بایگانی برای ‘اخبار شهرداري’

تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز مرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: به مناسبت روز مهندس و در آستانه ولادت با سعادت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز مرد مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد با حضور در ساختمان شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، با اهدای لوح تقدیر و یک شاخه گل این مناسبت فرخنده را به اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد تبریک عرض نمود.

به مناسبت روز مهندس از مسئول دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهمیرزاد با حضور مسئولین تقدیر بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد باتفاق حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه شهمیرزاد و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد ضمن حضور در دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهمیرزاد با اهدای لوح زرین از زحمات مهندس علی دیانی تقدیر نمودند

به مناسبت ولادت با سعادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) از تمامی پدران شاغل در شهرداری شهمیرزاد تقدیربعمل آمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد ،‌ به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و روز  پدر،‌ در حاشیه مراسم روز مهندس از پدران شاغل با اهدای لوح تقدیر و هدیه کارت تقدیر بعمل آمد.

مهندس لقمانیان با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) الگوی برتر تمام پدران و مردان عالم است گفت: امیرمومنان علی(ع) پدر شباب اهل جنت است و شیوه تربیتی ایشان بی شک الگوی برتری برای تربیت فرزندان است.

شهردار شهمیرزاد افزود: نامگذاری میلاد آن حضرت بنام روز پدر انتخابی شایسته و باعث مباهات برای همه خصوصا پدران مرز و بوم ایران اسلامی است.

وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای کلیه پرسنل خصوصا پدران شاغل در شهرداری تصریح کرد: تلاش و کوشش شما پدران در زمینه تامین معاش و رفاه خانوداه بر اساس گفتار ارزشمند معصومین(ع) مجاهدت در راه خدا محسوب می شود و اجر عظیم اخروی را در پی دارد.

 

از حسابداران شاغل در شهرداری شهمیرزاد بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در حاشیه مراسمن  گرامیداشت روز مهندس از حسابداران شهرداری شهمیرزاد قدردانی بعمل آمد . 

شهردار شهمیرزاد در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از حسابداران شهرداری شهمیرزاد گفت : یکی از حساسترین واحد‌های شهرداری ها واحد مالی است چراکه با بیت المال مردم رابطه ای بسیار نزدیک دارد.

لقمانیان افزود : در این بین حسابداران و کارکنان مالی باید ضمن انجام وظایف خود به طور دقیق نسبت به ارایه خدمات مناسب و مطلوب به شهروندان در حوزه قانون تلاش ویژه ای بنمایند .

وی در ادامه یادآور شد : با توجه به اینکه در سالروز حسابدار از این قشر زحمتکش تقدیر شده است این مراسم نیز فرصتی است تا یادی کنیم از عزیزانی که به واسطه علم خود ، اقدامات و عملکرد شهرداری را در قالب ارقام و اعداد می آورند و حق الناس را به واسطه دقت و تلاششان به بهترین شکل حفظ می نمایند گفتنی است در این مراسم از ده نفر از حسابداران با اهدای لوح تقدیر و هدیه کارت تقدیر بعمل آمد .

 

 

مراسم تجلیل از مهندسان شهرداری شهمیرزاد در سالروز مهندس

با پیگیری های صورت گرفته توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد مراسم  گرامی داشت روز مهندس در شهرداری شهمیرزاد برگزار شد.
همزمان با ایام گرامیداشت روز مهندس، آیین تجلیل از مهندسین شهرداری شهمیرزاد با حضور
مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد، مهندس میقانی فرماندار محترم شهرستان مهدیشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه شهمیرزاد ، اعضای شورای سلامی شهرشهمیرزاد و سایر مهندسین شاغل در شهرداری شهمیرزاد در محل سالن جلسات برپا شد.

در ابتدای این مراسم مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، گفت: آثار مثبت حضور مهندسان در همه ابعاد زندگی انسانها قابل مشاهده است.


وی افزود: تجلی کار و هنر مهندس فقط در ساخت و ساز نیست بلکه همه عرصه های توسعه و آبادانی کشور مرهون زحمات مهندسان است.

در پایان مراسم به رسم یادبود ازسیزده نفر ازمهندسین شاغل در شهرداری شهمیرزاد به مناسبت روز مهندس با اهدای لوح تقدیر به همراه هدیه تقدیر بعمل آمد.

هرس زمستانه درختان سطح شهر

شهردار شهمیرزاد در گفتگو با مسئول روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد اعلام نمود.: در راستای حفظ زیبایی و مقاوم سازی درختان و درختچه‌ها عملیات هرس زمستانه درختان معابر و پارک‌های شهری سطح این شهر در ست اقدام می باشد.

مهندس لقمانیان اظهار داشت:عملیات هرس درختان هرسال به منظورجوان سازی درختان، فرم دهی و حذف شاخه‌های خشک از اواخر آذر شروع و در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا نیمه اسفند اجرا می‌شود.

وی افزود: ایجاد دید اصلی برای رانندگان، برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی درختان، زیبایی و مقاوم سازی درختان معابر و بوستان‌های سطح شهر از مهمترین اهداف اجرای عملیات هرس درختان است.

شهردار شهمیرزاد گفت: بهترین فصل برای هرس زمستانه درختان زمانی است که درختان و درختچه‌ها به علت نداشتن پوشش گیاهی راحت‌تر بریده شود و به دلیل عدم فعالیت زیستی کمتر آسیب خواهد دید.

وی با بیان اینکه درهرس درختان به نوع گیاه، سن، موقعیت، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سال‌های گذشته توجه خواهد شد، اظهار داشت: عملیات هرس و بازپیرایی درختان موجب کاهش آسیب، آفات و بیماری‌ها، افزایش طول عمر درختان و درختچه‌ها، تقویت و بهبود رشد درختان می‌شود.

این مدیر شهری تاکید کرد: هیچ شخص یا نهادی بدون کسب مجوز و هماهنگی با شهزداری اجازه هرس درختان را ندارد و در صورت مشاهده خودسرانه هرس درختان طبق قانون حفظ و گسترش فضای سبز برخورد خواهد شد.

ادامه عملیات عمرانی بیس ریزی و زیرسازی لاین اصلی بلوار آیت الله مومنی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد ،با استعانت از خداوند متعال و با پیگیری های صورت پذیرفته توسط شهردار و کارکنان شهرداری و با پیشیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد عملیات عمرانی لاین های کندرو ضلع شرقی و غربی بلوار آیت الله مومنی تا سه راه کلاهدوز به پایان رسیده و در حال حاضر جدول گذاری لاین اصلی تا سه راه شهید کلاهدوز به پایان رسیده و اجرای عملیات عمرانی بیس ریزی و زیرسازی لاین اصلی در دست اقدام می باشد.

 تعریض و چهار بانده نمودن کنار گذر شهمیرزاد یکی از پروژه های زیر ساختی مهم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می باشد که در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در ابتدای دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد کلید خورد.

احداث نرده سیمانی جهت زیبا سازی سیما و منظر شهری و جلوگیری از خطر

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،عملیات اجرایی نرده سیمانی در جلوی آلاچیق های در حال احداث در بلوار ساری جهت زیبا سازی سیما و منظر شهری و جلوگیری از خطر توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد.

 

 

افزایش ۳۳۰درصدی بودجه شهرداری شهمیرزاد

🇮🇷 بودجه پیشنهادی شهرداری شهمیرزاد برای سال ۱۴۰۰ با رشد بیش از ۳۳۰ درصد افزایش نسبت به مشابه ابتدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر جهت تصویب نهایی روانه صحن علنی شورای اسلامی شهر شهمیرزاد شد.

🔻 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛ با استعانت از خداوند متعال و پیگیری های شبانه روزی مهندس #لقمانیان شهردار محترم ،کارکنان شهرداری و پشتیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد ،بودجه مصوب شهرداری شهمیرزاد در طول سه سال متوالی بیش از ۱۰۰ درصد محقق شده و بودجه پیشنهادی شهرداری شهمیرزاد برای سال ۱۴۰۰ به مبلغ چهل و سه میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۶ با رشد بیش از ۳۳۰ درصدی روانه صحن علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد جهت تصویب نهایی گردید.

اهدای لوح زرین به شهردار شهمیرزاد توسط مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان

💠 خانه هلال شهمیرزاد با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه شهمیرزاد، مهندس ادب معاون عمرانی فرمانداری مهدیشهر، مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد، مهندس علایی بخشدار شهمیرزاد،محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان، دربندی معاون هماهنگی شهرداری شهمیرزاد و سایر مسئولین شهرستان مهدیشهر و شهر شهمیرزاد در محل خانه هلال واقع در کلبه چوبی سنتی ابتدای بلوار ساری افتتاح گردید.

💠 تأمین سلامت و ایمنی افراد جامعه، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها به منظور آمادگی برای ارایه خدمات امدادی و بشردوستانه هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی، تقویت نقش‌پذیری اجتماعی جوانان با تمرکز بر ایجاد و تقویت روحیه داوطلبی در ارایه خدمات بشردوستانه و فرصت‌سازی برای مشارکت بیشتر داوطلبان ، کمک به توانمندسازی افراد و جوامع محلی برای مواجهه با هرگونه شرایط اضطراری، تقویت امکانات امدادی و آموزشی در خانه‌های هلال و تجهیز تیم‌های آموزش‌دیده برای پاسخگویی در زمان حوادث با استفاده از ظرفیت‌ها،از مهم‌ترین اهداف تأسیس خانه‌های هلال است.

خانه هلال شهمیرزاد افتتاح شد

💠 خانه هلال شهمیرزاد با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه شهمیرزاد، مهندس ادب معاون عمرانی فرمانداری مهدیشهر، مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد، مهندس علایی بخشدار شهمیرزاد، محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان، دربندی معاون هماهنگی شهرداری شهمیرزاد و سایر مسئولین شهرستان مهدیشهر و شهر شهمیرزاد در محل خانه هلال واقع در کلبه چوبی سنتی ابتدای بلوار ساری افتتاح گردید.

💠 تأمین سلامت و ایمنی افراد جامعه، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها به منظور آمادگی برای ارایه خدمات امدادی و بشردوستانه هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی، تقویت نقش‌پذیری اجتماعی جوانان با تمرکز بر ایجاد و تقویت روحیه داوطلبی در ارایه خدمات بشردوستانه و فرصت‌سازی برای مشارکت بیشتر داوطلبان ، کمک به توانمندسازی افراد و جوامع محلی برای مواجهه با هرگونه شرایط اضطراری، تقویت امکانات امدادی و آموزشی در خانه‌های هلال و تجهیز تیم‌های آموزش‌دیده برای پاسخگویی در زمان حوادث با استفاده از ظرفیت‌ها،از مهم‌ترین اهداف تأسیس خانه‌های هلال است.

تجلیل از بانوان شاغل به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)

🇮🇷 به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه محترم شهمیرزاد، دکتر مهرجو بازرس و نماینده دفتر ارزیابی عملکرد وزارت کشور، مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد، اسماعیلی زاده ریاست پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و دربندی معاون هماهنگی شهرداری شهمیرزاد از بانوان شاغل در شهرداری شهمیرزاد با اهدای یک شاخه گل،لوح زرین و هدیه کارت تجلیل بعمل آمد.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی به مناسبت دهه فجر

به مناسبت آغاز دهه فجر مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد باتفاق دربندی معاون هماهنگی شهرداری و سایر مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان مهدیشهر با حضور در امامزاده قاسم ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر با حضور در سر مزار دو شهید انقلاب اسلامی ادای احترام نمودند.

فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.

دهه مبارک فجر، تجلی شکوه‏مند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان و در روزگار قحطی انسانیت، با انقلاب اسلامی خویش، صفحه‏ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین ‏انداز کرد. در این دهه مبارک، یاد حضرت امام (رحمت الله علیه) را گرامی می‏داریم؛
ابرمردی که هماره دم مسیحایی‏ اش، جان‏بخش جان‏های حقیقت‏ جوست و هنوز پس از گذشت سال‏ها از رحلت ملکوتی‏ اش، نامش بر پایه‏ های ستم استکبار لرزه می‏ افکند و یادش، در دل‏های مستضعفان و آزادگان زمینْ، امید می‏ آفریند و انگشت اشارت او، به آیندگانْ امتداد راه را نشان می‏دهد.

 وقتی صدای پای بهمن از کوچه پس کوچه های خاطره ها به گوش تو می رسد. گویی شهیدانند که آمده اند برای بیعت دوباره برای هشدار و تذکر و بیداری . بهمن که از راه می رسدشهیدان پیمان نامه ی خونین شهادت را برای تجدید امضای تک تک ما می آورند تا فراموش نکنیم که باغبان لاله ها امام مهربان بود و سایبان لحظه ها، نگاهش هنوز هم نگران باغمان است. هر بهمن امام است که دوباره بر بال ملائک به دیدارمان می آید و کوچه های باغمان را پر از نسترن و نیلوفر می نماید. گام هایش همه جا یاس می کارد و گل محمدی به خانه ها هدیه می کند.
بهمن همیشه در راه است.
فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.

نصب تابلو ویژه معلولین

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:نصب تابلوویژه پارک معلولین وجانبازان محترم در سطح شهر شهمیرزاد جهت رفاه حال شهروندان مشمول توسط سازمان حمل و نقل شهرداری شهمیرزاد صورت پذیرفت.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهمیرزاد با اشاره به اینکه این تابلوها به منظور دسترسی آسان تر معلولان به فضاهای پارک خودرو در معابر سطح منطقه نصب می شود تصریح کرد: تنها خودروهای معلولان مجاز به پارک در این محل هستند.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از افراد جامعه را گروه های کم توان جسمی از جمله : معلولان،جانبازان ،سالمندان و کودکان تشکیل داده است و درصد عمده ای از سفرهای پیاده شهری را به خود اختصاص میدهد که مناسب سازی محیط مسکونی و شهری مطابق با نیاز این قشر از برنامه های این حوزه است.

ادامه عملیات احداث آلاچیق در شهر شهمیرزاد همچنان ادامه دارد

    به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهردازی و شورای اسلامی شهر شهمیزاد، شهردار شهمیرزاد در خصوص ساخت آلاچیق ها دربلوار ساری عنوان کرد: با توجه به داشتن فضایی مناسب برای ایجاد فضایی مطلوب بطوریکه همشهریان بتوانند از آن استفاده نمایند.

مهندس محمد صالح لقمانیان در این خصوص اعلام نمود؛ شهرداری جهت خدمات دهی به گردشکران وایجاد فضا های مناسب جهت استراحت مسافرین و زیبا سازی بوستان های سطح شهر نسبت به احداث تعداد۱۶ باب آلاچیق با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال اقدام می نماید و در حال حاضر سه عدد آلاچیق در بوستان لاله واقع در شهرک کلاهدوز اتمام یافته و تعداد هشت عدد آلاچیق بلوار ساری در حال تکمیل است.

لقمانیان در ادامه افزود: ساخت و نصب این آلاچیق ها توسط واحد عمران شهردای شهمیرزاد در حال انجام است که تا کنون ۷۰درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

یک دستگاه تاکسی سمند به ناوگان حمل و نقل درون شهری شهمیرزاد افزوده گردید

💠 یک دستگاه تاکسی سواری سمند به ناوگان حمل و نقل درون شهری شهمیرزاد افزوده گردید.

🔻 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛با پیگیری های صورت پذیرفته توسط سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری شهمیرزاد ،در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده یک دستگاه تاکسی سمند به ناوگان حمل و نقل شهمیرزاد افزوده گردید.

عملکرد ستاد عملیات زمستان شهرداری شهمیرزاد در دوم بهمن ماه

✅ با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوا و بارش نزولات آسمانی در دوم بهمن ماه کلیه پرسنل و ماشین آلات شهرداری شهمیرزاد از دقایق اولیه بامداد آماده باش کامل بوده و از ابتدا شروع بارش با مدیریت مهندس لقمانیان شهردار محترم و معاونین و مسئولین مربوطه در سطح شهر حضور داشته و با تلاش پرسنل زحمتکش عملیات برف روبی شهرداری شهمیرزاد کلیه معابر اصلی و فرعی باز می باشد.

نصب شیر هیدرانت به منظور ایجاد زیرساخت ایستگاه آتشنشانی

🇮🇷 به منظور ایجاد زیرساخت ایستگاه آتشنشانی به دستور مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و با پیگیری های مسوولین واحد‌های خدمات شهری و ایستگاه آتشنشانی شهرداری شهمیرزاد، نصب شیر هیدرانت (شیر برداشت آب ماشین آلات آتشنشانی )جهت اطفا حریق در اطراف میدان ولی عصر(عج) توسط واحد خدمات شهری نصب و آماده بهره برداری گردید.

درخواست شورای شهر شهمیرزاد از رئیس قوه قضائیه کشور در خصوص ایجاد و راه اندازی دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک در بخش شهمیرزاد

پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد درنامه ای از رئیس قوه قضائیه کشور خواستار ایجاد و راه اندازی دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک در بخش شهمیرزاد شدند.

🔻به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛ در قسمتی از این نامه که به امضای ریاست پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ،امام جمعه،بخشدار،ریاست شورای اسلامی بخش و شهردار شهمیرزاد رسیده آمده است: در اجرای مصوبه شماره (۱۶۰۰۳۶/ت مورخ ۱۳۸۶/۱۰/۲) هیئت محترم وزیران در خصوص ارتقاء شهمیرزاد به مرکز بخش در مجموعه شهرستان مهدیشهر و ضرورت استقرار دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک بخش شهمیرزاد به دلیل ارزش بالای زمین و اجرای ماده۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری با عنایت به پرونده های قضایی فراوان حقوقی و کیفری در بخش شهمیرزاد و بیش از ده هزار پلاک ثبتی در شهر شهمیرزاد و دهستان های چاشم،خطیرکوه،پشتکوه و فولاد محله که بیشتر اراضی در روستاها فاقد سند مالکیت می باشند خواستار ایجاد و راه اندازی دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک در بخش شهمیرزاد شدند.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۱۳ اسفند ۱۳۹۹, ۴:۵۳ ق.ظ
 

صاف
6°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 189
  • 970
  • 2,612,668