بایگانی برای ‘پیگیری ها و مکاتبات شهردار’

پیام تبریک شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

سوم خرداد یادآور دلاور مردی، ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران می باشد.

آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود ،سوم خرداد یک حماسه ملی است ، حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی، بنابراین پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه‌ها است. حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر را می توان بزرگترین و مهمترین رویداد در میان روزهای دفاع مقدس برشمرد زیرا که این روز به عنوان نماد مقاومت ملت ایران در حافظه تاریخ ثبت شده است.

اینجانبان، سوم خرداد ، سالروز فتح خرمشهر در عملیات پیروزمندانه بیت المقدس را خدمت  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)، فاتحان خونین شهر، خانواده معززشهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس همچنین شهروندان شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد تبریک و تهنیت گفته و توفیقات همگان را در سایه منویات مقام معظم رهبری از خداوند متعال مسئلت داریم.

                                                                                                                                                                             محمد صالح لقمانیان

                 اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد                                                                 شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

عملیات تکمیلی پیاده راه و پیست دوچرخه سواری شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد درحال احداث می باشد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاداظهار کرد: ساخت پیاده راه به طول یک کیلومتر و عرض ۴ متر آغاز شده است.

شهردار شهمیرزاد ادامه داد: در حاشیه این پیاده راه یک کیلومتر پیست دوچرخه سواری در حال تکمیل است و این پیست در مجاورت پارک جنگلی امیر کبیر می باشد.

این مدیر شهری افزود: در حاشیه این پیاده راه جانمایی نیمکت، سطل زباله  نیز پیش بینی شده است که ادر ماههای آینده به بهره برداری می رسد.

لقمانیان ادامه داد: امیدوارم شاهد روزی باشیم که فرهنگ زیست محیطی در بین همه افراد جامعه نهادینه شود و طبیعت، این نعمت خدادادی، همیشه عاری از هر گونه آلودگی های زیست محیطی باشد.

وی با اشاره به برنامه های شهرداری شهمیرزاد یادآور شد: گسترش فضای سبز بر اساس معیارهای استاندارد، از اساسی ترین نیازهای توسعه شهری است.

شهردار شهمیرزاد از زیرسازی و اجرای لکه گیری آسفالت سطح شهر بخصوص نوار حفاری شهرک ولی عصر (عج) خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:محمد صالح لقمانیان از زیرسازی و اجرای لکه گیری آسفالت سطح شهر بخصوص نوار حفاری شهرک ولی عصر (عج) خبر داد.
شهردار شهمیرزاد افزود : این عملیات با هدف بهسازی معابر ، رفع ناهمواریها موجود، تسهیل در تردد، زیبا تر کردن جلوه شهر و کسب رضایت شهروندان توسط واحد فنی و عمران شهرداری شهمیرزاد انجام شده است.
لقمانیان در ادامه گفت: در آینده دیگر کلیه خیابان های شهر شهمیرزاد که نیاز به لکه گیری و ترمیم نوار حفاری دارند ، این عملیات در آنها اجرا خواهد شد تا بتوانیم رضایت شهروندان را جلب کنیم و قدمی در راستای زیبایی شهر برداریم.
در سال گذشته ۳۹۴۸۰متر مربع از معابر سطح شهمیرزاد زیر سازی و آسفالت گردیده است.

توزیع یکصد بسته معیشتی به مناسبت ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:به مناسبت ماه مبارک رمضان به همت مهندس لقمانیان شهردار و پشتیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد همانند سال های گذشته حدود یکصد بسته معیشتی شامل: مواد پروتئینی،خواروبار ، مواد غذایی و اقلام ضروری خانوار در میان کلیه پرسنل شهرداری شهمیرزاد توزیع گردید.

تنها تله سی یژ استان سمنان درپارک کوهستان شهمیرزاد در حال احیا شدن است

موتور ترمیک که اصلی ترین قطعه تله سی یژ شهمیرزاد می باشد به همت شهرداری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد خریداری و کل مجموعه تله سی یژ در حال رفع معایب و استاندارد سازی می باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری و شورای اسلامی شهر : تله سی یژ شهمیرزاد در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید ولی به علت استاندارد نبودن در همان سال تعطیل گردید،پس از سپری شدن حدود هفت سال در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و تصدی مهندس لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد موضوع رفع معایب و استاندارد سازی تله سی یژ در دستور کار شهرداری قرارگرفت و طی مراحل قانونی قراردادهای مربوطه منعقد گر دید و انشالله تا چند ماه آینده تله سی یژ شهمیرزاد به بهره برداری می رسد.

شهردار شهمیرزاد دراین خصوص ابراز نمود: راه اندازی تله سی یژ شهمیرزاد پس از وقفه چندین ساله، مجددا در دستور کار قرار گرفته بود که پس از مراحل مختلف و رفع معایب فنی و استاندارد سازی به بهره برداری می رسد.

لقمانیان با اشاره به آغاز عملیات ایراد گیری و رفع نقص دکل ها و کابل تله سی یژ وسیستم برق ایستگاه ورودی  تله سی یژ گفت: برای راه اندازی این طرح که تنها دستگاه تله سی یژ در استان و از معدود دستگاه های کشور است بالغ بر ۴میلیارد ریال هزینه اختصاص داده شده است.

به گفته وی، تله سی  یژ شهمیرزادساخت کمپانی دوبل مایر اتریش از بزرگترین سازندگان دستگاههای بالابر با قدرت موتور۱۷۵اسب بخارو سرعت ۵/۲متر بر ثانیه و قدرت گیریبکس۹۵۰کیلو نیوتون برمتربا قدرت پوشش ۵۰۰کد اختلاف ارتفاع و دارای۴۷عددصندلی ۲ نفره وامکان نصب تا ۸۰صندلی که مدت ۴۰ دقیقه از ایستگاه ورودی تا پایان خط مسیر را طی می کند .

شهردار شهمیرزاد اضافه کرد: پس از انجام مراحل ایمنی و تست های لازم و تکمیل ایستگاه ورودی و خروجی، این طرح آماده بهره برداری رسمی و استفاده گردشگران شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد خواهد بود.

 

به مناسبت روز جهانی کارگر از کارگران نمونه شهرداری شهمیرزاد تقدیر بعمل آمد

مراسم تجلیل از کارگران در روز جهانی کار و کارگر در شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید . در این مراسم که با حضور مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد،اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و جمعی از مسئولین واحدهای شهرداری در محل ساختمان جلسات برگزارگردید .

دراین مراسم شهردار شهمیرزادضمن تقدیر از اهتمام کارگران در پیشبرد اهداف شهرداری بیان نمود کار و تلاش تک تک شما کارگران در توسعه شهر و کسب رضایت شهروندان نقش به سزایی داشته و به کمک شماهاست که می توان به اهداف عالیه و مد نظر شهرداری نائل آمد .

مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد در این مراسم ضمن تاکید بر جایگاه و نقش کارگران شهرداری در سلامت جامعه تاکید نمود: بنده خود را خدمتگزار کارگران و مردم شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می دانم و از ابتدای تصدی در شهرداری شهمیرزاد فرمایش رسول اکرم که می فرماید (تا عرق کارگر خشک نشده است مزد او را باید پرداخت کرد ) سرلوحه خود قرار داده و وظیفه خود می دانم که حقوق و مزایای کارگران و پرسنل زحمتکش شهرداری شهمیرزاد را در سر وقت پرداخت کرده تا هم نزد خانواده بزرگوار شهرداری شهمیرزاد و نزد پروردگار متعال سرافراز باشم.

در ادامه این مراسم کارگران شهرداری نیز با اعلام رضایتمندی از پرداخت بموقع حقوق و مزایا در زمان تصدی این شهردار تقدیر و تشکر به عمل آوردند .

در این مراسم به ۲۳نفر از کارگران که بعنوان کارگر نمونه انتخاب شدند با اهدای لوح زرین و هدیه تقدیر بعمل آمد.

 

 

پیام تبریک شهردار شهمیرزاد به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز شوراها

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد طی پیامی ضمن تبریک به مناسبت روز شوراها، از خدمات ارزنده اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد قدردانی کرد.  متن پیام به این شرح است:

 

                                                                و امرهم شورا بینهم

                                                              بسم ا… الرحمن الرحیم

 

نهم اردیبهشت ماه هر سال در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها نام گذاری شده است که این نامگذاری فرصتی مناسب است تا همگان تلاش شبانه روزی اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و روستاها را صمیمانه گرامی داشته و برای این تلاشگران عرصه های اجتماعی و مردمی از درگاه باری تعالی طلب توفیق و موفقیت بنماییم.

 

بدینوسیله این روز را به ویژه به اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد که با همدلی، وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری و قانون مداری در حل مشکلات شهر و شهروندان تلاش می کنند، تبریک و تهنیت عرض نموده و اهتمام مجدانه اعضای خدوم و با درایت شورای اسلامی شهر شهمیرزاد را در پیشبرد اهداف متعالی صمیمانه ارج می نهم.

با امید به اینکه به مدد الهی و همراهی شهروندان و مسئولین روز به روز این نهاد، بالنده تر و با تجربه تر از پیش در جهت ارائه خدمت خالصانه و جهادی  گام بردارد، از درگاه خداوند متعال موفقیت همگان را در مسیر خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به شهروندان شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد مسئلت می نمایم.

                                                                               محمد صالح لقمانیان

                                                 شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

حلول ماه مبارک رمضان،ماه رحمت و آمرزش و ماه خیر و برکت بر همه مسلمانان جهان مبارک باد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، ماه مبارک رمضان هم فرا رسید و امروز اولین روز از این ماه با عظمت و پر خیر و برکت است. این ماه از جهت عظمت، شرافت و معنویت به‌ عنوان برترین ماه سال شناخته می‌شود. در بیان عظمت ماه رمضان همین بس که قرآن کریم کتاب هدایت تمام بشریت در این ماه آن هم در شب قدر که برتر از هزار ماه است، نازل شده است، ماهی که به ماه مهمانی الهی شناخته می‌شود و بر اساس روایتی از رسول گرامی اسلام(ص)، ماهى است که ابتدایش رحمت، میانه‌‏اش مغفرت و پایانش اجابت و آزادى از آتش جهنم است.

اینک به‌ مناسبت فرا رسیدن نخستین روز ماه مبارک رمضان، دعای این روز به همراه توضیحی دربارۀ آن منتشر شده است:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ وَ قِیَامِی فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ وَ نَبِّهْنِی فِیهِ عَنْ نَوْمَهِ الْغَافِلِینَ وَ هَبْ لِی جُرْمِی فِیهِ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ وَ اعْفُ عَنِّی یَا عَافِیا عَنِ الْمُجْرِمِینَ؛ 

خداوندا روزه‌ام را در این روز مانند روزه روزه‌داران و شب ‌زنده‌داری‌ام را مانند شب زنده‌داری شب زنده‌داران قرار ده؛ و مرا در این روز از خواب بی خبران بیدار کن و گناهم در این رو بخشای، ای معبود جهانیان و از من درگذر، ای در گذرنده گنهکاران».

حجت‌الاسلام حسن شریعت‌زاده کارشناس مسائل دینی در توضیح این دعا اینطور گفت: 

ابن‌عباس می‌گوید رسول خدا فرمود برای روضه هر روز ماه مبارک رمضان فضیلت بسیار است و برای هر روز دعای مخصوص، بافضیلت و ثواب بسیار نقل می‌فرمود. در روز اول می‌فرمود خدایا روزه مرا در این ماه؛ ماه روزۀ روزه‌داران واقعی قرار بده. ظاهراً منظور آن است که به من توفیق عطا کن که روزه واقعی بگیرم نه اینکه فقط زبانم از خوراکی و آشامیدنی پرهیز کند و خدایا همه وجودم پرهیز و تقوا باشد.

پیامبر اکرم(ص) می‌فرمود چه بسیار روزه‌دارانی که در این ماه فقط نصیبشان تحمل گرسنگی و تشنگی است و بحرهای دیگر برای او او نیست. آنگاه می‌فرماید خدایا من را برای قیام در نیمه‌های شب این ماه عظیم کمک کن، از خدا می‌خواهد برکت این روزه و این ایام با عظمت از خواب غفلت بیدار شویم.

امیرالمومنین علیه‌السلام می‌فرمود مردم خوابند هنگامی که مرگ فرا می‌رسد تازه از خواب غفلت بیدار می‌شوند اما صد حیف که دیر شده است خدایا مرا مورد عفو قرار بده و چه نام‌های زیبایی برای خواندن خدا در این ایام با برکت به ما تعلیم داده شده است.

 

آنچه شهردار شهمیرزاد در دومین نشست شهرداران استان سمنان مطرح نمود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:دومین نشست شهرداران استان سمنان با حضور دکتر جمالی نژاد ریاست سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور،دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان،مدیران کل حوزه عمرانی استانداری سمنان و شهرداران بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

در این جلسه مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد تحقق بودجه بیش از ۱۰۵ درصدی برای دومین سال متوالی،افزایش ۳۰ درصدی حجم عملیات عمرانی،کاهش ۵/۵ میلیارد تومان از بدهی شهرداری در سنوات گذشته،ادامه عملیات تکمیل بازار روز با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال،تکمیل سنگفرش پیاده روهای سطح شهر بصورت کاملا” سنتی،آغاز عملیات احداث پیست دوچرخه سوراب بعنوان اولین پیست دوچرخه سواری شهرستان مهدیشهر،انعقاد قرارداد جهت آغاز عملیات رفع معایب و استاندارد سازی تله سی یژ شهمیرزاد بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری،افزایش سرانه فضای سبز و ارتقای آن در سال جاری،پیشرفت ۴۵ درصدی در احداث بلوار ۴ بانده کنار گذر شهمیرزاد و ادامه آن در سال جاری،نوسازی و بروز رسانی ۱۰۰ درصد ماشین آلات خدماتی را بعنوان عملکرد شهرداری شهمیرزاد اعلام نمود.

شهردار شهمیرزاد اظهار کرد: با توجه به اینکه شهمیرزاد بعنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری بین المللی کشور می باشد و قیمت زمین در این شهر بالا بوده و امکان سوء استفاده سودجویان و زمین خواران زیاد می باشد از ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درخواست نمود تا تسریع در روند تصویب طرح حریم شهر شهمیرزاد صورت پذیرد.

در پایان سخنرانی شهردار شهمیرزاد،دکتر جمالی نژاد ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور با ابراز اینکه شهمیرزاد یک شهر ارزشمند نه تنها برای استان سمنان بلکه با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور،برای پایتخت نشینان نیز ارزشنمند می باشد دستور تسریع در روند تصویب طرح حریم شهر شهمیرزاد را صادر نمود.

اقدامات پیشگیرانه شهرداری جهت مقابله با بیماری کرونا همچنان ادامه دارد

شهردار شهمیرزاد اعلام نمود: اقدامات پیشگیرانه شهرداری شهمیرزاد برای مقابله با کرونا به صورت ۲۴ ساعته ادامه می یابدو تا کنون ۲۵۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده در سطح شهر مصرف شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در جریان بازدید از عملیات نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهمیرزاد برای ضد عفونی و گند زدایی خیابان‌ها، معابر و اماکن پرتردد شهری عنوان کرد: عملیات ضدعفونی و گندزدایی به عنوان اقدامی پیشگیرانه در دستور کار این نهاد قرار گرفته و هر روز به صورت ۲۴ ساعته تمامی اماکن پرتردد و پر جمعیت ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: از ۵ اسفند ماه ضمن تشکیل کمیته پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، تیم‌های تخصصی ضد عفونی و گند زدایی واحد آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد عهده دار این امر خطیر شده و بی وقفه و شبانه روزی به کار خود ادامه می‌دهند.

شهردار شهمیرزاد یادآور شد: شهرداری شهمیرزاد تا زمان اعلام وضعیت سفید از سوی ستاد مقابله با کرونای کشور، خود را موظف به پاسداری از حریم سلامت شهروندان دانسته و در این راه با تمام قوا به تلاش بی وقفه خود ادامه خواهد داد.

لقمانیان با تأکید بر اینکه باید از ترددهای غیرضروری باید پرهیز شود تا فراگیری بیماری متوقف شود، ادامه داد: انجام اقدامات پیشگیرانه بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: گندزدایی و ضدعفونی مراکز عمومی و خرید زمانی مؤثر خواهد شد که مشارکت مردمی نیز به شکل مطلوبی انجام پذیرد تا با عدم رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر جلوی پیشرفت این اپیدمی گرفته شود.

آغاز عملیات اجرایی اتوماسیون اداری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:با پیگیری های صورت پذیرفته توسط شهردار و مسئول واحد فناوری اطلاعات شهرداری شهمیرزاد به منظور جلب رضایت حداکثری شهروندان و اربابان رجوع محترم و تسریع در امر خدمت رسانی، عملیات اجرایی نصب و راه اندازی بروزترین اتوماسیون اداری شهرداری توسط واحد فناوری اطلاعات شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد.

بازدید میدانی شهردار شهمیرزاد از پروژه های دردست اقدام شهرداری شهمیرزاد

ادامه عملیات کف سازی مسیر پیست دوچرخه سواری شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:پیست دوچرخه سواری شهمیرزاد به عنوان اولین پیست دوچرخه سواری شهرستان مهدیشهر در زمینی به طول یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد احداث می گردد.

ادامه عملیات فاز دوم ساخت پروژه ۱۴ باب واحد تجاری بازار روز شهرداری شهمیرزاد

روند اجرای عملیات به شرح ذیل می باشد :

✔️ اتمام کاشیکاری بدنه و بند کشی
✔️آغاز عملیات سرامیک کاری کف
✔️ اتمام سرامیک کف نیم بالکن ۴ واحد تجاری
✔️ تکمیل و نصب لوله های بخاری واحد های تجاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه عملیات راهسازی و اجرای جدول گذاری ضلع شرقی بلوار آیت الله مومنی

به اطلاع شهروندان محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می رساند: در سال ۱۳۹۸ جدول گذاری بلوار مذکور به میزان ۸۲۱۷ مترطول از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال صورت پذیرفته است.

ادامه عملیات اجرای کاشت انواع درخت در بلوار آیت الله مومنی

سنایی مسئول واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد: در سال ۱۳۹۸ بیش یک هزار اصله انواع درخت بومی در بلوار مذکور کاشت شد و بیش از پانزده هزار نهال بومی از قبیل: گردو،سنجد،بیدمشک و انواع درختچه و گل های دائم و فصلی در گلخانه شهرداری شهمیرزاد توسط واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد تولید و در سطح شهر شهمیرزاد کاشته شده است.

 

آگهی تجدید مناقصه فضای سبز شهرداری شهمیرزاد

با توجه به مجوز شماره ۱۲۶۷/۴/۶۳-۹۸/۱۲/۲۱ شورای محترم اسلامی شهر شهمیرزاد،این شهرداری در نظر دارد جهت واگذاری یک ساله فضای سبز به بخش خصوصی،نسبت به جذب پیمانکار واجد شرایط دارای رتبه و گواهی صلاحیت پیمانکاری در رشته فضای سبز و یا کشاورزی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی از طریق مناقصه عمومی اقدام نماید.

لذا از متقاضیان محترم دعوت بعمل می آید به مدت ۷ روز پس از تاریخ درج آگهی جهت اخذ فرم شرایط مناقصه به واحد امور قراردادهای شهرداری مراجعه نمایید.

(تاریخ درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار۹۹/۱/۲۳)

توزیع ششصد عدد کیسه زباله مخصوص پسماند عفونی به خانواده های مبتلا به بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: در ادامه اقدامات شهرداری در مقابله با بیماری کرونا و در راستای جلوگیری ار شیوع ویروس تعداد ششصد عدد کیسه زباله مخصوص پسماند عفونی توسط شهرداری شهمیرزاد به مرکز بهداشتی درمانی جعفر آبادی شهمیرزاد جهت توزیع در میان خانواده های مبتلا به بیماری کرونا اهدا گردید.

محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در پیامی مشترک میلاد یگانه منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) و روز سربازان گمنام امام زمان(عج) را به مردم شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد تبریک گفت.

محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در پیامی مشترک میلاد یگانه منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) و روز سربازان گمنام امام زمان(عج) را به مردم شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد  متن پیام بشرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم‏

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا “

پانزدهمین شب این ماه، شب برائت (شب نجات) نامیده میشود. این شب که احوال و رویدادهای طول سال نوشته میشود، مصادف با طلوع خورشید درخشان جهان بشریت و میلاد دوازدهمین گل بوستان امامت، آخرین منجی می باشد.

حضرت مهدی صاحب الزمان (عج)، ماه منیر سپهر ولایت، خورشید مهرافروز آسمان امامت، روشنایی بخش دلهای منتظر و نجات دهنده مظلومان از جور ستمگران، با ظهور خود، سرود فتح و پیروزی را در سراسر گیتی به گوش جهانیان خواهد رساند و آهنگ روح بخش آزادی و وارستگی را در اقصی نقاط جهان به صدا در خواهد آورد.

نامگذاری سالروز این میلاد خجسته به نام سربازان گمنام امام زمان(عج)، فرخنده و به حق است؛ همچنانکه مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) فرموده اند: « وزارت اطلاعات به همت نیروهای با ایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است و اکنون پایگاه عظیم مبارزه و جهاد در عرصه‌ی جنگ اطلاعاتی در دنیای امروز است.

بی تردید سربازان گمنام امام زمان (عج) طی سه دهه گذشته در عین گمنامی، یکی از ارکان مستحکم و شکست ناپذیر نظام در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی بوده و همواره در حساس ترین دوران، با درایت و هوشمندی خود، توطئه های دشمنان ایران اسلامی را یکی پس از دیگری با شکست مواجه نموده اند.

اینجانبان فرارسیدن خجسته سالروز ولادت با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، امید جانهای منتظر و شکفتن بوستان معطر نرگس و فرزند پاک نرجس و همچنین روز سربازان گمنام آن حضرت، را به‌ پیشگاه مقام عظمای ولایت حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ (مد ظله العالی) و مسلمانان‌ و شیعیان‌ جهان‌ به‌ ویژه‌ مردم شریف شهروندان محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد تبریک‌ و تهنیت‌ عرض‌ نموده‌ و از خداوند سبحان‌ تعجیل‌ در فرج‌ مبارک‌ آن‌ حضرت‌، عزت‌ و اقتدار روز افزون‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ و پیروزی‌ مستضعفین‌ عالم‌ و نابودی‌ دشمنان‌ اسلام‌ را مسئلت‌ می‌نمایم.

 

       اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد                                                  محمد صالح لقمانیان

                                                                                                            شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

ولادت حضرت مهدی (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) مبارک باد

در سپیده دمان ۱۵ شعبان درخشان‌ترین ستاره هدایت و ولایت، در آسمان آفرینش نورافشانی می‌کند و در آن روز زیستن و شکفتن‌های ابدی آغاز می‌شود و زمین، مژدگانی شکوفه‌زاری پرطراوت را، دریافت می‌کند.
طلوع این خورشید و ظهور منجی در همه ادیان ابراهیمی اعتقادی است راسخ و برابر این باور آینده بشریت به صلح و صلاح و خیر خواهد انجامید. آری انتظار یعنی امید برای وضعیت بهتر که با قدوم حضرت ولی عصر منجی عالم بشریت محقق خواهد شد و این امید نیروی محرکه و پیشران جامعه است.


امید آمدن منجی، شیرین‌ترین انتظارهاست و درک حکمت این انتظار زمینه‌ساز تعالی خودسازی و تکامل خواهد بود.
ضمن تبریک فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج)، این یگانه منجی عالم بشریت به شما امید آن دارم که هرچه زودتر چشمان منتظران و مشتاقان به دیدار و ظهور آن عزیز روشن و منور گردد.

تقدیر و تشکر اتحادیه و بسیج اصناف بخش شهمیرزاد از مهندس لقمانیان شهردار،کارکنان شهرداری و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:اتحادیه و بسیج اصناف بخش شهمیرزاد از مهندس لقمانیان شهردار،کارکنان شهرداری و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به پاس همکاری همه جانبه در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با اهدای لوح زرین تقدیر و تشکر نمودند.

در این لوح زرین آمده است:

یا خیر الحاتدین

جناب آقای مهندس لقمانیان

شهردار محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

احتراما” ضمن آرزوی توفیق روز افزون در سایه رهبر معظم انقلاب اسلامی و در سال جهش تولید و تبریک سال جدید اتحادیه اصناف بخش  شهمیرزاد برخود وظیفه دانسته از همکاری و زحمات جنابعالی و همکاران شما در آن شهرداری و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در طرح فاصله گذاری اجتماعی در مبادی ورودی شهر شهمیرزاد و ضد عفونی نمودن سطح شهر تقدیر و تشکر نمایم.

آرزومندان ذات اقدس احدیت شما خوبان را در مسیر تخصص اهداف در امور شهری،از جان مایه می گذارید در کنف الطاف خاصه خویش قرار دهد.

                                                                                                اتحادیه و بسیج اصناف بخش شهمیرزاد

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد از زحمات ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان مهدیشهر و نیروی انتظامی شهرستان مهدیشهر و بخش شهمیرزاد در مقابله با کرونا تقدیر و تشکر کردند

مهندس لقمانیان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد حفظ سلامت عمومی جامعه را هدف از اجرای طرح جداسازی اجتماعی بیان و از همراهی مشفقانه مردم و زحمات ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان مهدیشهر و نیروی انتظامی شهرستان مهدیشهر و بخش شهمیرزاد در مقابله با کرونا تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با تقدیر از بسیج همگانی به منظور اجرای صحیح و همه جانبه طرح جداسازی اجتماعی تصریح کردند: خوشبختانه مردم آگاه و هوشیار استان سمنان از اولین لحظات اعلام و آغاز اجرای این طرح، نهایت همکاری و همراهی را با مسئولان و خدمتگزاران خود داشتند و نشان از مانور اقتدار فرهنگی هموطنان عزیزمان می باشد.

شهردار شهمیرزاد اعلام نمود: حضور منسجم و همدلانه اهالی محترم استان سمنان بخصوص مردمان فهیم شهرستان مهدیشهر در این طرح ایجاب می کند تا روزهای آینده شاهد فضای یکدلی در مبارزه با بیماری عالمگیر ویروس کرونا در داخل شهرستان مهدیشهر باشیم لذا همه عزیزان تقاضامندیم بدون هیچ استثنایی خود را به اقیانوس متحد این مانور فرهنگی و سلامتی ملحق کنند.

اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با اشاره به اینکه هدف اجرای این طرح و اعمال مقررات جدی تری نسبت به گذشته، حفظ سلامت عمومی شهرستان مهدیشهر است تصریح کردند: از ابتدای تشکیل ستاد مبارزه با بیماری کرونا شهرستان مهدیشهر، مردم به همراه دستگاههای اجرایی با عشق وافر خدمتگزاری به مردم تمام تلاش خود را در این جهاد مقدس به کار گرفتند و از لحظات اولیه اجرای این طرح نیز با جهاد مضاعف حضور داشتند که جا دارد از همراهی مشفقانه مردم و زحمات این عزیزان کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم.

در پایان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با بیان اینکه اندکی صبر سحر نزدیک کرد تاکید نمودند: دیری نخواهد گذشت که طبیعت بکر شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد همه مردم فهیم استان سمنان را به آغوش خود فرا می خواند.

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی شهر شهمیرزاد موفقیت آمیز بود

 طرح فاصله گذاری اجتماعی به زبان ساده این معنا را می‌دهد که سعی می‌کنیم، تماس‌های بین مردم عادی را به حداقل برسانیم. این تصمیم در خصوص مردمی است که علائم ظاهری ابتلا را ندارند و افرادی که بیمار یا مشکوک کووید ۱۹ تلقی نمی شوند، اما ممکن است ناقل ویروس باشند.

 وزارت بهداشت و درمان، در رابطه با بیمارانی که ابتلای آن‌ها محرز شده است، سیاست ایزولاسیون را در پیش گرفته بود که همچنان بر اجرای آن پافشاری می‌کند و با همان منطق در رابطه با افراد مشکوک توصیه یا اقدام به قرنطینه آن‌ها داشت. طبق پروتکل افرادی که مشکوک هستند باید از هرگونه تماس با دیگران خودداری کنند.

سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است؛ اجرای این طرح مراحل مختلفی دارد که برخی اجرا شده بودند و برخی اقدامات بر تمهیدات گذشته افزوده می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شهمیرزاد:با تمهیدات صورت پذیرفته توسط ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان مهدیشهر و در راس آن مهندس میقانی فرماندار شهرستان و با همکاری همه جانبه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،نیروی انتظامی شهرستان مهدیشهر و بخش شهمیرزادو بسیج و تشکل های مردم نهاد اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با موفقیت چشمگیری روبرو شد .

 

 

عملیات راهسازی لاین کند رو آیت الله مومنی شهمیرزاد

لاین کند رو بلوار آیت اِلله مومنی در دست اقدام است

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد  عملیات راهسازی لاین کندرو ضلع شرقی  بلوار آیت الله مومنی به منظور چهار بانده نمودن محور  کنار گذر بدون هیچ گونه وقفه توسط شهرداری و با پشتیبانی اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در دست اقدام می باشد.

 تعریض و چهار بانده نمودن کنار گذر شهمیرزاد یکی از پروژه های زیر ساختی مهم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می باشد که در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در ابتدای دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد کلید خورد.*شایان ذکر است این پروژه از اعتبارات داخلی شهرداری  شهمیرزاد         می باشد .

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۹ خرداد ۱۳۹۹, ۸:۰۷ ق.ظ
 

آفتابی
24°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 57
  • 308
  • 2,455,613