هزار حفره قبر توسط خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج بهروز یوسفی و همسر مکرمه ایشان می باشد که در ماه گذشته آئین بهره برداری آن برگزار گردید که انشالله اجر معنوی این کار خیر ایشان در توشه آخرتشان جاودان باشد.

۱۶-حرکت شهرداری به سمت شهرداری الکترونیک در دستور کار شما هست؟

بله از بدو ورود اینجانب مقدمات اتوماسیون شهرداری در دستور کار بوده و هم اکنون اقدامات قانونی مربوطه صورت پذیرفته و انشالله طی ماههای آتی قرارداد با پیمانکار مربوطه انعقاد خواهد شد.

۱۷-بزرگترین مشکل شهرداری چیست؟

حجم بدهی انباشته شهرداری به ادارات مختلف خدمات رسان و حجم بالای پرونده های قضایی علیه شهرداری بزرگترین دغدغه و چالش پیش رو اینجانب و شهرداری است و همواره مشکلات متعددی را برای پرسنل و خدمات رسانی به شهروندان فهیم شهمیرزاد رقم خواهد زد.

۱۸-چرا اکثر شهرداری های کوچک همانند شهمیرزاد با مشکل کمبود اعتبارات مواجه هستند؟

متاسفانه عدم توسعه متوارن امکانات و تجمع امکانات در مراکز شهرهای بزرگ باعث کاهش جمعیت شهرهای کوچکتر شده است و به تبع آن کاهش درآمدهای مالیاتی که نسبت مستقیم با جمعیت شهری دارند باعث این مهم گردیده است و با سیاست شهرهای کوچک ضعیف تر و کم جمعیت تر و شهرهای بزرگ جاذب جمعیت و افزایش جمعیت می گردند و مشکلات حاشیه نشینی و… را به همراه دارد.

۱۹-جه برنامه و یا پروژه فرهنگی،مثل فرهنگ سرا برای شهر در نظر دارید؟

با توجه به وجود موسسه های فرهنگی و خیریه ها در سطح شهر، همواره شهرداری خود را ملزم به همکاری و همیاری با این موسسات فرهنگی دانسته و به منظور رشد و توسعه فرهنگ مردم شهر همواره درمناسبات ملی و مذهبی نسبت به برگزاری جشن ها و مراسمات مذهبی اقدام نموده است و انشالله در صورت فائق آمدن بر بدهی انباشته احداث فرهنگسرا یکی از اولویت های شهرداری می باشد.

۲۰-دغدغه بیشتر جوانان شهر مشکل زمین و مسکن است برای رفع این مشکل که در شهر دیده میشه چه کارهایی را انجام دادید و آیا برای این قشر متقاضی برنامه ای دارید؟

با توجه به عدم تصویب طرح جامع و حریم شهر در محدوده کوچک خدماتی شهر و وجود باغات ،قیمت منطقه ای زمین در شهر شهمیرزاد بالا می باشد و همین امر یکی از دلایل مهاجرت جوانان به شهرهای همجوار می باشد و انشالله بتوانیم با تصویب طرح جامع و افزایش حریم و کاهش قیمت منطقه ای املاک قدمی جهت این مهم باشد.

۲۱- بعد از گذشت ۱۰ سال از نصب و راه اندازی تله سی یژ می گذرد برنامه شما برای راه اندازی این پروژه مهم اقتصادی و تفریحی شهمیرزاد چیست؟

در زمان پیشین راه اندازی تله سی یژ بدون انجام مقدمات و اخذ استاندارد های مربوطه صورت پذیرفته است و هم اکنون پس از برگزاری جلسات مکررو نشست های تخصصی متعدد هیئت عالی سرمایه گذاری طی بازدید کارشناسان اداره استاندارد بیش از ۱۱۴ مورد ایراد در خصوص راه اندازی دستگاه تله سی یژ اعلام گردیده است که با پیگیریهای های مستمر صورت پذیرفته فراخوان ارزیابی،شناسایی و انتخاب سرمایه گذار جهت پروژه رفع معایب،استاندارد سازی ،راه اندازی و بهره برداری تله سی یژ در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ رسیده است ودر اینجا جا دارد که از سرمایه گذارانی که مایلند در این پروژه سرمایه گذاری نمایند با حضور در واحد سرمایه گذاری شهرداری شهمیزاد حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخه ۱۳/۱۰/۱۳۹۷با دریافت اسناد مربوطه پیشنهادات خود را تکمیل کرده و به دبیرخانه شهرداری تحویل نمایند و شماره ثبت دریافت نمایند.

۲۲-برنامه مشخص شما برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه شهر چیست؟

یکی از دغدغه های اصلی شهر شهمیرزاد جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و اصل حفاظت از باغات می باشد و اکثر ساخت و سازهای شهر شهمیرزاد با حضور نمایندگان کارگروه استانداری،اداره کل مسکن و شهرسازی،اداره جهاد کشاورزی،و میراث فرهنگی در دست اقدام می باشد که کمترین آسیب و صدمه ای به ذخیره های شهری وارد نشودو واحد ساختمانی و پلیس ساختمان در گشت های شبانه روزی دست اندازی به محیط زیست و منابع شهری را تا حد امکان کاهش داده اند.

۲۳-سرانجام بعد از مدتها بازگشایی خیابان امام خمینی(ره) کی و چه وقت به پایان می رسد؟

همانطور که عرض کردم با توجه به منابع محدود مالی این مهم همت همگانی را می طلبد و همانطور که در گذشته با مساعدت استاندار محترم،معاونت امور عمرانی استانداری و اداره کل مسکن و شهرسازی این خیابان تعریض گردیده است هم اکنون نیز از استاندار محترم و جناب آقای مهندس ابک سرپرست محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و ریاست محترم اداره کل مسکن و شهرسازی عاجزانه  تقاضا دارم ، این مهم را در دستور کار قراردهند زیرا شهرداری به تنهایی قادر به بازگشایی این خیابان اصلی نبوده و در صورت بروز کوچکترین بحران و سانحه  ای مسیر امداد مسدود خواهد شد .

۲۴-نظر شما در رابطه با روزنامه پیام چیست؟

ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و کارکنان روزنامه پیام از جناب آقای منصور عمادی که جهت دریافت نقطه و نظرات اینجانب وقت گذاشته اند تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 

۲۵-سخن پایانی

انشالله با همکاری و همیاری مردم فهیم و شریف ، خیرین نیکوکار ،اعضای شورای اسلامی شهر و حمایت های مسئولین شهرستانی و استانی بتوانیم شهری زیبا و آزاد در خور شهمیرزادیهای عزیز داشته باشیم.

 

 

 

 

خریداری پنج تریلی جداول بتنی جهت چهار بانده نمودن بلوار آیت الله مومنی

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد با تلاش های بی شائبه و تدبیر مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی شهرداری های سراسر کشور ادامه عملیات عمرانی پروژه های شهرداری شهمیرزادبدون هیچگونه وقفه در دست اقدام می باشد.

در ادامه عملیات عمرانی جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی خریداری پنج تریلی جداول بتنی با اعتباری بالغ بر سیصد میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی توسط شهرداری شهمیرزاد صورت پدیرفت.

 

دانش آموزان با اهدای شاخه گل از پاکبانان تشکر کردند

به گزارش روابط عمومی دانش آموزان مدرسه دخترانه عصمت توفیقی با حضور در شهرداری شهمیرزاد و با اهدای شاخه گل از زحمات پاکبانان زحمتکش شهرداری شهمیرزاد تقدیر و تشکر نمودند.

در این دیدار مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد با اشاره به اینکه خدمت به کارگران شهرداری یک عبادت است گفت : همچنان که در فرهنگ ما انجام وظیفه و دلسوزی تأکید شده است ، رفتگران و کارگرانی که در راستای اعتلای شهر در انجام کارهای محوله درست عمل نمایند دارای احترام و تکریم بیشتری هستند .

شهردار شهمیرزاد افزود:معابرسطح شهر را آینه تمام نمای شخصیت رفتگران دانست و گفت : بایستی در تنظیف و پاکسازی آن کوشا باشیم.

در پایان دانش آموزان با اهدای شاخه گل از زحمات پاکبانان زحمتکش شهرداری شهمیرزاد تقدیر و تشکر نمودند.

 

جایگاه گاز طبیعی شهمیرزاد رفع عیب ،استاندارد و over haul و فعال شد

جایگاه CNG شهمیرزاد با پیگیریهای شبانه روزی شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در هفته گذشته رفع عیب استاندارد سازی،over haul و در حال ارائه خدمات به شهروندان محترم می باشد.

به گزارش روابط عمومی:جایگاه CNG شهمیرزاد در ابتدای مهرماه سال جاری به علت عدم استاندارد توسط شرکت استاندارد غیر فعال شد و پس از پیگیریهای مکرر شهردارو اعضای شورای اسلامی شهر پس از استاندارد سازی و واگذاری به بخش خصوصی در حال خدمات رسانی به شهروندان محترم می باشد.

در حال حاضر در کشور ایران با توجه به معیارهای ثبت شده برای هر ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دستگاه خودرو یک جایگاه بنزین و برای هر ۱۰۰۰ دستگاه خودرو گازسوز یک جایگاه سوخت CNG در نظر گرفته شده است که به عقیده برخی از کارشناسان در شرایط فعلی تعداد جایگاه‌های سوخت رسانی در کشور مناسب ارزیابی شده است.

با توجه به آنکه تنها ۱۰ درصد از تولیدات خودرو در کشور با گاز طبیعی کار می‌کنند اما در حدود ۷۰ درصد از حمل و نقل عمومی و ۹۰ درصد از تاکسی‌ها با سوخت گاز طبیعی در سطح کشور فعال هستند.

تمام این موارد در حالی بیان می‌شود که شرایط تولید و مصرف خودرو چه در سطح استفاده شخصی و چه در سطح استفاده عمومی ثابت نخواهد ماند و در روزهای آینده نیاز به ارتقا کیفیت و کمیت جایگاه‌ها احساس می‌شود، برای ایجاد جایگاه‌های سوخت رسانی با توجه به قیمت زمین، دستگاه‌های مورد نیاز و تکنولوژی مورد نیاز در حدود ۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور چنین سرمایه‌گذاری دارای سوددهی قابل توجهی نیستو در حال حاضر بار آن بر دوش شهرداری ها سنگینی می کند.

 

 

کوچه شونیشت زیرسازی و آسفالت شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزادکوچه شونیشت واقع در ضلع جنوبی درخت کمان رستم توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد زیر سازی و آسفالت شد.

محمد صالح لقمانیان بیان نمود: آسفالت مناسب معابر و خیابان‌های محلات یکی از خواسته‌های به حق شهروندان از شهرداری است و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک محله زیبا وضعیت آسفالت خیابانها و معابر آن است که تاثیر زیادی بر منظر شهر از نگاه شهروندان دارد .

لذا در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم , به منظور رفاه ساکنین محله کم برخوردار  و در ادامه عملیات آسفالت معابر ، مسیر های کوچه  شونیشت و صفا واقع در محله دشت میون پس از زیرسازی و آماده سازی آسفالت شدند و مابقی خیابانها نیز که در حال زیرسازی هستند آسفالت خواهند شد .
شهردار شهمیرزاد درادامه عنوان کرد: زیرسازی وآماده سازی و آسفالت سایر معابر در راستای بهسازی معابر، تسهیل در تردد شهروندان ، وسایط نقلیه و در نهایت آسایش شهروندان اهمیت بالایی دارد که این امر موجب شده تا شهرداری منطقه با جدیت بیشتری در این راه قدم بردارد .

به همین منظور ساکنین محترم کوچه شونیشت با چاپ ونصب بنر از زحمات شبانه روزی مهندس محمدصالح لقمانیان شهردار محترم شهمیزاد و کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر نمودند.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۱ اسفند ۱۳۹۷, ۱۱:۴۹ ق.ظ
 

بیشتر آفتابی
6°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 171
  • 570
  • 2,185,934