بایگانی برای ‘اخبار كوتاه’

نهم اردیبهشت ماه روز شوراها گرامی باشد

💠مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد طی پیامی ضمن تبریک به مناسبت روز شوراها، از خدمات ارزنده اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد قدردانی کرد.

🔻به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،متن پیام به این شرح است:

                                                                                          و امرهم شورا بینهم
                                                                                       بسم ا… الرحمن الرحیم

نهم اردیبهشت ماه هر سال در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها نام گذاری شده است که این نامگذاری فرصتی مناسب است تا همگان تلاش شبانه روزی اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و روستاها را صمیمانه گرامی داشته و برای این تلاشگران عرصه های اجتماعی و مردمی از درگاه باری تعالی طلب توفیق و موفقیت بنماییم.

بدینوسیله این روز را به ویژه به اعضای محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد که با همدلی، وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری و قانون مداری در حل مشکلات شهر و شهروندان تلاش می کنند، تبریک و تهنیت عرض نموده و اهتمام مجدانه اعضای خدوم و با درایت شورای اسلامی شهر شهمیرزاد را در پیشبرد اهداف متعالی صمیمانه ارج می نهم.

با امید به اینکه به مدد الهی و همراهی شهروندان و مسئولین روز به روز این نهاد، بالنده تر و با تجربه تر از پیش در جهت ارائه خدمت خالصانه و جهادی گام بردارد، از درگاه خداوند متعال موفقیت همگان را در مسیر خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به شهروندان شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد مسئلت می نمایم.

                                                                                                                  محمد صالح لقمانیان
                                                                                        شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

 

 

رنگ آمیزی جداول سطح شهر به منظور نوسازی شهری

جهت ایجاد چهره مناسب و زیباسازی شهری صورت پذیرفت؛

رنگ آمیزی جداول سطح شهر شهمیرزاد به منظور نوسازی شهری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد از اجرای عملیات رنگ آمیزی جداول در بلوار آیت الله مومنی خبر داد.

حسن بازاری گفت: به منظور ایجاد چهره متناسب با شهرنشینی و با هدف ساماندهی و زیباسازی فضای شهری و با در نظر گرفتن نیاز شهروندان به شادابی و تنوع رنگ آمیزی جداول در سطح شهر شهمیرزاد از جمله بلوار آیت الله مومنی انجام می پذیرد.

وی در این باره افزود: جداولی که در خیابان و معابر شهری قرار دارد از اهمیت زیادی در جدا کردن مسیر عبور و مرور خودروها از عابرین پیاده و همچنین جدا کردن مسیر خودروها در دو لاین مخالف دارند و رنگ آمیزی جداول علاوه بر زیبایی و تنوع به رانندگان کمک می‌کند تا حریم خیابان را در شب راحت تر مشاهده و از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

پانصد اصله انواع درختچه و گل های زینتی دائمی در کوچه حاج موسی وفائیان غرس شده است

💠 ادامه عملیات اجرایی زیباسازی خیابان حاج موسی وفائیان به همت واحد عمران شهرداری شهمیرزاد و با حمایت های همه جانبه خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج موسی وفائیان در دست اقدام می باشد.

✔️در این مرحله پانصد اصله انواع درختچه و گل های زینتی دائمی از قبیل: نارون،جونی پروس،نسترن،پاپیتال،ارغوان،بید و… توسط پرسنل زحمتکش واحد فضای سبز شهرداری شهمیرزاد غرس شد.

محمد صالح لقمانیان در خصوص نقش خیرین اعلام نمود :نقش خیرین در مباحثی همچون کمک به نیازمندان و مستضعفان در کشور غیر قابل انکار و شایسته احترام است و جناب آقای حاج موسی وفائیان از چهره شناخته شده و سرآمد این عرصه می باشد.

این مدیر شهری با اذعان به اینکه چنین اقدامات خداپسندانه ای باید می بابست در جامعه نشر و گسترش یابد تصریح کرد:یقینا” چنین اقداماتی نشان دهنده روح بزرگ و بخشنده این افراد می باشد و در محضر الهی از جایگاه رفیعی برخوردار است.

شهردار شهمیرزاد در خاتمه بیان کرد: امیدوارم لیاقت خدمت به همنوعان شامل حال همه ما بشود و خدمتگزار راستینی در این عرصه باشیم.

نهضت آسفالت در شهر شهمیرزاد همچنان ادامه دارد

ادامه نهضت گسترده آسفالت در معابر شهر شهمیرزاد

به منظور مناسب سازی معابر، بهبود و ارتقای خدمات در معابر فاقد آسفالت و طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، عملیات آسفالت معابر با نظارت و تلاش واحد فنی و عمرانی شهرداری شهمیرزاد در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، محمد صالح لقماننیان شهردار شهمیرزاد از تداوم نهضت گسترده آسفالت در سطح معابر سطح شهر شهمیرزاد خبر داد و گفت: در راستای بهسازی معابر سطح شهر، این عملیات با جدیت طبق اولویت بندی های انجام یافته در معابرسطح شهر در حال اجرا می باشد.


لقمانیان با اشاره به ارتقاء کیفیت زندگی گفت: به منظور توزیع یکسان خدمات و نزدیک شدن به امکانات اولیه و بهبود سرانه مطلوب شهری، عملیات لکه گیری آسفالت و  آسفالت ریزی اساسی  در بلوار آیت الله مومنی،دشت میون،کوچه شهید فریبرز روحی،بلوار ولی عصر(عج)،کوچه بوستان،شهرک کلاهدوز،کوچه شهید شهابی،کوچه شهید صانعی،خیابان ۱۶ متری یاس،منطقه یخچال،کوچه شهید صدیقه رودباری،کوچه شهید مقصودی،بلوار ساری،منطقه پشته،کوچه شهید زارعی و سایر محلات سطح شهر شهمیرزاد از ابتدای سال جاری به همت اکیپ های چندگانه آسفالت صورت پذیرفته است.

 

احیای باغشهر شهمیرزاد با همکاری جوانان شهمیرزادی

ابوطالب نجابت مسئول کمیسیون فضای سبز و نائب رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد اعلام نمود: احیای باغ های سطح شهر شهمیرزاد با حمایت و همکاری همه جانبه شهروندان شریف شهمیرزادی در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد می باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: با عنایت به تلاش بی وقفه شهردار،کارکنان شهرداری و اعضای محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد جهت جلوگیری از بین رفتن باغ های سطح شهر شهمیرزاد و تشویق جهت احیای مجدد باغ ها توسط جوانان به اطلاع شهروندان محترم و شریف شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می رساند با عنایت به همکاری و حمایت های همه جانبه شهروندان و جوانان شهمیرزادی تعداد زیادی از باغ ها سطح شهر احیا گردیده است.

دیوار حفاظتی مسیر رودخانه شهمیرزاد تکمیل می شود

شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد از تکمیل احداث دیوار حفاظتی مسیر رود خانه ضلع جنوبی بلوار آیت الله مومنی شهمیرزاد خبر داد.

محمد صالح لقمانیان اعلام نمود:جهت جلوگیری از تخریب رودخانه و پیشگیری از حوادث غیر مرقبه اقدام به احداث دیوار حفاظتی در مسیر رودخانه نموده است.

وی افزود: هدایت سیلاب و ممانعت از تخریب منازل و جاری شدن سیل در سطح شهر از دیگر اهداف احداث دیوار ساحلی است.

شهردار شهمیرزاد ادامه داد: احداث دیوار ساحلی و حفاظتی در حاشیه مسیر رودخانه در بیشتر نقاط حادثه خیز شهمیرزاد تکمیل می شود.

 

هدف شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد بازآفرینی خانه های تاریخی می باشد

اجرای طرح بازآفرینی شهری، فرصت خوبی را به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده و تاریخی فراهم کرده و می‌توان با اجرای آن، مشکلات و کمبودها را در این بافت های تاریخی رفع کرد و پویایی، تحرک، آرامش و آسایش را به این باز گرداند.

هدف اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در اجرای طرح بازآفرینی شهری حفاظت و صیانت از افرادی است که در سکونت گاههای نامناسب و ناکارآمد با بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی با خطر روبرو هستند. اما در این مناطق خانه هایی نیز وجود دارد که از دیدشهرداری،شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و میراث فرهنگی با ارزش هستند.

ازآنجاییکـه محـلات قدیمـی نشـانه هویـت فرهنگـی و تاریخـی شـهرها محسـوب میشـوند و تخریـب و نابـودی آنهـا تیشــه بــر ریشــه هویــت ســاکنان اســت، ضــرورت رســیدگی بــه ایــن بافتهــا و ســاماندهی و احیــاء آنهــا احســاس میشــود. شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد دارای محله هــای تاریخــی، فاخــر و ارزشــمندی اســت کــه نیــاز بــه احیــاء و باززنــده ســازی دارد.

آرامستان ها،بوستان ها و پارک های سطح شهر شهمیرزاد تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد

با توجه به اوج‌گیری موج چهارم شیوع ویروس کرونا و بازگشت مجدد محدودیت‌های کرونایی، کلیه آرامستان‌ها،یارک ها و بوستان های سطح شهر شهمیرزاد بر اساس مصوبه ستاد کرونا استان سمنان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،  بر اساس مصوبه ستاد کرونا شهرستان تبریز تشییع جنازه متوفیان کرونایی و عادی، تنها با حضور بستگان درجه‌ یک متوفی برگزار و از حضور سایر افراد جلوگیری خواهد شد.

همچنین برگزاری تمام مراسم های عزا و حتی زیارت اهل قبور در کلیه  آرامستان‌های سطح شهرشهمیرزاد تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام و از همشهریان عزیز درخواست شده از حضور بر سر مزار درگذشتگان خود و یا برگزاری هر گونه مراسم در محوطه آرامستان‌ها خودداری کنند.

 

اجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار آیت الله مومنی

 اجرای عملیات اجرای آسفالت مکانیزه لاین اصلی بلوار آیت الله مومنی توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد از ابتدای هفته جاری آغاز گردیده و در حال حاضر اجرای عملیات آسفالت مکانیزه لاین اصلی(غربی) به اتمام رسیده است.

🔻 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛ با استعانت از خداوند متعال و با پیگیری های صورت پذیرفته توسط شهردار و کارکنان شهرداری و با پیشیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد عملیات عمرانی لاین های کندرو ضلع شرقی و غربی بلوار آیت الله مومنی تا سه راه کلاهدوز به پایان رسیده و در حال حاضر اجرای عملیات عمرانی زیرسازی لاین اصلی به پایان رسیده و اجرای عملیات قیر پاشی و اجرای آسفالت مکانیزه لاین اصلی بلوار مذکور با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد آغاز گردیده است.

🔻بلوار کنارگذر شهمیرزاد یکی از پروژه های زیرساختی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می باشد که عملیات عمرانی آن در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در دوران تصدی مهندس #لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد آغاز شد.

نصب المان های شهری به منظور تلطیف و ایجاد نشاط در فضاهای شهری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد محمد صالح لقمانیان با بیان این مطلب، گفت: با توجه به رویکردهای مدیریت شهری در تلطیف و ایجاد نشاط در فضاهای شهری در شرایط کنونی که نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه حاکم شده است، نصب المان های شهری و نورپردازی معابر دردستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نصب المان‌های شهری جدید از ابتدای سال ۱۴۰۰ آغاز شده است،گفت: این طرح تلاشی برای وارد کردن هنر در زندگی روزمره شهروندان و تزریق لطافت و شادابی در معابر شهری است.

لقمانیان با اشاره به مکان‌های جانمایی این المان ها، ادامه داد المان‌های باران در بلوار ساری، المان تسبیحات حضرت فاطمه الزهرا(س) در بلوار ولی عصر (عج)،نصب المان خیر مقدم،گلباران و بسکتبال در مسیر پیست دوچرخه سواری و مسیر پیاده روی شهید سلامت دکتر عبدالرضا رودباری،نصب المان ماه مبارک رمضان در میدان تاریخی امام خمینی (ره) نصب شده است.

شهردار شهمیرزاد با اشاره به اقدامات اجرایی در زیباسازی خیابان های سطح شهر گفت:زیباسازی خیابان حاج موسی وفائیان به همت واحد عمران شهرداری شهمیرزاد و با حمایت های همه جانبه خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج موسی وفائیان نمونه از زیبا سازی سیما و منظر شهری می باشد که انشالله در سال جاری شاهد این چنین پروژه هایی خواهیم بود.

بهبود کیفیت سیما و منظر شهری با نقاشی و رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر

با دستورأکید مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد و پیگیریهای صورت گرفته توسط شورای اسلامی شهر شهمیرزاد زیبا سازی سیما و منظر شهری در اولویت اقدامات واحدهای خدمات شهری قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: در راستای طرح ویژه نگهداشت شهر، رفع آلودگی‌های بصری، کنترل و زیباسازی احجام و مبلمان و منظر شهری به طور مستمر در دستور واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد قرار دارد.

شهردار شهمیرزاد اظهار داشت : بی شک ایجاد منظری مناسب و در خور شهروندان یکی از اصلی‌ترین وظایف اداره زیباسازی است که لازم است بطور مستمر و با حساسیت ویژه‌ای انجام شود.

محمد صالح لقمانیان افزود: ارتقای کیفیت محیطی را به دوصورت می‌توان در شهر افزایش داد؛ راه‌کار اول آرام سازی محیطی و راه‌کار دوم تزریق رنگ به شهر است.

حسن بازاری مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد در این خصوص اعلام نمود:با نظارت مستمری که به صورت روزانه از خیابان‌ها و معابر سطح منطقه به عمل می‌آید، نسبت به پاکسازی و رنگ‌آمیزی جداره‌ها اقدام می شود و همچنین نقاشی‌های دیواری و احجام فرسوده سطح محدوده نیز مرتبا مرمت و بازسازی می‌شود.

مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد هدف از این اقدام را آراستگی سیمای عمومی شهر و ایجاد نشاط و شادی در بین شهروندان و دمیدن روح تازه به خیابان های دانست و گفت: هدف از انجام این اقدامات حذف آلودگی‌های بصری، آراستگی منظر شهر و ارتقای زیبایی نمای شهری است.

فاز اول واکسیناسیون کویید۱۹ در شهرداری شهمیرزاد

💠 فاز اول واکسیناسیون کویید ۱۹ در شهرداری شهمیرزاد آغاز گردید.

🔻 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛ با عنایت به شیوع موج چهارم ویروس منحوس کرونا در ایران و با پیگیری های صورت پذیرفته توسط مهندس #لقمانیان شهردار محترم و #بازاری مسئول واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد فاز اول واکسیناسیون کویید۱۹ در شهرداری شهمیرزاد آغاز گردید.

🔻 در این مرحله پاکبانان شهرداری شهمیرزاد با حضور در مرکز بهداشتی و درمانی جعفر آبادی شهمیرزاد واکسینه شدند.

 

ادامه عملیات زیباسازی خیابان حاج موسی وفائیان در دست اقدام می باشد

💠ادامه عملیات اجرایی زیباسازی خیابان حاج موسی وفائیان به همت واحد عمران شهرداری شهمیرزاد و با حمایت های همه جانبه خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج موسی وفائیان را به اطلاع شهروندان محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می رساند.

محمد صالح لقمانیان افزود:نقش خیرین در مباحثی همچون کمک به نیازمندان و مستضعفان در کشور غیر قابل انکار و شایسته احترام است و جناب آقای حاج موسی وفائیان از چهره شناخته شده و سرآمد اسن عرصه می باشد.

این مدیر شهری با اذعان به اینکه چنین اقدامات خداپسندانه ای باید می بابست در جمعه نشر و گسترش یابد تصریح کرد:یقینا” چنین اقداماتی نشان دهنده روح بزرگو بخشنده این افراد می باشد و در محضر الهی از جایگاه رفیعی برخوردار است.

شهردار شهمیرزاد در خاتمه بیان کرد: امیدوارم لیاقت خدمت به همنوعان شامل حال همه ما بشود و خدمتگزار راستینی در این عرصه باشیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:

حاج موسی وفائیان خیری است که ساختمان حسینیه شهمیرزادیهای نکا را با بیش از ۴۶۰ میلیون تومان ،کتابخانه وموسسه خیریه امیرالمومنین شهمیرزاد را با بیش از ۲۰۰میلیون تومان احداث نمود؛

وی معتقداست بازگوکردن جزئیات امور خیر از اجر معنوی آن خواهد کاست اما باید گفت این خیر شهمیرزادی تا کنون نسبت به ساخت وسازمدارس،حسینیه،مجتمع فرهنگی هنری،پایگاه اورژانس،بیمارستان وتاسیس وکمک به موسسات خیریه نیز اقدام نموده است که همه اینها گوشه ای از امور خیری است که این چهره ماندگار شهمیرزادی انجام داده است.

 

 

مراحل پایانی اجرای عملیات زیرسازی بلوار آیت الله مومنی

مراحل پایانی زیرسازی لایه بیس لاین اصلی بلوار آیت الله مومنی توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد را به اطلاع شهروندان محترم شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می رساند.

🔻 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد؛ با استعانت از خداوند متعال و با پیگیری های صورت پذیرفته توسط شهردار و کارکنان شهرداری و با پیشیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد عملیات عمرانی لاین های کندرو ضلع شرقی و غربی بلوار آیت الله مومنی تا سه راه کلاهدوز به پایان رسیده و در حال حاضر اجرای عملیات عمرانی زیرسازی لاین اصلی رو به پایان است و انشالله در هفته آینده اجرای عملیات آسفالت مکانیزه آغاز می گردد.

🔻بلوار کنارگذر شهمیرزاد یکی از پروژه های زیرساختی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد می باشد که عملیات عمرانی آن در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و در دوران تصدی مهندس #لقمانیان به سمت شهردار شهمیرزاد آغاز شد.

بازدید دوره ای و اخذ نمونه مرحله ای از زیرسازی بلوار مذکور توسط آزمایشگاه مکانیک خاک

تست های آمادگی جسمانی پرسنل آتشنشانی شهرداری شهمیرزاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، تست آمادگی جسمانی پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهمیرزادبا هدف حفظ و ارتقاء استقامت بدن در راستای اجرای هر چه بهتر ماموریتهای امدادی و عملیاتی انجام شد.

مهدی آجودانی مسئول ایستگاه آتشنشانی شهمیرزاد اظهار داشت: آمادگی جسمانی از جمله ویژگی های آتش نشانان است که همواره باید در سطح استاندارد و مورد قبول باشد تا ماموریت های محوله را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن انجام دهند. تست های مکرر نیز جهت ارتقاء و بررسی سطح آمادگی جسمانی آتش­ نشانان برگزار می شود تا نیروهای سازمان آتش نشانی با قدرت جسمانی و ورزیدگی بالایی در عملیات ها حضور داشته باشند.

تست های آمادگی جسمانی جهت اعطای درجه و با نظارت سازمان آتشنشانی سمنان صورت پذیرفت.

نهضت آسفالت در سطح شهر شهمیرزاد همچنان ادامه دارد

 این روزها عملیات آسفالت معابر و خیابانهای شهرشهمیرزاد به صورت گسترده با هدف ارایه خدمات مطلوب به شهروندان آغاز شده است.

در این نهضت عملیات گسترده آسفالت اساسی و لکه گیری با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.

شهردار شهمیرزاد در این خصوص بیان کرد: هم اکنون شهرداری شهمیرزاد بر اساس اولویت بندی در سطح معابر در حال انجام آسفالت است و ترمیم، اصلاح و اجرای روکش آسفالت همچنان ادامه دارد.

لقمانیان اظهار داشت: مدیریت شهری شهمیرزاد از ابتدای امسال، خدمات رسانی به شهروندان در حوزه های مختلف را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده که به درخواست شهروندان و بر اساس ضرورت، عملیات آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر یکی از اولویت های شهرداری شهمیرزاد به شمار می رود.

شهردار شهمیرزاد یادآور شد: اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر، روان سازی تردد وسایل نقلیه، تامین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده و تا پایان سال نیز ادامه می یابد.

محمد صالح لقمانیان با بیان اینکه مدیریت شهری به کیفیت آسفالت معابر به عنوان یکی از مطالبات جدی شهروندان توجه ویژه دارند، اظهار داشت: رفع نیاز شهروندان اولویت مدیریت شهری بوده و در طرح نهضت آسفالت بسیاری از معابر و خیابان‌های شهر شهمیرزاد بهسازی شد که این موضوع رضایت شهروندان را به همراه داشته است.

وی رضایت شهروندان را مهمترین و بزرگترین سرمایه مدیریت شهری دانست و گفت:‌ تحقق این موضوع اولویت اقداماتِ شهرداری است.

 

 

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در خانه تاریخی و فرهنگی امین الرعایا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، در راستای گرامیداشت میلاد با سعادت سه اختر فروزان از خاندان عصمت و طهارت، سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و پیام رسان نهضت عاشورا حضرت امام سجاد علیه السلام و میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، جشن بزرگ اعیاد شعبانیه برای عموم شهروندان به مدت سه شب با جمعیت محدود و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و پخش زنده توسط شبکه مجازی اینستاگرام شهرداری درخانه تاریخی و فرهنگی امین الرعایا شهمیرزاد برگزار شد.

در این جشن فرخنده که با ارائه برنامه های مفرح و متنوع و در فضایی آکنده از شادی و صمیمیت برگزار شد، گروه های مختلف هنری مراسمی پرشور را برگزار کردند که مورد استقبال حاضران در مراسم شد.

از برنامه های این مراسم به یاد ماندنی که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، می‌توان به اجرای برنامه توسط گروه هنری ابراهیم ابراهیمی، قارنلی طنز پزداز محبوب کشور ، مولودی خوانی مجید کاظم پور، شعر خوانی ذبیح الله ایران دوست و عبدالله قاسمی اشاره کرد.

این مراسم که در مورخه های هفتم لغایت نهم فروردین ماه در خانه تاریخی امین الرعایا برگزار شد از مفاخر شهمیرزادی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج محمد رضا رحیمی زاده امام جمعه شهمیرزاد،مهندس میقانی فرماندار شهرستان مهدیشهر،مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد،اسماعیلی زاده رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،ابوطالب نجابت نائب رئیس شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و فرمانی مدیر میراث فرهنگی شهرستان مهدیشهر تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم از حاج موسی وفائیان خیر نیکو اندیش شهمیرزادی،حاج احمد ملک خیر نیکواندیش شهمیرزادی،حاج نبی الله نوری نسب خیر نیکو اندیش شهمیرزادی،دکتر فرهاد ملک پزشک متعهد شهمیرزادی،محمد اسماعیل لاری پژوهشگر و مولف شهمیرزادی و عبدالله قاسمی پژوهشگر و مولف شهمیرزادی به رسم یادبود با اهدای لوح زرین تقدیر بعمل آمد.

در پایان مراسم آسمان شهر شهمیرزاد به مناسبت میلاد خجسته منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) نورافشانی شد.

ادامه عملیات کاشت گل های تزئینی در سطح شهر شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد مهندس محمد صالح لقمانیان با اعلام این خبر گفت: با هدف ایجاد چشم اندازی زیبا در مناطق مختلف شهر، عملیات کاشت انواع گلهای فصلی (تزئینی) در سطح میادین، معابر، بلوارها، پارکها و گذرگاههای اصلی از جمله میادین اصلی شهر،بلوار امام خمینی (ره)،بلوار ساری ،بلوار آیت الله مومنی و سایر بوستان های محله ای و فضای سبز سطح شهر با توجه به زمانبندی برنامه ها در حال انجام است.

وی ادامه داد:  نشا گل های تزئینی در سطح شهر با هدف ایجاد چشم اندازی زیبا از محیط های شهری و بویژه فضای سبز، توسط کارگران زحمتکش واحد فضای سبز به صورت روزانه اجرا خواهد شد.

مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد از شهروندان گرامی در خواست نمود، در حفظ و نگهداری فضای سبز شهر کوشا باشند و شهرداری را در این امر یاری نمایند.

سنایی مسئول واحد فضای سبز شهرداری نیز از خریداری یکصد عدد درختچه زینتی موگو جهت کاشت در رفیوژ میانی بلوار آیت الله مومنی شهر شهمیرزاد خبر داد.

 پ

سال نو مبارک

باز عالم و آدم و پوسیدگان خزان و زمستان خندان و شتابان به استقبال بهار می‌روند تا اندوه زمستان را به فراموشی سپارند و کابوس غم را در زیر خاک مدفون سازند و آنگه سرمست و با وجد و نشاط و با رقص و پایکوبی با ترنم این سرود طرب‌انگیز نو روز و جشن شکوفه‌ها را برگذار می‌نمایند.

 رهبر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملا محقق شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:  حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به هم‌میهنان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، و با ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۹۹ را آمیخته با حوادث گوناگون و بی‌سابقه بخصوص پدیده ناآشنای کرونا خواندند و افزودند: کرونا زندگی مردم از جمله کسب‌وکارها، محیطهای درسی، اجتماعات دینی، ورزش و سفرها را تحت تأثیر قرار داد و ضربه سختی به اشتغال در کشور زد.

رهبر انقلاب اسلامی، جان باختن دهها هزار تن از مردم عزیز در اثر کرونا را تلخ‌تر از همه حوادث ۹۹ دانستند و با طلب رحمت و مغفرت الهی برای جان‌باختگان، با خانواده‌های داغدار آنان ابراز همدردی کردند.

ایشان سال ۹۹ را در عین حال سال بروز توانایی‌های ملت ایران در مقابله با آزمون بزرگ کرونا و همچنین در مقابله با فشار حداکثری دشمن توصیف کردند و گفتند: ملت عزیز ما از مجموعه‌های درمانی و بهداشتی، تا محققان و دانشمندان، گروههای جهادی و خدمتگزار و آحاد مردم با وجود تحریم و مسدود بودن راههای استفاده از امکانات خارج از کشور، توانایی و تجربه بزرگی از خود برای مدیریت این حادثه تلخ نشان دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به شکست کشاندن فشار حداکثری دشمن را درخشش دیگری از توانایی‌های ملی در سال ۹۹ برشمردند و افزودند: دشمنان ایران و در رأس آنها آمریکا درصدد به زانو درآوردن ملت ایران بودند. البته ما می‌دانستیم که ملت می‌ایستد و آنها شکست می‌خوردند اما امروز به اعتراف خود آمریکایی‌ها و رفقای اروپایی‌شان، فشار حداکثری شکست خورده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به ارزیابی میزان تحقق شعار سال ۹۹ یعنی جهش تولید پرداختند و گفتند: بر اساس گزارشهای متعدد مردمی و دولتی، جهش تولید تا حدّ قابل قبولی در بخش‌هایی از کشور تحقق یافت.

رهبر انقلاب افزودند: البته این میزان جهش در حدّ انتظار نیست چراکه با وجود تحقق در کارهای زیربنایی و سازندگی، نتیجه آن در اقتصاد عمومی و معیشت مردم مشهود و محسوس نشد، در حالی‌که انتظار بود جهش تولید گشایشی در زندگی مردم به‌وجود آورد.

ایشان شعار جهش تولید را یک شعار کاملاً انقلابی خواندند و خاطرنشان کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند و با اشاره به معضل واردات و قاچاق، گفتند: ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجیِ محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و یا قاچاق آن از طریق دستهای خیانتکار، مانع تولید است و موجب شکست خوردن آن می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد مشوّق‌هایی از جمله مشوّق‌های سرمایه‌گذاری را لازمه جهش تولید خواندند و افزودند: اوضاع کسب‌وکار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به سرمایه‌گذاری در تولید تشویق شوند و از افزایش هزینه‌های تولید جلوگیری شود.

ایشان مشوق‌های اندک در بخش تولید و همچنین بالاتر بودن شاخص هزینه تولید کننده از هزینه مصرف‌کننده در برخی سالها را مانع پیشرفت تولید دانستند و گفتند: حرکت انقلابیِ جهش تولید در سال ۹۹ آغاز و با استقبال مردم مواجه شد و این حرکت باید در سال ۱۴۰۰ که در واقع آغاز یک قرن جدید است، ادامه پیدا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۱۴۰۰ را به علت در پیش بودن انتخابات و همچنین وجود زمینه مناسب برای شکوفایی جهش تولید، سالی حساس و مهم خواندند و افزودند: انتخابات خرداد ۱۴۰۰ و روی کارآمدن مدیریتهای جدید و احتمالاً تازه‌نفس و با انگیزه‌های قوی، امسال را سالی بسیار مهم، حساس و تأثیرگذار در آینده کشور کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: علاوه بر این، در سال ۹۹ جهش تولید حرکتی در کشور به‌جود آورد که زمینه خوبی برای شکوفایی آن در سال جدید است.

ایشان افزودند: چه دولت کنونی و چه دولت آینده، باید با حمایتهای همه‌جانبه‌ی قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که امسال جهش تولید به معنی واقعی تحقق یابد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: بر این اساس شعار سال ۱۴۰۰، «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» است که در خصوص آن و همچنین درباره انتخابات در سخنرانی روز اول سال مطالبی بیان خواهد شد.

آخرین جلسه شورای اداری در سال ۹۹ برگزار شد

💠 آخرین جلسه شورای اداری شهمیرزاد در سال ۱۳۹۹ با حضور مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد، اعضای شورای اسلامی شهرشهمیرزاد ،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی زاده امام جمعه محترم شهمیرزاد و کارکنان شهرداری در سالن جلسات شهرداری شهمیرزاد در حال برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،در ابتدای مراسم حجت الاسلام رحیمی زاده ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از زحمات شهردار،اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در سال ۹۹ تقدیر و تشکر نمود و به رسم یادبود با اهدای لوح زرین و دسته گل از زحمات مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مراسم اسماعیلی زاده رئیس پنچمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد به سخنرانی پرداختند.

شهردار شهمیرزاد اظهار داشت: شهرداری شهمیرزاد افتخار دارد که سه سال متوالی بودجه شهرداری را بیش از ۱۰۰ درصد محقق نمود که این دستاورد مرهون زحمات بی شائبه کارکنان شهرداری با پشتیبانی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد بوده است.

وی با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در موضوعات مختلف من‌جمله اجرای عملیات بزرگ عمرانی و مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹، بیان داشت: درسه سال گذشته اقدامات موثری در حوزه عمرانی صورت پذیرفته که چهار بانده نمدن بلوار آیت الله مونی به عنوان کنار گذر شهمیرزاد،احداث بوستان مینو،تکمیل مجموعه تجاری بازار روز شهمیرزاد،احداث اولین پیست دوچرخه سواری شهرستان مهدیشهر در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد بنام شهید مدافع سلامت شهید عبدالرضا رودباری و مسیر پیاده روی سلامت و نهضت آسفالت در سطح شهر شهمیرزاد از این قبیل اقدامات می باشد و تلاش کارکنان ایثارگر شهرداری در کنار جان‌فشانی کادر درمانی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا از اولین ساعات اعلام شیوع این بیماری تا به امروز ستودنی و قابل‌تقدیر است و تلاش شما و خدمت به مردم مصداق عبادت است.

لقمانیان در پایان با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه به تمامی تلاشگران عرصه مدیریت شهری، از تلاش‌های کارکنان شهرداری شهمیرزاد که با ارائه خدمات مطلوب و بی‌منت به عموم شهروندان موجب رشد و پیشرفت شهر می‌شوند صمیمانه تقدیر و تشکر کرد و از خداوند منان توفیق روزافزون توأم باسعادت و بهروزی را برای این زحمتکشان خواستار شد.

در پایان مراسم با اهدای دسته گل از اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی و معاونین شهردار تقدیر بعمل آمد.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰, ۴:۰۱ ب.ظ
 

اغلب ابری همراه رگبار
27°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 351
  • 551
  • 2,665,379