بایگانی برای ‘اخبار كوتاه’

ملاقات شهروندی با مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد :چهلمین ملاقات شهروندی شهردار شهمیرزاد پنجشنبه بیست و پنجم مهرماه ۱۳۹۸ در محل دفتر مدیریت شهر شهمیرزاد برگزار شد.

شهروندان محترم جهت ملاقات مردمی با مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد می توانند با مراجعه حضوری به واحد روابط عمومی و یا با شماره ۳۳۶۶۴۸۵۳تماس حاصل فرمایند .

بازدید مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد از پروژه بلوار کلاهدوز

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد :بازدید میدانی مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد از ادامه عملیات اجرایی فاز دوم آسفالت مکانیزه  لاین کندرو و جدول گذاری بلوار آیت الله مومنی صورت پذیرفت

 به اطلاع شهروندان محترم می رساند در دو روز گذشته سیصد تن آسفالت گرم با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد جهت آسفالت بلوار مذکور پخش گردیده است.

احداث دیواره سنگی خیابان روبروی هفت چشمه شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد : عملیات احداث دیواره سنگی به منظور پایداری جداره خیابان روبروی هفت چشمه توسط واحد عمران شهرداری شهمیرزاد صورت پذیرفت

فرزانه مسئول واحد عمران افزود :احداث دیواره سنگی برای جلوگیری از خطرات احتمالی است و هدف شهرداری از این پروژه برای امنیت شهر ،   همشهریان عزیز شهمیرزادی می باشد

گریه آسمان چهل روزه شد

صحرا غمگین شده است چهل روز است که گلهای خوشبوی محمدی از باغستان خویش جدا گشته اند و باغبان خود را تنها نهاده اند.

زیارت اربعین
زیارت امین الله

اما خوب که گوش کنی اینک صدای پایشان را می شنوی، صدای پای کاروان شام، آمده اند تا به چهل روز سکوت مطلق دشت نینوا پایان دهند، آمده اند تا خون بگریند بر خون خدا، صحرا را می نگرند، پیکر مولایشان را می بینند که در کنار یاران مدفون است و علی اکبر نزدیکترین فرد به اوست، پیکر مطهر قمر بنی هاشم آن دورتر به خاک شده است، پیکرها همانجایند که موقع شهادت به خاک افتادند، زینب در جستجوی پیکر پاره پاره ی برادر خود را به گودی قتلگاه می رساند، زنان و کودکان زجه میزنند و هرکدامشان به دنبال گمشده ای هستند، فرات نزدیک است اما دیگر کسی آب نمی خواهد، هر کدام از افراد کاروان به نوعی تجدید خاطره می کنند.

زیارت عاشورا
زیارت وارث
نماز امام حسین (ع)
زیارت اول امام حسین (ع)

اما این زینب است که از حسینش جدا نمی شود و با اینکه دو پسرش را در عاشورا از دست داده سراغشان را نمی گیرد؛ گویی آنها را به برادرش هدیه داده است، با برادرش درد دل می کند، از چهل روز رنج اسارت می گوید، از تازیانه ها می گوید، از خرابه شام، از رقیه، از پاهای پر آبله، از نمازهای نشسته، از قامت خمیده، از صورت های ارغوانی، از عقده های وا شده، دیده های دریا شده، سینه های غوغا شده، طاقت های طاق شده، حریم های شکسته شده، یتیم های آواره شده، دلهای شکسته شده…

اربعین تجلی مصائب زینب است
ایوب که نه؛ مظهر صبر، زینب است
گر غم عالم همگی جمله شود

بازهم غم اکبر، غم زینب است

امام حسین(ع) چگونه جواب درد دلهای زینب (س) را بدهد در حالیکه خون از رگهای گلویش بر سینه و شانه اش فرو ریخته و بین سر و بدنش جدایی افکنده است…

جمع آوری درختان خشک توسط فضای سبز شهرداری شهمیرزاد


 

جمع آوری درختان خشک در سطح شهر در معابر عمومی به منظور جلوگیری از خطرات جانی و مالی برای شهروندان محترم توسطواحدفضای سبز شهرداری شهمیرزاد صورت پذیرفت .

سنایی مسئول واحد فضای سبز  افزود: درختان خشک شده، علاوه برآن که چهره شهر را نازیبا جلوه می دهند، سطح معابر و خیابان ها را نیز آلوده میکنند.
وی گفت: نیروهای واحد فضای سبز با تلاش و پشتکار توانستند  در ختان خشک شده  را قطع و جمع آوری نمودند.
وی هدف از اجرای این عملیات را داشتن شهری زیبا با چشم انداز مناسب عنوان کرد

استاندارد سازی جایگاه سی ان جی شهمیرزاد

اطلاعیه
به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد  به اطلاع شهروندان محترم می رساند:در هفته جاری استاندارد سازی جایگاه CNG شهمیرزاد به پایان رسیده و بصورت کاملاً استاندارد آماده ارائه خدمات به شهروندان محترم می باشد.

حضور مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد در همایش شهرداران استان

همایش شهرداران استان با حضور دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد و سایر مدیران شهری استان سمنان در سالن جلسات استانداری برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد  منوچهر فخری روز  پنج‌شنبه در همایش شهرداران استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی و همایش‌های کاربردی از این دست برای شهرداران استان از جمله برنامه‌هایی که در دستور کار قرار دارد، ابراز داشت: هدف از برگزاری این‌گونه جلسات بحث بهبود و تقویت مدیریت‌ امور شهری ‌است.

وی افزود: افزایش آگاهی شهرداران در این‌گونه ‌دوره‌ها و همایش‌ها، ‌باعث خواهد شد تا شهرداران‌ استان سمنان ‌بتوانند به نحو احسن از امکانات و ظرفیت‌های موجود در راستای مدیریت بهتر امور شهری بهره ببرند.

معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه استفاده از اوراق تسویه و یا اوراق خزانه یکی از ‌مسائلی که در این همایش و کارگاه آموزشی بررسی و قوانین‌ مرتبط تبیین و تشریح می‌شود، ابراز داشت: اعتبار موجود در این حوزه محدودیت نداشته و به‌ میزان ارائه مستندات، شهرداران می‌توانند از این ‌ظرفیت استفاده کنند و قطعا استفاده مطلوب از این ‌اعتبارات به نفع استان ‌خواهد بود.

وی افزود: انصافا در شهرداری‌های استان سمنان ‌کمترین خطا و مشکل وجود دارد که ‌با برگزاری این‌گونه همایش‌ها می‌توان به سمتی ‌گام‌ برداشت ‌که‌ حتی بتوان از ‌اندک ‌خطاهای احتمالی نیز جلوگیری کرد.

اجرای آسفالت کوچه شکوفه در منطقه یخچال شهر شهمیرزاد


کوچه شکوفه واقع در منطقه یخچال  آسفالت شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد: اجرایآسفالت سطح شهر شهمیرزاد با توجه به درخواست ساکنین محترم عملیات آسفالت کوچه شکوفه  صورت پذیرفت.

قابل ذکر می باشد :اکیپ های اجرایی شهرداری شهمیرزاد همزمان در چند نقطه سطح شهر مشغول به اجرای زیرسازی و آسفالت مکانیزه معابر اصلی و فرعی می باشند و آسفالت نقاط مختلف شهر طی برنامه زمانبندی انجام خواهد شد

 در یک هفته گذشته هفتصد و پنجاه تن آسفالت گرم با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهمیرزاد در سطح شهر توزیع گردیده است.

عملکرد واحد عمران و بازدید مهندس لقمانیان از پروژه های عمرانی شهرداری شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد به اتفاق مهندس ابونوری عضو شورای شهر بازدیدی از پروژه های سطح شهر انجام دادند :

بازدید از اجرای عملیات آسفالت مکانیزه لاین کندرو بلوار آیت الله مومنی

عملیات احداث بوستان محله ای مینو

عملیات تکمیل فاز دوم بازار روز

عملیات سنگ فرش پیاده رو های سطح شهر

احداث دیواره سنگی به منظور پایداری جداره خیابان روبروی هفت چشمه

 

جمع آوری نخاله های ساختمانی در منطقه ۱۲۶ واحدی شهمیرزاد

جمع آوری نخاله های ساختمانی

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد :جمع آوری نخاله های ساختمانی و تسطیح مصالح کوهی به منظور زیبا سازی و پاکسازی منطقه ۱۲۶ واحدی جنب مجتمع تفریحی و رفاهی کلاهدوز توسط واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد صورت پذیرفت .

در ادامه نخاله های ساختمانی که توسط رانندگان مختلف در محل های مسکونی و غیر مجاز تخلیه شده است تا پایان هفته جاری پاکسازی خواهد شد .

لازم به ذکر است از کلیه شهروندان تقاضا دراد در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تخلیه نخاله در محل های غیر مجاز با شماره های ۳۳۶۶۲۱۲۱ و ۳۳۶۶۶۰۶۰ تماس حاصل فرمایید .

۱۶ مهرماه روز جهانی کودک مبارک باد

ایستاده‌ام گوشه‌ای کوچه را نگاه می‌کنم.از کوچه صدای خنده و بازی و شادی‌های کودکانه می‌آید، صدای بازی‌های راه مدرسه.
کودکی در میان بچه‌هاست که با گلوی کوچکش داد می‌زند، نان خشک و چیزهای کهنه می‌خرد. صدای چرخ‌دستی و گام‌های کودکانه‌اش، جای خنده را گرفته است.
آن‌ طرف، پشت پنجره، در اتاق ‌ کوچکی، کنج یک مریض‌خانهٔ محقر و سمج، کودکی اسیر تخت و بخت و روزهای سخت ناخوشی است.من کنار کوچه ایستاده‌ام.
این سه دسته از کودکان کوچه‌اند: کودکان شاد درس‌خوان، کودکان سخت‌کوش کار، کودکان‌ رنج‌کشیدهٔ بیمار.
ایستاده‌ام و فکر می‌کنم به کودکی، به‌خنده‌های بی‌اراده و گریه‌های گاه‌گاه ناشی از دلیل‌های ساده، مثل تاب خوردن بند کفش‌هایمان یا شکستن نوک مدادمان.

حق کودکان بازی است و شادی و درس و مشق مدرسه، نه کار و رنج و جنگ.

من کنار کوچه ایستاده‌ام، به کودکان نگاه می‌کنم.
راستی شما روزهای کودکی‌تان چه‌طور بود؟ چفت‌وبست زندگی‌تان جفت‌وجور بود؟
کاش از این بعد، شما که مثل من، کودکی‌تان مثل برق و باد رفته است، بیش ازاین حواستان به کودکان باشد کودکان خانواده کوچه مهر شهر یا وطن بیش تر کودک درون تان شادمان و سر به راه اند .

 

اطلاعیه

به اطلاع شهروندان محترم می رساند جایگاه سی ان جی شهمیرزاد به علت تست مخازن و استاندارد سازی تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کسب مدال تیم کاراته بانوان شهمیرزادی

تیم کاراته بانوان شهمیرزاد در مسابقات چند جانبه قائمشهر که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد افتخار آفریدند

ضمن عرض تبریک ، موفقیت در عرصه های بالاتر رابرایشان آرزومندیم

۱- ساغر عزیزی مدال طلا کاتا انفرادی

۲- مهشاد صدیقی مدال طلا کاتا و مدال برنز کمیته

۳-نازنین زهرا علیپور مدال طلا کاتا و مدال برنز کمیته

۴-مریم صادقی مدال برنز کاتا

۵-مرجان صادقی مدال طلا کمیته

۶- نازنین زهرا حیدری مدال نقره کمیته

۷-آیناز صباغیان مدال طلا کاتا

تقدیر از نیروی انتظامی با حضور مهندس لقمانیان در بخشداری شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی جلسه ای با حضور علایی سرپرست بخشداری و مهندس لقمانیان شهردار و ابونوری عضور شورای شهر صادقی فرماندهی نیروی انتظامی بخش شهمیرزاد و سایر دیران بخش هشمیرزاد در محل بخشداری شهمیرزاد برگزار گردید

در این مراسم از جناب سروان صادقی فرماندهی نیروی انتظامی بخش شهمیرزاد جناب سروان اعظمی رماندهی پلیس راه شهمیرزاد ، کیاسر و جناب سروان خواجوندی فرماندهی پاسگاه نیروی انتظامی به پاس برقراری نظم و امنیت در سطح بخش شهمیرزاد با اهدای لوح زرین تقدیر بعمل آمد .

هفته نیروی انتظامی بر دلاور مردان مبارک باد

 

نیرویی خستگی ناپذیر که گام هایش همیشه محکم و استوار بوده

روز نیروی زمینی بر دلاور مردانش مبارک .

هفته نیروی انتظامی را به نگهبانان خستگی ناپذیر شهرها تبریک می گوییم

همایش بزرگداشت روز آتش نشان

نخستین همایش بزرگداشت روز آتش نشان با حضور دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی ، خانم دکتر شهاب مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها ، مدیران شهری و آتش نشانان استان در ساختمان تامین اجتماعی برگزار گردید .

برگزاری مانور آتش نشانی در سطح شهر شهمیرزاد

مانور آتش نشانی همزمان با هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی در سطح شهر شهمیرزاد  برگزار شد.

فعالیت سازمان آتش نشانی بر سه پایه آموزش، پیشگیری و اطفای حریق پایه ریزی شده و در ذیل این موارد کار امداد و نجات را نیز برعهده دارد و با توجه به این که سالیانه در کشور آمار تلفات انسانی ناشی از گاز مونو کسید کرین  ۲۰ درصد افزایش پیدا می‎کند از این رو تلاش تمامی نیروهای آتش نشان در سراسر کشور ارائه آموزش‎های لازم به آحاد جامعه است.

تجهیزات آتش نشانی شهمیرزاد در حد مطلوبی به روز شده است اما هنوز با وضعیت ایده آل فاصله دارد زیرا آتش نشانی موضوع به روزی  است و هر روز دچار تغییر و تحولاتی می‎شود.

برپایی میز خدمت در میعادگاه نماز جمعه شهمیرزاد

((بر پایی میز خدمتدر میعادگاه نماز جمعه شهرداری شهمیرزاد ))

وظایف اصلی میز خدمت  رسیدگی به حوادثِ اتفاق افتاده، ارجاع برخی از حوادث به تیم مدیریت مشکلات، مدیریت درخواستها و پاسخ به پرسشهای مرتبط با خدمات است اما بطور معمول نقش واسط با فرآیندها و فعالیتهای دیگر نظیر رسیدگی به درخواستهای  مردمی است

ارزش یک میز خدمت تاثیرگذار را نباید دست کم گرفت. یک میز خدمت خوب میتواند بسیاری از کمبودهای موجود در سازمان را جبران کند اما در مقابل یک میز خدمت ضعیف (و یا نبود کلی میز خدمت) میتواند برداشتی ضعیف و منفی از یک سازمان مؤثر و فعال را در ذهن مخاطب ایجاد کند. در همین رابطه بسیار مهم است که افراد مناسبی در این واحد به خدمت گرفته شوند و نیز بکوشد تامحیط جذابی برای کار و حفظ نیروی انسانی باشد.

هفتم مهر ماه روز آتش نشان گرامی باد

در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.

آتش‌نشانی چیست؟

آتش‌نشانی یا اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد. اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است.
آتش‌نشانی مهارتی بسیار فنی است که احتیاج به دوره‌های طولانی چه در زمینه‌های عمومی مانند مقابله با آتش و چه در زمینه‌های تخصصی مانند عملیات امداد و نجات دارد. به شخصی که به صورت تخصصی به مهارت‌های اطفاء حریق آشناست آتش‌نشان می‌گویند.

دیدار مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد با خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس

در راستای اهداف و برنامه ریزی های انجام شده جهت گرامی داشت هفته دفاع مقدس  مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد باتفاق حجت السلام والمسلمین سید داود احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد و تعدادی از مسئولین جهت تجدید دیدار در بین خانوادهای شهید سادات حسینی و نبوی حضور پیدا کردند.

 در این دیدار  مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد  با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران، گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.
ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۲۸ مهر ۱۳۹۸, ۱۱:۴۳ ب.ظ
 

ابری
22°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 783
  • 1,759
  • 2,301,252