بایگانی برای ‘آرشيو’

بارش برف شهمیرزاد را سفید پوش کرد

برابر گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در بیست و چهارم  دی ماه ۱۳۹۷کلیه پرسنل شهرداری شهمیرزاد بخصوص کارگران خدمات شهری ،ماشین آلات و اعضای ستاد عملیات زمستانی آماده باش کامل بودند

به گزارش روابط عمومی ستاد عملیات زمستانی شهرداری شهمیرزاد بارش برف در ساعت۵صبح شروع شده  و کلیه کارگران خدمات شهری،ماشین آلات و مسئولین شهرداری به فرماندهی مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد از ساعات اولیه بارش برف بصورت مستمر در حال پاکسازی معابر و خیابان های سطح شهر می باشند و به همت کارگران زحمتکش خدمات شهری تمامی مسیرهای اصلی شهر باز بوده و عبور و مرور در جریان است.

و پیغامگیر تلفنی ۳۳۶۶۶۰۶۰آماده دریافت نقطه نظرات و هرگونه بروز مشکلات برای شهروندان محترم در این خصوص می باشند.

 

تقدیر و تشکر شهروندان محترم

الهی دلی ده که شوق طاعت افزون کند و توفیق طاعتی ده که به بهشت رهنمون کند.
الهی دلی ده که در کار تو جان بازیم و جانی ده که کار آن جهان سازیم.
الهی نفسی ده که حلقه بندگی تو گوش کند و جانی ده که زهر حکمت تو نوش کند.
الهی دانائی ده که در راه نیفتیم و بینائی ده که در چاه نیفتیم .
الهی دیده ای ده که جز تماشای ربوبیت نبیند و دلی ده که غیر از مهر عبودیت تو نبیند
الهی پایی ده که با آن کوی مهر تو پوئیم و زبانی ده که با آن شکر آلای تو گوئی

 

جناب آقای  مهندس محمد صالح لقمانیان
شهردار محبوب وپرتلاش شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد

 
 با سلام

 
اندیشه و تلاش خدمت گذاران صدیق عمران و آبادانی ایران اسلامی هیچ گاه از یادها نخواهد رفت.

مردم فهیم و قدرشناس شهمیرزاد حدود یکسال  است که شاهد خدمات ارزشمند حضرتعالی و توسعه پرشتاب  این شهر هستند.

 

اگر چه در شرایط سخت و تنگناهای شدید منابع مالی فعالیت را برای جنابعالی در این نهاد خدمتگزار سخت نموده است، اما خداونـد را شــاکریم که با درایـت، تدابــیر و اقدامات شجاعانه جنابعالی شاهد رشد و پیشرفت روز افزون در حوزه های عمرانی، فرهنگی، تفریحی و خدماتی در سطح شهر هستیم و توسعه فرهنگی و آبادانی این شهر گردشگری میسر نگشته مگر به همت والامردی از جنس ایثار و عاشق خدمت همچون جنابعالی و همکاران محترمتان در شهرداری شهمیرزاد.

درود بر اندیشه و همت بلندتان که رضایت خالق و مخلوق را بهمراه داشته است.

ضمن تقدیر فراوان از زحمات شبانه روزی حضرتعالی از خداوند سبحان برای شما سلامتی، موفقیت و استمرار خدمتگذاری به مردم شهر نمونه گردشگری  را مسئلت داریم.

                                                                                            بیست و سوم دی ماه ۱۳۹۷

از طرف جمعی از شهروندان

آگهی مزایده فروش لودر

به گزارش روابط عمومی:شهرداری شهمیرزاد به استناد مجوز شماره ۱۲۳۷/۴/۶ مورخه ۹۷/۱۰/۱۶شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در نظر دارد نسبت به فروش یک دستگاه لودر صفر کیلومتر مدل ZL60GN اقدانم نماید لذا از متقاضیان محترم دعوت به عمل می آید حداکثر تا پایان ساعت اداری مورخه ۹۷/۱۱/۰۶  جهت بازدید خودرو مذکور و دریافت اسناد مزایده به شهرداری شهمیرزاد مراجعه نمایند.

قابل ذکر می باشد متقاضیان محترم می بایست تا تاریخ مذکور اسناد مربوطه را تکمیل کرده و به دبیرخانه شهرداری شهمیرزاد تحویل داده و شماره ثبت دریافت نمایند.

جلسه بازآفرینی شهری به میزبانی شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی این جلسه در مورخه نوزدهم دی ماه به میزبانی شهرداری شهمیرزاد و با حضور جناب آقای دکتر ارگی فرماندار شهرستان مهدیشهر،جناب آقای مهندس توکلی بخشدار مرکزی شهمیرزاد،جناب آقای احمدی بخشدار شهمیرزاد،جناب آقای مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و سایر مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان مهدیشهر در سالن جلسات شهرداری شهمیرزاد برگزار گردید.

در این جلسه ارگی اعلام کرد:زیر ساخت های گردشگری شهرستان مهدیشهر با وجود ظرفیت های قابل توجه و منحصر به فرد طبیعی رضایت بخش نیست.

فرماندار مهدیشهر گردشگری را به عنوان یکی از ظرفیت های توسعه اقتصادی استان سمنان نام برد و خاطرنشان شد:گردشگری جاده ای یکی از ظرفیت های مغفول در شهرستان مهدیشهر است که زیر ساخت های لازم برای تردد میلیونی مسافران از جاده شهمیرزاد-سه راهی فولاد محله -کیاسر فراهم نیست.

فرماندار مهدیشهر تصریح کرد:تکمیل زیر ساخت بهداشتی در مناطق برفگیر شهمیرزاد به دلیل حضور چشمگیر مسافران ضروری است و رفع این چالش احتیاج به اعتباری بیش از سه میلیارد ریال است.

در ادامه جلسه مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد پس از خیر مقدم به حاضرین درجلسه خواستار ویژه در نظر گرفتن شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد در خصوص تخصیص بودجه جهت بازآفرینی شهری شدند.

لقمانیان افزود:با توجه اینکه اقلیم شهر شهمیرزاد سرد بود،متاسفانه تا کنون پیمانکاری جهت بازآفرینی شهری توسط اداره کل مسکن و شهرسازی معرفی نگردیده است.

خریداری هفت تریلی جداول بتنی و سه تریلی کفپوش

به گزارش روابط عمومی در ادامه عملیات جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی و پیگیریهای شبانه روزی مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و کارکنان شهرداری هفت تریلی جداول بتنی به منظور چهار بانده نمودن بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی با اعتباری بالغ بر سیصدو پنجاه میلیون ریال و سه تریلی کفپوش بتنی به منظور اجرای عملیات عمرانی محوطه پیرامونی بازار روز شهمیرزاد با اعتباری بالغ بردویست میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی خریداری گردید.

 

مصاحبه با شهردار شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد با توجه به گذشت یکسال از دوران تصدی مهندس محمد صالح لقمانیان به سمت شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد طی مصاحبه ای پاسخ این مسئول اجرایی به شرح ذیل می باشد.

۱-یک بیوگرافی کوتاه از خودتان بگویید؟

اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه هستم و سابقه فعالیت بیش از یک دهه در سمت مدیریت پروژه های بزرگ ملی،مشاور ارشد مدیران شهرداری ها و شوراهای شهرستان پاکدشت در حوزه عمرانی و در کنار آن تدریس در دانشگاه در رشته مهندسی عمران مشغول فعالیت می باشم.

۲-وضعیت فعلی شهرداری را چگونه ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه با همدلی و هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد و پرسنل زحمتکش شهرداری ،وضعیت فعلی شهرداری شهمیرزاد در روند رو به رشدو پویا قرار گرفته و خوشبختانه با همکاری خوب ایجاد شده فی ما بین شهرداری و شورای اسلامی شهر بیش از ۵/۲میلیارد تومان از بدهی انباشته شهرداری کاهش یافته و کلیه حقوق و مزایای عقب افتاده کارکنان که حدود چندین ماه معوق گردیده بود ،بروز شده و انشالله آینده روشنی برای شهر و مجموعه شهرداری متصور هستم.

۳-آیا با آنچه پیش از آمدن به شهرداری فکر می گردید تفاوت دارد؟

بله،شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد دارای پتانسیل های بالقوه بسیاری می باشد که با حضور این حقیر و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد این پتانسیل های روز به روز بالفعل تبدیل می گردند.

۴-چه مسائل و موضوعاتی در شهرداری وجود دارد که برای شما دور از انتظار بوده وقبلا” به آن ها فکر نکرده بودید؟

حجم بدهی انباشته شهرداری و مطالبات به حق پیمانکاران و اربابان رجوع که از بدو ورود اینجانب با دردست داشتن اجرائیه های صادره از طرف مقام قضایی سبب مسدود شدن و برداشت از حساب های شهرداری شده این امر موجب شدکه کلیه برنامه ریزی های صورت پذیرفته را تحت تاثیر قرار داده و خدمات رسانی به شهروندان محترم را مختل می نماید.

۵-مشارکت شهروندان در اداره شهر و نسبت به انتظارات و توقعات مردم به همکاری های متقابل آنان را چگونه ارزیابی می کنید؟

شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد با آب و هوای مطلوب و دلپذیر در فصول مختلف میزبان سیل انبوه گردشگران از نقاط مختلف کشور می باشد که شهروندان فهیم شهمیرزاد با روحیه مهمان نوازی خود همواره بر این مهم صحه گذاشته و با مشارکت موثر در امور عام المنفعه وبا کمک به طرح های عمرانی و با مشارکت در پرداخت هزینه ها بصورت مادی و معنوی همواره یار و یاور شهرداری و گردشگران بودند

۶-اولویت های کاری شما در سال آینده چه خواهد بود؟

با توجه به منابع محدود مالی و کاهش درآمد شهرداری اولویت شهرداری شهمیرزاد در اتمام پروژه های نیمه تمام خواهد بود و اعتبارات حاصله از منابع درآمدی در پروژه زیر بنایی که کمک موثری در رشد و توسعه شهری خواهد شد تخصیص خواهد یافت.

۷-فرض کنید از یک جایی یک مبلغ درشتی مثلا ۲میلیارد تومان به شهرداری بدهند و از شما بخواهند که ضروری ترین و اورژانسی ترین طرح را در شهر شهمیرزاد به اجرا در بیاورید،در این صورت اولین کاری که به ذهن شما می رسد چیست؟

اولویت های اورژانسی و ضروری در شهر شهمیرزاد بسیارند اما دو مورد که از ضروری ترین طرح ها در شهمیرزاد می باشد که در دستور کار شهرداری قرار دارد تخصیص اعتباربه اجرای پروژه عمرانی بلوار ۴۵متری آیت الله مومنی می باشد که به منظور ایمن سازی و کاهش ترافیک عبوری از شهر شهمیرزاد طراحی شده و حال حاضر هزینه های مادی و معنوی بسیاری را برای شهروندان در پی دارد و دومین طرح ضروری ساخت استخر سرپوشیده می باشد گه از خواسته های به حق شهروندان می باشد، هزینه خواهد شد.

۸-رابطه تان با اعضای شورای اسلامی شهر و نحوه تعامل میان جنابعالی وشورا چگونه است؟

خوشبختانه اینجانب از خانواده شورایی که پدرم سال ها در مسند ریاست شورای اسلامی شهر فعالیت داشته و به تفکر شورایی کاملا واقف می باشم و خود را به عنوان عضو ششم شورا وبرادر کوچکتر در کنار پنج برادر دیگرم دانسته و همواره سعی خود را جهت تحقق اهداف و آرمانهای شورای اسلامی شهر به کار می گیرم.

۹-شهرداری تا چه اندازه توانسته است انتظارات و برنامه های شورای اسلامی شهر را برآورده کند؟

اثبات این مهم با اعضای شورای اسلامی شهر می باشد که آیا این حقیر توانسته آرمانهای شهر شهمیرزاد را تحقق نمایم یا خیر

۱۰-فکر می کنید در دستیابی به اهدافی که در نظر دارید موفق خواهید شد،البته روشن است موفقیت امری نسبی است و ما هم نمی خواهیم جواب قطعی از شما بشنویم ولی با توجه به شرایط فعلی شهرداری شهر نمونه گردشگری و ظرفیت های اجتماعی و فیزیکی شهر شهمیرزاد چه میزان احتمال برای موفقیت طرح ها و برنامه های خود متصور هستید؟

با توجه به منابع محدود مالی و کاهش درآمد شهرداری شهمیرزاد و صد البته کلیه شهرداریهای سراسر کشور خوشبختانه میزان حجم عملیات عمرانی شهرداری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد بیش از۲۵۰ درصد همراه بوده و در کنار این مهم بدهی های انباشته شهرداری نیز کاهش یافته است که این رویداد پاسخی به انتظارات و و درخواست های به حق شهروندان محترم باشد و با حضور مردم خیر و نیکوکار شهمیرزادی و نمایندگان ایشان در شورای اسلامی شهر انشالله شهر شهمیرزاد موفق و آینده روشنی را برای این شهر متصور هستم.

۱۱-بزرگترین نقطه ضعف و قوت شهرداری شهمیرزاد چیست؟

نداشتن طرح جامع ،تفضیلی و نداشتن حریم مصوب شهر باعث ایجاد در بروکراسی اداری طولانی و به سبب آن طولانی شدن زمان صدور پروانه و نارضایتی اربابان رجوع محترم گشته است که اینجانب طی دوران تصدی میانگین زمان صدور پروانه ساختمانی را از ۶ماه به ۲ماه کاهش داده که بتوانیم بر این نقطه ضعف اصلی فائق شویم و در خصوص نقاط قوت وجود روحیه همدلی پرسنل و هماهنگ با اعضای شورای اسلامی شهر می باشد.

۱۲-مهمترین مشکل حوزه شهررا چه می دانید؟

بازگشایی خیابان امام خمینی(ره) و نوسازی بافت فرسوده اطراف آن که در گذشته بیش از ۸۰ درصد عملیات عمرانی آن صورت پذیرفته و هم اکنون با وجود تعداد محدودی پلاک این خیابان اصلی هنوز به طور کامل تعریض نشده است و در صورت وجود بحران و یا وقوع زلزله با توجه به بافت فرسوده آن و عرض کم مسیر امداد رسانی در شهر شهمیرزاد با مشکل مواجه خواهد شدو متاسفانه پیرو پیگیریهای مکرر هیچگونه حمایتی از شهرداری در این خصوص صورت نپذیرفته است.

۱۳-اعتبارات امسال شهرداری چه قدر است ؟تا به امروز چند درست اعتبارات محقق شده است؟

اعتبارات و بودجه شهرداری در سال پیش رو ۵/۱۳میلیارد تومان بوده که تا سی و یکم شهریورماه سال جاری بیش از ۸۳درصد از بودجه شهرداری محقق شده که طبق گزارش عملکرد شش ماهه ارسالی به شورای اسلامی شهر با رشد ۱۰۰درصدی در تحقق بودجه مواجه شدیم.

۱۴-برای درآمدزایی پایدار شهرداری برنامه ای دارید؟

ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاران و رشد توسعه گردشگری شهر شهمیرزاد یکی از اولویت های شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار دانسته و به منظور توسعه همه جانبه صنعت گردشگری شهر تلاش خواهیم کرد همانطور که در سال ۲۰۱۵ میلادی در دنیا از هر ۱۰ شغل یک شغل مربوط به صنعت گردشگری می باشد که انشالله با بستر سازی در این زمینه بتوانیم با جذب گردشگران آهنگ رشد و توسعه شهری را برای شهروندان محترم به صدا درآوریم.

۱۵-قطعا شهروندان رکن اساسی توسعه هر شهر هستند در این مورد چه انتظاری دارید؟

خوشبختانه اینجانب در شهری افتخار خدمت را دارم که مردمی نیکوکار و خیراندیش درآن بیشمارند وهمواره یکی از حامیان اصلی توسعه شهری به شما می آیند و انتظار حقیر از ایشان این است که همچون گذشته به رشد و توسعه شهر خود بیش از پیش کمک نمایند که نمونه بارز آن بهسازی و بازسازی غسالخانه و ساخت یک هزار حفره قبر توسط خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج بهروز یوسفی و همسر مکرمه ایشان می باشد که در ماه گذشته آئین بهره برداری آن برگزار گردید که انشالله اجر معنوی این کار خیر ایشان در توشه آخرتشان جاودان باشد.

۱۶-حرکت شهرداری به سمت شهرداری الکترونیک در دستور کار شما هست؟

بله از بدو ورود اینجانب مقدمات اتوماسیون شهرداری در دستور کار بوده و هم اکنون اقدامات قانونی مربوطه صورت پذیرفته و انشالله طی ماههای آتی قرارداد با پیمانکار مربوطه انعقاد خواهد شد.

۱۷-بزرگترین مشکل شهرداری چیست؟

حجم بدهی انباشته شهرداری به ادارات مختلف خدمات رسان و حجم بالای پرونده های قضایی علیه شهرداری بزرگترین دغدغه و چالش پیش رو اینجانب و شهرداری است و همواره مشکلات متعددی را برای پرسنل و خدمات رسانی به شهروندان فهیم شهمیرزاد رقم خواهد زد.

۱۸-چرا اکثر شهرداری های کوچک همانند شهمیرزاد با مشکل کمبود اعتبارات مواجه هستند؟

متاسفانه عدم توسعه متوارن امکانات و تجمع امکانات در مراکز شهرهای بزرگ باعث کاهش جمعیت شهرهای کوچکتر شده است و به تبع آن کاهش درآمدهای مالیاتی که نسبت مستقیم با جمعیت شهری دارند باعث این مهم گردیده است و با سیاست شهرهای کوچک ضعیف تر و کم جمعیت تر و شهرهای بزرگ جاذب جمعیت و افزایش جمعیت می گردند و مشکلات حاشیه نشینی و… را به همراه دارد.

۱۹-جه برنامه و یا پروژه فرهنگی،مثل فرهنگ سرا برای شهر در نظر دارید؟

با توجه به وجود موسسه های فرهنگی و خیریه ها در سطح شهر، همواره شهرداری خود را ملزم به همکاری و همیاری با این موسسات فرهنگی دانسته و به منظور رشد و توسعه فرهنگ مردم شهر همواره درمناسبات ملی و مذهبی نسبت به برگزاری جشن ها و مراسمات مذهبی اقدام نموده است و انشالله در صورت فائق آمدن بر بدهی انباشته احداث فرهنگسرا یکی از اولویت های شهرداری می باشد.

۲۰-دغدغه بیشتر جوانان شهر مشکل زمین و مسکن است برای رفع این مشکل که در شهر دیده میشه چه کارهایی را انجام دادید و آیا برای این قشر متقاضی برنامه ای دارید؟

با توجه به عدم تصویب طرح جامع و حریم شهر در محدوده کوچک خدماتی شهر و وجود باغات ،قیمت منطقه ای زمین در شهر شهمیرزاد بالا می باشد و همین امر یکی از دلایل مهاجرت جوانان به شهرهای همجوار می باشد و انشالله بتوانیم با تصویب طرح جامع و افزایش حریم و کاهش قیمت منطقه ای املاک قدمی جهت این مهم باشد.

۲۱- بعد از گذشت ۱۰ سال از نصب و راه اندازی تله سی یژ می گذرد برنامه شما برای راه اندازی این پروژه مهم اقتصادی و تفریحی شهمیرزاد چیست؟

در زمان پیشین راه اندازی تله سی یژ بدون انجام مقدمات و اخذ استاندارد های مربوطه صورت پذیرفته است و هم اکنون پس از برگزاری جلسات مکررو نشست های تخصصی متعدد هیئت عالی سرمایه گذاری طی بازدید کارشناسان اداره استاندارد بیش از ۱۱۴ مورد ایراد در خصوص راه اندازی دستگاه تله سی یژ اعلام گردیده است که با پیگیریهای های مستمر صورت پذیرفته فراخوان ارزیابی،شناسایی و انتخاب سرمایه گذار جهت پروژه رفع معایب،استاندارد سازی ،راه اندازی و بهره برداری تله سی یژ در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ رسیده است ودر اینجا جا دارد که از سرمایه گذارانی که مایلند در این پروژه سرمایه گذاری نمایند با حضور در واحد سرمایه گذاری شهرداری شهمیزاد حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخه ۱۳/۱۰/۱۳۹۷با دریافت اسناد مربوطه پیشنهادات خود را تکمیل کرده و به دبیرخانه شهرداری تحویل نمایند و شماره ثبت دریافت نمایند.

۲۲-برنامه مشخص شما برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه شهر چیست؟

یکی از دغدغه های اصلی شهر شهمیرزاد جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و اصل حفاظت از باغات می باشد و اکثر ساخت و سازهای شهر شهمیرزاد با حضور نمایندگان کارگروه استانداری،اداره کل مسکن و شهرسازی،اداره جهاد کشاورزی،و میراث فرهنگی در دست اقدام می باشد که کمترین آسیب و صدمه ای به ذخیره های شهری وارد نشودو واحد ساختمانی و پلیس ساختمان در گشت های شبانه روزی دست اندازی به محیط زیست و منابع شهری را تا حد امکان کاهش داده اند.

۲۳-سرانجام بعد از مدتها بازگشایی خیابان امام خمینی(ره) کی و چه وقت به پایان می رسد؟

همانطور که عرض کردم با توجه به منابع محدود مالی این مهم همت همگانی را می طلبد و همانطور که در گذشته با مساعدت استاندار محترم،معاونت امور عمرانی استانداری و اداره کل مسکن و شهرسازی این خیابان تعریض گردیده است هم اکنون نیز از استاندار محترم و جناب آقای مهندس ابک سرپرست محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و ریاست محترم اداره کل مسکن و شهرسازی عاجزانه  تقاضا دارم ، این مهم را در دستور کار قراردهند زیرا شهرداری به تنهایی قادر به بازگشایی این خیابان اصلی نبوده و در صورت بروز کوچکترین بحران و سانحه  ای مسیر امداد مسدود خواهد شد .

۲۴-نظر شما در رابطه با روزنامه پیام چیست؟

ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و کارکنان روزنامه پیام از جناب آقای منصور عمادی که جهت دریافت نقطه و نظرات اینجانب وقت گذاشته اند تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 

۲۵-سخن پایانی

انشالله با همکاری و همیاری مردم فهیم و شریف ، خیرین نیکوکار ،اعضای شورای اسلامی شهر و حمایت های مسئولین شهرستانی و استانی بتوانیم شهری زیبا و آزاد در خور شهمیرزادیهای عزیز داشته باشیم.

 

 

 

 

خریداری پنج تریلی جداول بتنی جهت چهار بانده نمودن بلوار آیت الله مومنی

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد با تلاش های بی شائبه و تدبیر مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی شهرداری های سراسر کشور ادامه عملیات عمرانی پروژه های شهرداری شهمیرزادبدون هیچگونه وقفه در دست اقدام می باشد.

در ادامه عملیات عمرانی جدول گذاری بلوار ۴۵ متری آیت الله مومنی خریداری پنج تریلی جداول بتنی با اعتباری بالغ بر سیصد میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی توسط شهرداری شهمیرزاد صورت پدیرفت.

 

دانش آموزان با اهدای شاخه گل از پاکبانان تشکر کردند

به گزارش روابط عمومی دانش آموزان مدرسه دخترانه عصمت توفیقی با حضور در شهرداری شهمیرزاد و با اهدای شاخه گل از زحمات پاکبانان زحمتکش شهرداری شهمیرزاد تقدیر و تشکر نمودند.

در این دیدار مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد با اشاره به اینکه خدمت به کارگران شهرداری یک عبادت است گفت : همچنان که در فرهنگ ما انجام وظیفه و دلسوزی تأکید شده است ، رفتگران و کارگرانی که در راستای اعتلای شهر در انجام کارهای محوله درست عمل نمایند دارای احترام و تکریم بیشتری هستند .

شهردار شهمیرزاد افزود:معابرسطح شهر را آینه تمام نمای شخصیت رفتگران دانست و گفت : بایستی در تنظیف و پاکسازی آن کوشا باشیم.

در پایان دانش آموزان با اهدای شاخه گل از زحمات پاکبانان زحمتکش شهرداری شهمیرزاد تقدیر و تشکر نمودند.

 

جایگاه گاز طبیعی شهمیرزاد رفع عیب ،استاندارد و over haul و فعال شد

جایگاه CNG شهمیرزاد با پیگیریهای شبانه روزی شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در هفته گذشته رفع عیب استاندارد سازی،over haul و در حال ارائه خدمات به شهروندان محترم می باشد.

به گزارش روابط عمومی:جایگاه CNG شهمیرزاد در ابتدای مهرماه سال جاری به علت عدم استاندارد توسط شرکت استاندارد غیر فعال شد و پس از پیگیریهای مکرر شهردارو اعضای شورای اسلامی شهر پس از استاندارد سازی و واگذاری به بخش خصوصی در حال خدمات رسانی به شهروندان محترم می باشد.

در حال حاضر در کشور ایران با توجه به معیارهای ثبت شده برای هر ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دستگاه خودرو یک جایگاه بنزین و برای هر ۱۰۰۰ دستگاه خودرو گازسوز یک جایگاه سوخت CNG در نظر گرفته شده است که به عقیده برخی از کارشناسان در شرایط فعلی تعداد جایگاه‌های سوخت رسانی در کشور مناسب ارزیابی شده است.

با توجه به آنکه تنها ۱۰ درصد از تولیدات خودرو در کشور با گاز طبیعی کار می‌کنند اما در حدود ۷۰ درصد از حمل و نقل عمومی و ۹۰ درصد از تاکسی‌ها با سوخت گاز طبیعی در سطح کشور فعال هستند.

تمام این موارد در حالی بیان می‌شود که شرایط تولید و مصرف خودرو چه در سطح استفاده شخصی و چه در سطح استفاده عمومی ثابت نخواهد ماند و در روزهای آینده نیاز به ارتقا کیفیت و کمیت جایگاه‌ها احساس می‌شود، برای ایجاد جایگاه‌های سوخت رسانی با توجه به قیمت زمین، دستگاه‌های مورد نیاز و تکنولوژی مورد نیاز در حدود ۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور چنین سرمایه‌گذاری دارای سوددهی قابل توجهی نیستو در حال حاضر بار آن بر دوش شهرداری ها سنگینی می کند.

 

 

کوچه شونیشت زیرسازی و آسفالت شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزادکوچه شونیشت واقع در ضلع جنوبی درخت کمان رستم توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد زیر سازی و آسفالت شد.

محمد صالح لقمانیان بیان نمود: آسفالت مناسب معابر و خیابان‌های محلات یکی از خواسته‌های به حق شهروندان از شهرداری است و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک محله زیبا وضعیت آسفالت خیابانها و معابر آن است که تاثیر زیادی بر منظر شهر از نگاه شهروندان دارد .

لذا در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم , به منظور رفاه ساکنین محله کم برخوردار  و در ادامه عملیات آسفالت معابر ، مسیر های کوچه  شونیشت و صفا واقع در محله دشت میون پس از زیرسازی و آماده سازی آسفالت شدند و مابقی خیابانها نیز که در حال زیرسازی هستند آسفالت خواهند شد .
شهردار شهمیرزاد درادامه عنوان کرد: زیرسازی وآماده سازی و آسفالت سایر معابر در راستای بهسازی معابر، تسهیل در تردد شهروندان ، وسایط نقلیه و در نهایت آسایش شهروندان اهمیت بالایی دارد که این امر موجب شده تا شهرداری منطقه با جدیت بیشتری در این راه قدم بردارد .

به همین منظور ساکنین محترم کوچه شونیشت با چاپ ونصب بنر از زحمات شبانه روزی مهندس محمدصالح لقمانیان شهردار محترم شهمیزاد و کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر نمودند.

شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد و شهر تاریخی همدان در افق نزدیک خواهر خوانده می شوند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد:پیرو پیگیریهای صورت پذیرفته جهت خواهر خواندگی دو شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد و شهر تاریخی همدان،جلسه ای با هماهنگی قبلی با حضور آقایان رحمان جندقی مسئول روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد،حسن بازاری مسئول خدمات شهری و بهنام بهشتی نماینده شهردار شهمیرزاد در امور عمرانی باتفاق جناب آقای دکتر خوشبخت مدیر عامل سازمان فرهنگی شهرداری همدان ،آقای مهندس شیری معاونت فرهنگی و سایر مسئولین سازمان فرهنگی شهرداری همدان در محل دفتر مدیر عامل سازمان فرهنگی،ورزشی و گردشگری شهرداری همدان برگزار گردید.

در این جلسه که به منظور بررسی و کارشناسی موضوع خواهر خواندگی دو شهر برگزار گردید در ابتدای جلسه حسن بازاری مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد پس از تقدیر و تشکر جهت تشکیل جلسه توضیحاتی را در خصوص موقعیت جغرافیایی و مساحت شهر شهمیرزاد بیان نمود.

بازاری اعلام کرد:شهمیرزاد در ۲۴کیلومتری مرکز استان سمنان و در ارتفاع ۱۸۸۰متری از سطح دریا دارای آب و هوای معتدل بوده که با وجود درختان سربه فلک کشیده در طول سال میزبان گردشگران و توریسم از اقصی نقاط کشور و گردشگران خارجی می باشد.

بازاری ادامه داد بر اساس مصوبه هیئت دولت در سال ۱۳۸۶ شهمیرزاد به یک شهر نمونه گردشگری بین المللی در کشور معرفی شد که تاکنون با بی مهری زیادی روبرو بوده که اقدامات زیرساختی و شایسته ای در این خصوص بعمل نیامده است و اگر هم بوده بسیار ناچیز می باشد.

مسئول خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد از از خیرین نیکوکار شهمیرزادی همچون حاج بهروز یوسفی،حاج آقا کارون،حاج آقای ذاکری،حاج موسی وفائیان ،سرهنگ خواجوی و سایر خیرین شهمیرزاد را به عنوان بازوان پرتوان شهرداری نام بردید که در اجرای پروژه های زیربنایی همیشه در صحنه حضور فعال دارند.

در ادامه رحمان جندقی مسئول روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد توضیحاتی را در خصوص فرهنگ ،آداب و رسوم ،اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری شهمیرزاد را ارائه نمودند.

مسئول روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد خواستار توسعه و تحکیم مناسبات دیرینه و دوستانه دو شهر همدان و شهمیرزاد شد.

جندقی ابراز نمود:تمایل به تقویت و گسترش بیش از پیش مناسبات شهری،تعاملات فرهنگی و گردشگری،تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه صنایع پاک،ترغیب و تشویق همکاری های چند جانبه منجمله تجاری و اقتصادی سودمند و سرمایه گذاری مشترک ،تبادل گروه ها و هیئت های فرهنگی و کارشناسی با هدف توسعه روابط فرهنگی و آموزشی،تقویت همگرایی و همکاری دو شهر در نهادها و NGO و مجامع منطقه ای با هدف توسعه و ارتقای گردشگری ،فرهنگی و سرمایه گذاری در جهت رفاه شهروندان دو شهر با پیروی از اصول روابط دوستانه شهرداران همدان و شهمیرزاد از نقاط قوت این خواهر خواندگی می باشد.

در ادامه بهنام بهشتی نماینده شهردار شهمیرزاد در امور عمرانی مباحثی را در خصوص بافت شهر شهمیرزاد،موقعیت مکانی و پروژه های در دست اقدام شهرداری شهمیرزاد اعلام نمودند.

بهشتی احیای پارک کوهستان و راه اندازی تله سی یژ،پارک امیرکبیر و پارک فرهیختگان را از پکیج های سرمایه گذاری سودمند شهرداری دانست و اعلام کرد مسیر سرچشمه و خیابان مازندران ،منطقه بکر لهر و لزر و سایر مناطق دیدنی شهمیرزاد و خوش آب و هوا بودن شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد پتانسیل بسیار بالایی جهت جذب گردشگر و سرمایه گذار می باشد.

در ادامه مهندس خوشبخت مدیر عامل محترم سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی همدان پس از خیر مقدم به نمایندگان شهرداری شهمیرزاد توضیحاتی را در خصوص چارت سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان ارائه نمودند .

خوشبخت همدان را به عنوان پایلوت پیاده رو ها در کشور اعلام کرد و افزود شهر تاریخی همدان به عنوان دومین شهر در مدیریت بحران بی نظیر است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان آمادگی کامل سازمان را در همکاری همه جانبه در حوزه ورزشی ،فرهنگی و اجتماعی و برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی اعلام نمود.

اخطاریه شهرداری شهمیرزاد در جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز به مالکین مشاع پلاک‌ثبتی پایین دست سد شهید کیانی (سلطان چاه سر)

مالکین مشاع پلاک ثبتی۳۳۳۰

باستناد ماده۱۰۰قانون شهرداریها مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر گونه اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند و لیکن متاسفانه مبادرت به تخلفات ساختمانی (تفکیک خودسرانه و دیوار کشی و تسطیح اراضی) نموده اند با عنایت به ضوابط مندرج در تبصره های الحاقی به ماده صد قانون شهرداریها و ضوابط طرح هادی ،چون عمل ذیل مغایر با ضوابط و مقررات مربوطه بوده و شهرداری شهمیرزاد باستناد تبصره یک ماده صد قانون شهرداریها درخواست طرح موضوع جهت اخذ تصمیم در کمیسیون ماده صد را نموده است،لذا به مالکین مشاع ابلاغ می گردد ظرف مدت ده روز پس از رویت ابلاغیه دلایل و توضیحات خود را در مورد تخلفات کتبا” به دبیرخانه کمیسیون ماده صد اعلام فرمایند.

بدیهی است پس از موعد مقرر برابر مقررات نسبت به صدور رای کمیسیون ماده صد اقدام خواهد شد.

آئین بهسازی و بازسازی آرامستان بهشت علی شهمیرزاد

آئین بهسازی و بازسازی آرامستان بهشت علی شهمیرزاد با حضور جناب آقای دکتر آشوری معاونت محترم فرمانداری مهدیشهر،حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید داود احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد،مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد،آقایان اسماعیل زاده،ابونوری و نجابت از شورای اسلامی شهر شهمیرزادباتفاق خیر نیکوکار شهمیرزادی جناب آقای حاج بهروز یوسفی و همسر مکرمه ایشان سرکار حاجیه خانم شمسیه زیاری ،خیرین نیکوکار شهمیرزادی و سایر مدیران دستگاه های اجرایی در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد پس از تقدیر و تشکر از خیرین نیکوکاری که مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد را در ساخت یک هزار حفره قبر،بازسازی و بهسازی کامل غسالخانه و ساخت دیوار پیرامون آرامستان یاری کرده اعلام نمودند:هدف از ساخت یک هزار حفره قبر دستیابی به اهداف پدافند غیرعامل می باشد.

شهردار شهمیرزاد افزود:با توجه به اینکه شهر شهمیرزادبه عنوان یک شهر نمونه گردشگری بین المللی در سطح کشور شناخته شده است می بایست زیرساخت های مورد نیاز آن نیز فراهم شود.

لقمانیان جناب آقای حاج بهروز یوسفی و همسر مکرمه ایشان و سایر خیرین شهمیرزادی را از مهره های کلیدی توسعه شهری معرفی کرد و افزود:با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی شهرداری ها به تنهایی نمی توانند پاسخگوی نیازهای شهروندان محترم باشند و یاری خیرین محترم را می طلبد.

در ادامه مراسم حضرت حجت الاسلام حاج سید داود احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد پس از تقدیر و تشکر از شهردار جوان و پرتلاش شهمیرزاد اعلام نمودند:به شکرانه خداوند متعال و پیگیریهای شبانه روزی و مستمر شهردار شهمیرزاد توزیع عادلانه امکانات و خدمات را در سطح شهر شهمیرزاد شاهد هستیم.

امام جمعه شهمیرزاد افزود:نفاطی از سطح شهر شهمیرزاد که ساکنین آن در گذشته اعلام نارضایتی می کردند پس از گذشت یکسال از دوران مدیریت مهندس لقمانیان شهردار جوان شهمیرزاد با اجرای عملیات آسفالت و توزیع عادلانه امکانات شهری در کوجه هایی که تا به حال رنگ آسفالت را به خود ندیده بود ،هم اکنون شهروندان محترم اعلام رضایت می کنند.

در ادامه مراسم جناب آقای دکتر آشوری معاونت محترم فرمانداری مهدیشهراعلام نمودند :فرمانداری مهدیشهر به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان مهدیشهر از عملکرد مطلوب شهرداری شهمیزاد در عمران و آبادانی شهر رضایت دارد.

در پایان مراسم از جناب آقای حاج بهروز یوسفی و همسر مکرمه ایشان به پاس ساخت یک هزار حفره قبرو بازسازی و بهسازی کامل غسالخانه،جناب آقای مهندس صادقی به پاس تهیه مصالح مصرفی،جناب آقای حاج رضا شهابی به نمایندگی ورثه مرحوم حاج حسین شهابی به پاس اجرای دیوار پیرامونی و ساخت درب و تابلوی سردرب با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر وتشکر عمل آمد.

اولین هتل هوشمند در شهرهای نمونه گردشگری در شهمیرزاد افتتاح شد

اولین هتل هوشمند شهرهای نمونه گردشگری با حضور ریاست سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور و مدیران ارشد شهرستان در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷ پس از استقبال گرم توسط مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و سایر مدیران ارشد شهرستان در مراسم افتتاح این هتل در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهوری گفت: «تا پیش از آغاز به کار دولت ۱۱، هشت واحد اقامتی در استان سمنان فعالیت داشت، در دولت ۱۱، دو واحد اقامتی و در دولت ۱۲، پنج واحد اقامتی به این تعداد اضافه شده است.»

او تصریح کرد: «در مجموع هفت واحد اقامتی به واحدهای اقامتی استان اضافه شده است و در حال حاضر نیز ۴ هتل در سمنان در حال ساخت است، امیدواریم این پروژه ها در توسعه گردشگری استان نقش دموثری داشته باشد.»

مونسان افزود: «تلاش می کنیم از ۲۵۷۰ تخت در استان به ۴۴۰۰ تخت دست پیدا کنیم، همچنین در حال حاضر هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان جریان دارد، با تاکید رئیس جمهوری در حوزه گردشگری درصد اشغال هتل ها از متوسط ۳۴ درصد در سال گذشته به ۷۰ درصد افزایش یافته است و در شش ماه گذشته ۱۵۰۰ گردشگری خارجی وارد استان سمنان شده اند که این روند نشان دهنده رشد و توسعه گردشگری در استان است.»

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: «تلاش می کنیم تا پایان سال ۱۸ واحد بوم‌گردی و ۳ پروژه گردشگری را در استان سمنان به بهره برداری برسانیم.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: «امروز نیز هتل ۴ ستاره ساران که با اعتباری بالغ بر ۶۰میلیارد تومان ساخته شده است افتتاح می شود، همچنین فردا عملیات اجرایی هتل ۵ ستاره در شهرستان مهدیشهر آغاز می شود که تلاش می کنیم یک هتل ۵ ستاره تا پایان این دولت در استان سمنان به بهره برداری برسد.»

او ادامه داد: «همچنین فردا عملیات اجرایی هتل کاروانسرای ایوانکی و یک هتل سنتی در استان سمنان آغاز می شود.»

همچنین در ادامه این مراسم دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با تقدیر از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تلاش در زمینه توسعه گردشگری و صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی کشور، گفت: «شهرستان شهمیرزاد از دیرباز در زمینه تامین مواد غذایی استان و کشور نقش موثری داشته است.»

رئیس جمهوری افزود: «شهمیرزاد علاوه بر مواد غذایی و گردو، آب و هوایی بسیار مساعد و خوب دارد که مردم استان در فصل های گرم از این فضای مساعد استفاده می کنند.»

دکتر روحانی ادامه داد: «خوشحالم که طرح ها و پروژه های مناسبی در شهرهای مختلف استان به بهره برداری می رسد.»

کوچه صناعتگر،لزر و شهید فریبرز روحی زیرسازی و روکش آسفالت شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد، در ادامه عملیات آسفالت و آماده سازی و خیابان ها و معابر اصلی و فرعی سطح شهر کوچه های شهیدان صناعتگر و روحی . کوچه لزرتوسط شهرداری شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد آسفالت شد.

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار محترم و پرتلاش شهمیرزاد با ازریابی این عملکرد مهم و با تاکید بر ادامه نهضت آسفالت در کوچه ها و خیابانهای مختلف افزود: تمام امکانات، تجهیزات و ظرفیت‌های موجود شهرداری را در این زمینه بکار خواهیم بست .

تقدیر و تشکر مردمی از شهردار محترم شهمیرزاد

«در پی فعالیتهای عمرانی و تلاش های بی شائبه و شبانه روزی مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد و کارکنان شهرداری در عمران و آبادانی سطح شهر شهمیرزاد گروههای متعددی از شهروندان و اقشار مختلف مردم  با چاپ و نصب بنر  تقدیر و تشکر به عمل آوردند»

 

اتمام عملیات احداث میدان در سه راهی ملک طیبی

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار جوان و پرتلاش شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در گفت وگو با واحد روابط عمومی اعلام کرد:این میدان به منظور زیباسازی منظر شهری،تسهیل در عبور ومرور خودروهاونظم بخشی به ترافیک توسط شهرداری شهمیرزاد احداث شد.

لقمانیان افزود: طراحی و ساخت المان کره زمین با بکارگیری پیمانکاران خبره در این امر،نورپردازی ویژه و نوین،کاشی کاری،گل کاری و…این میدان از جمله اقدامات شهرداری شهمیرزاد برای احداث این میدان می باشد.

لازم به ذکر است احداث این میدان باعث تقدیر شهروندان به ویژه اهالی شهرک کلاهدوز شد،

شهردار شهمیرزاد اعلام کرد:نام گذاری میدان در کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر شهمیرزاد که متشکل از نمایندگان مردم شریف شهمیرزاد می باشد مطرح شده و انشالله در روزهای آتی جهت اقدام به شهرداری شهمیرزاد ابلاغ می گردد.

احداث میدان مذکور با مجوز شورای ترافیک شهرستان بوده که توسط شهرداری شهمیرزاد با هزینه ای بالغ بر ششصد میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی احداث گردید.

با مافیای زمین خواری و حریم خواری به شدت برخورد خواهیم کرد

شهردار عنوان کرد:با مافیای زمین‌خواری و “حریم‌خواری” به شدت برخورد خواهیم کرد

شهردار شهمیرزاد از نبود طرح جامع و طرح حریم شهر شهمیرزاد به عنوان عامل موثر در طولانی شدن روند صدور پروانه های ساختمانی در این شهر نمونه گردشگری بین المللی نام برد وگفت: با وجود این مشکل طی ۱۱ ماه گذشته میانگین مدت زمان مورد نیاز جهت صدور پروانه را تا حد زیادی کاهش دادیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر شهمیرزاد: محمدصالح لقمانیان شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین صدور مجوز ساخت و ساز در این ۱۱ ماه به طور میانگین از ۶ ماه به دو ماه رسیده است.

وی با بیان اینکه مردم به واسطه طولانی شدن فرآیند صدور مجوزها اذیت می شوند افزود: اگر طرح جامع و طرح حریم شهر شهمیرزاد تصویب شود میانگین صدور پروانه ساختمانی در شهمیرزاد به کمتر از یک ماه می رسد.

شهردار شهمیرزاد ادامه داد: به دلیل عدم تصویب طرح جامع براساس قانون صدور پروانه منوط به طرح آن در کمیسیون مربوطه است که هر ۴۵ روز یک بار برگزار می شود لذا شهرداری در طولانی بودن این فرآیند نقش چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه در گذشته پروانه های ساختمانی در شهمیرزاد پس از چهار سال صادر می شدند گفت: با تلاش شورا و شهرداری خوشبختانه توانستیم میانگین صدور پروانه ها را به حداقل ممکن که دو ماه است برسانیم.

لقمانیان از تصویب طرح جامع شهمیرزاد به عنوان یکی از اولویت های این شهرداری برشمرد و گفت: رئیس و اعضای شورای شهر شهمیرزاد نیز به جد پیگیر تصویب این طرح هستند اما تصویب طرح جامع معمولا یک فرآیند زمان بر است.

وی از انجام برخی مقدمات تصویب این طرح خبر داد و گفت: انجام نقشه برداری های شهر که در دوره های قبل به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی شهر سه سال به درزا می کشیده بود، امسال با تلاش مضاعف همکاران ظرف سه ماه، کار نقشه برداری های جدید انجام شد. ضمن اینکه ۵۰ درصد از مطالبه پیمانکار طرح نیز از سوی شهرداری پرداخت شد.

وی با تقدیر از شورای شهر شهمیرزاد خاطرنشان کرد: اعضای شورا خوشبختانه بار ناشی از این طرح را از دوش ما برداشته است. ضمن اینکه طرح حریم شهر شهمیرزاد نیز با تلاش شورا و همکاران شهرداری ظرف دو ماه آینده تدوین و نهایی می شود.

شهردار شهمیرزاد در پاسخ به پرسشی در خصوص کاهش درآمدهای شهرداری ها به دلیل کاهش محسوس ساخت و سازها در شهر اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات ما در این بخش به سازمان نظام مهندسی برمی گردد که مشکلات زیادی برای مردم و شهرداری ایجاد می کند.

وی از انجام مکاتبات متعدد با این سازمان با هدف تسهیل در اعطای مجوزها خبر داد و گفت: متاسفانه این سازمان زیرساخت لازم را برای مهندسان ناظر و مجری فراهم نمی کند و همین به سرگردانی مردم در این بخش اضافه می کند.

لقمانیان ادامه داد: تاخیرهای سازمان مهندسی سبب شده که شروع ساخت و ساز در شهر با مشکل روبرو شود.

وی با بیان اینکه مردم و شهرداری ها نباید تاوان عدم هماهنگی ها را بدهند افزود: در حال حاضر چندین پرونده در این بخش داریم اما متاسفانه اقدامی صورت نگرفته و همین کند بودن روند، به طولانی ترشدن فرآیند اعطای مجوزها و کاهش ساخت و سازها انجامیده است.

شهردار شهمیرزاد با اشاره به برخی اقدامات مدیریت شهری شهمیرزاد در ۱۱ماه گذشته از کاهش بدهی های این شهرداری در این مدت خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه اخیر ۲۵میلیارد ریال از بدهی های گذشته شهرداری را کاهش دادیم که در این شرایط اقتصادی اقدام مهمی است.

وی از افزایش ۲۵۰درصدی حجم برنامه های عمرانی و مالی در شهرداری این شهر نمونه گردشگری خبر داد و افزود: علاوه بر این پروژه های متعددی با هدف تسهیل ترددها در سطح شهر و زیباسازی شهر انجام شده است.

شهردار شهمیرزاد بر مقابله جدی با زمین خواری ،باغ خواری و حریم در این شهرنمونه گردشگری بین المللی تاکید کرد و گفت: اگرچه از طریق هجمه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شدت زیرفشار زمین خوران، کوه خواران و باغ خواران در این شهر نمونه گردشگری هستیم اما به هیچ عنوان اجازه دست اندازی به این افراد زیاده خواه نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه خیلی ها دنبال زمین خواری و حریم خواری هستند گفت: ما با همه وجود می ایستیم و به هیچ وجه تسلیم مافیای زمین خواری نمی شویم.

خریداری یک دستگاه خودوری حمل زباله مکانیزه

با پیگیریهای شبانه روزی شهردار،اعضای شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری شهمیرزاد یک دستگاه خودرو حمل زباله مکانیزه با ارزشی بالغ بر چهار میلیاردوچهارصدمیلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری خریداری و جهت ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به شهروندان محترم شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد به ناوگان ماشین آلات شهرداری شهمیرزاد افزوده گردید.

بازدید میدانی مهندس لقمانیان از چگونگی روند زیبا سازی سیمای المان شهدای گمنام شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد:محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد صبح روز یکشنبه مورخه بیست و هفتم آذز ماه از المان شهدای گمنام شهر شهمیرزاد بازدید نمود.

شهردار شهمیرزاد در این بازدید اظهار داشت: امروز باید به وجود چنین گنجینه‌های فاخر ببالیم و همیشه سعی کنیم پیرو راه و سلوک این شهدا باشیم چراکه شهدا در عمل به وظیفه و تکلیف خود برای همه مردم الگو هستند.

وی از شهدا به عنوان بزرگ‌ترین نعمت و گران‌‌سنگ‌ترین حقیقت انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: کمتر کسی فکر می‌کرد که انقلاب اسلامی ایران با وجود شیطنت تمام عیار غرب و شرق با دلاور‌مردی چنین شهدای والامقام امروز در نقطه اوج و کرامت واقعی قرار گیرد.

لقمانیان افزود: اگر مقام معظم رهبری از ملت ایران خواسته‌اند حماسه سیاسی و اقتصادی خلق کنیم، باید به روحیه شهدا اقتدا کنیم چراکه آن‌ها با معنویت توانستند روحیه حماسی پیدا کرده و در جنگ نابرابر دشمن را به تسلیم وادار کنند.

این مدیر شهری تصریح کرد: در حال حاضر عملیات عمرانی ساخت المان شهدای گمنام شهمیرزاد به پایان رسیده است و زیبا سازی محوطه پیرامونی از قبیل پیاده روسازی و ساخت دیوار سنگی در دست اقدام می باشد.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۲ بهمن ۱۳۹۷, ۳:۴۵ ق.ظ
 

صاف
-1°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 169
  • 782
  • 2,169,781