بایگانی برای ‘آرشيو’

مناقصه عمومی فضای سبز شهرداری شهمیرزاد

با توجه به مجوز شماره ۱۲۶۷/۴/۶۳-۹۸/۱۲/۲۱ شورای محترم اسلامی شهر شهمیرزاد ،شهرداری شهمیرزاد در نظر دارد جهت واگذاری یکساله فضای سبز به بخش خصوصی،نسبت به جذب پیمانکار ولاجدالشرایط دارای رتبه و گواهی صلاحیت پیمانکاری در رشته فضای سبز و یا کشاورزی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی از طریق مناقصه عمومی اقدام نماید.

لذا از متقاضیان محترم دعوت بعمل می آید تا پایان وقت اداری مورخه ۹۹/۱/۱۶ جهت تحویل اسناد اخذ شده به دبیرخانه شهرداری شهمیرزاد مراجعه نمایند.

تقدیر شهردار از اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شهمیرزاد:در مراسم تقدیر از کارکنان شهرداری مهندس لقمانیان با اهدای لوح زرین از زحمات اعضای شورای اسلامی شهرشهمیرزاد در راستای تحقق نمودن بودجه بیش از ۱۰۰درصدی در سال مالی ۱۳۹۸تقدیر و تشکر نمودند.

متن این لوح زرین بشرح ذیل می باشد:

                                               به نام خداوند بخشنده و مهربان                        

تو را هست پاداش بی منتی                                                    که بسیار شایسته ی  عزّتی

ریاست و اعضای محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شهمیرزاد

           با کمال مسرت، کسب تحقق بودجه بیش از صد در صد در سال ۱۳۹۸ که نشأت گرفته از مقبولیت، توانمندی‌های علمی، اجرایی و نویدبخش تحولی بزرگ در امور توسعه شهری شهمیرزاد است، به جنابعالی و نیز همه شهروندان تبریک می‌گویم.

بی تردید موفقیت مذکور مدیون زحمات و تلاش های تمامی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و پرسنل شریف شهرداری بوده که بدینوسیله برخود فرض می دانم از تمامی این عزیران دلسوز و متعهد که فعالانه در به ثمر رسیدن این موفقیت ها سهیم بوده اند، تقدیر و تشکر نمایم ،امید است با تلاش مستمر و همکاری جمعی  و با اتکال به خداوند سبحان در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شاهد تداوم موفقیت های روزافزون جنابعالی و همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان  سمنان و شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد  باشیم.                               

                                                                           محمد صالح لقمانیان

                                              شهردار شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

تحقق بیش از صد درصدی بودجه برای دومین سال متوالی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد: در شرایطی که دشمنان قسم خورده ملت شریف ایران با اقدامات همه جانبه سعی بر هم زدن نظم جامعه می باشند ،با سعی و تلاش شبانه روزی مهندس لقمانیان شهردار محترم و کارکنان شهرداری با پشتیبانی اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهمیرزاد برای دومین سال متوالی بودجه شهرداری شهمیرزاد بیش از ۱۰۰ درصد محقق گردید.

تقدیر از کارگران خدوم واحد خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد

از کارگران خدمات شهری شهرداری شهمیرزاد تقدیر بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شهر شهمیرزاد: به پاس تلاش شبانه روزی کارگران واحد خدمات شهری شهرداری در ارائه خدمات هرچه مطلوب تر در ایام تعطیلات سال نو و مقابله جهت شیوع بیماری کرونا با حضور مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد و دربندی معاون هماهنگی شهرداری هدایای نفیسی توسط موسسه خیریه امیرالمومنین شهمیرزاد به کارگران اهدا  گردید

تبریک اعضای شورای شهر به مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به مناسبت روز شهردار با حضور در دفتر مدیریت شهری شهر با اهدای لوح زرین از مهندس لقمانیان تقدیر و تشکر بعمل آوردند

ریاست محترم شورای شهمیرزاد آقای اسماعیل زاده از مهندس لقمانیان بابت خدمات ارزنده و تلاش های شبانه روزی  که نشان از مدیریت جهادی و روحیه انقلابی و بسیجی که توام با اخلاق و اقتدار و عدالت و تعامل است را قدردانی و از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون را برای جنابعالی و خانواده محترمتان مسالت می نمائیم

 

توزیع یک هزار بسته ماسک و مواد ضد عفونی کننده در سطح شهر شهمیرزاد

شهردارشهمیرزاد از توزیع حدود یک هزار بسته مواد ضد عفونی کننده و ماسک توسط مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد خبر داد:.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهرشهمیرزاد محمد صالح لقمانیان با اشاره توزیع مواد ضدعفونی و ماسک در بین اقشار جامعه هدف گفت: تاکنون مواد ضدعفونی کننده و ماسک در سطح پرسنل شهرداری علی الخصوص پاکبانان، اصناف، رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری و شهروندان توزیع شده است.

شهردار شهمیرزاد افزود:در روزهایی که مردم جهت تامین اقلام بهداشتی پیشگیرانه نظیر ماسک و دستکش بابت کمبود آن و افزایش قیمت با مشکلات زیادی مواجه هستند، شهرداری شهمیرزاددر اقدامی تاثیرگذار به کمک جامعه هدف شتافته و اقدام به توزیع ماسک نموده است تا گامی در راستای جلوگیری از سرعت انتشار ویروس کرونا برداشته باشد..

این مدیر شهری اعلام نمود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور عملیات ضدعفونی گسترده معابر سطح شهر، ادارات،بانک ها،اصناف و…بصورت روزانه و مستمر توسط پرسنل خدوم واحد خدمات شهری و آتشنشانی صورت می پذیرد.

 وی عنوان کرد : در راستای مقابله با ویروس جهانی کرونا و با همکاری سپاه پاسداران یک مرحله عملیات ضدعفونی گسترده نیز بصورت مشترک انجام شد.

لقمانیان با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در خصوص تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده نداریم گفت: همکاری‌های خوبی برای تامین نیازهای شهر جهت مبارزه با ویروس کرونا با خیرین،اصناف و وزارت بهداشت انجام شده است.

شهردار شهمیرزاد پایان تاکید نمود:مردم ما در همه صحنه ها با اتحاد خود پیروز شده اند و اینک هم با حضور قهرمانانه پزشکان، پرستاران و کادر های درمانی و مسئولان نگران مقابله با کرونا نباشند.

تخفیف ویژه ۲۰ درصدی صدور پروانه به مدافعان سلامت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد :شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با حضور در محل دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از زحمات دکتر نوید دانایی ریاست دانشگاه و پرسنل زحمتکش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جهت ارائه خدمات درمانی ارزنده به شهروندان استان سمنان ومقابله با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نمودند.

محمد صالح لقمانیان در این دیدار تصریح کرد:شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شد تا ارزش کار شبانه روزی عزیزان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیش از پیش برای هموطنان آشکار گردد، هرچند به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) « این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت» لیکن مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد بر خود فرض می داند از زحمات ایثارگرانه پزشکان، پرستاران، کادردرمانی و در یک کلام مجموعه دست اندرکاران پزشکی کشور خصوصاً استان سمنان در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا تقدیر و تشکر نموده و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری برای تحقق شعار« ما کرونا را شکست می دهیم» اعلام دارد.

شهردار شهمیرزاد اعلام نمود:به منظور تقدیر و قدردانی از زحمات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بابت خدمات و زحمات آن ها به عنوان مدافعان سلامت جهت مقابله با بیماری کرونا ،شهرداری شهمیرزاد پس از اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر شهمیرزاد نسبت به صدور پروانه متقاضیان در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹،عوارضات را به ماخذ ۸۰ درصد در قبال ارائه معرفی نامه ازدانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اقدام خواهد نمود.

در این دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن تقدیر از خدمات مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد در راستای ارتقاء سطح خدمات شهری اظهار کرد: خدمات شهرداری در راستای رفاه و آسایش شهروندان شایسته تقدیر است.

دکتر نوید دانایی اعلام نمود: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری در راستای حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان نقش مثبت و محوری دارند، لازم است همکاری های دوجانبه ای با محوریت خدمت مردم داشته باشند

در این دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد به پاس زحمات بی دریغ و شبانه روزی دکتر دانایی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر جندقی معاونت بهداشت دانشگاه و دکتر فریور معاونت پشتیبانی دانشگاه جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان فهیم استان سمنان با اهدای لوح زرین و شاخه گل تقدیر نمودند.

۲۵ اسفند سالروز شهادت مهندس باکری و روز شهردار مبارک باد


عبدالرضا میقانی فرماندار شهرستان مهدی شهر طی پیامی ۲۵ اسفند، روز شهردار را به شهرداران شهرستان تبریک گفت:

آقایان ذوالفقاریان، لقمانیان و شاهمیری
شهرداران محترم و ساعی شهرستان مهدی شهر

به پاس تلاش ها و زحمات مستمر شما در راستای خدمت و پیشرفت همه جانبه شهرهای  مهدی‌شهر، شهمیرزاد و درجزین ،۲۵ اسفند که به یاد سردار سر لشگر شهید مهدی باکری به نام روز شهردار نامگذاری شده را خدمت شما و مجموعه خدوم‌ شهرداری
تبریک می گویم.

اهمیت این روز و نامگذاری آن به نام شهردار، نشان دهنده جایگاه ویژه و ارزشمند شهرداران در گسترش فرهنگ شهر نشینی و اجرای پروژه‌های شهرسازی برای خدمت رسانی به مردم است که این مهم مسئولیت شما را سنگین‌تر می‌سازد.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات هر سه شهرداری در راستای پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امید داریم ضمن توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در حمایت ویژه از شهرداری ها تحت عنایت رهبر معظم انقلاب موجب توسعه روزافزون شهرها باشید.

                                                    عبدالرضا میقانی
فرماندار شهرستان مهدی شهر

در آینده ای نزدیک با تغییر نگاه ، شهمیرزاد را به مقصد گردشگری تبدیل خواهیم کرد

شهردار شهمیرزاد در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شهمیرزاد با بیان اینکه با تغییر نگاه، شهمیرزاد را به مقصد گردشگری  تبدیل خواهیم کرد اعلام نمود: شهمیرزاد یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری بین المللی ایران است، اما برخلاف آنچه که شایستگی دارد، سهم کمی از درآمدهای صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده است، ما برای رسیدن به نقطه ای که استحقاق آنرا داریم نیازمند تغییر نگاه‌ها به این بخش و حمایت تمامی دستگاه ها هستیم و در صورت تحقق این امر، با یک برنامه دوساله، شهمیرزاد را به مقصد گردشگری  تبدیل خواهیم کرد.

محمد صالح لقمانیان افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد وجود دارد که می‌توان از آن بعنوان ستونی محکم در شکل گیری اقتصاد مقاومتی نام برد و اهمیت این موضوع را زمانی درک می‌کنیم که متوجه شویم در این حوزه با کمترین میزان سرمایه گزاری و در مدت زمانی کوتاه، بیشترین بازدهی و البته با کمترین مشکلات از جمله مسائل زیست محیطی حاصل می‌شود.

لقمانیان بیان داشت: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی عزمشان را برای فشار حداکثری بر مردم کشور و با هدف شکست دادن ایستادگی و مقاومت مردم و ضربه زدن به پایه های انقلاب جزم کرده اند، می‌طلبد که همه دستگاههای اجرایی فارغ از شعارزدگی و پرهیز از وعده‌های بیهوده، بصورت منسجم، جهت توانمندسازی اقتصاد غیروابسته به نفت که سالهاست مورد تاکید مقام معظم رهبری است، فعالیت کنند.

این مدیر شهری اعلام نمود: اولین اقدام شهرداری شهمیرزاد جهت این تغییر نگاه این بود که در مردادماه سال جاری همزمان با عید غدیر خم در نشستی با مسوولان دو شهر همدان و قمصر کاشان یک تفاهمنامه و یک خواهرخواندگی به امضا رسید و هدف از امضای این تفاهمنامه‌ها هم‌افزایی، ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر با هدف جذب توریست و سرمایه‌گذار به منظور استفاده از برخی ظرفیت‌های مغفول مانده این شهرها است.

شهردار شهمیرزاد با بیان اینکه در حال حاضر تابلو معرفی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد  در دهکده توریستی گنجنامه همدان و تابلوی معرفی دهکده توریستی گنجنامه همدان در شهمیرزاد در دید گردشگران داخلی و خارجی نصب گردیده است تاکید نمود: همدان پایتخت تمدن و تاریخ ایران است به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است و سالیانه بیش از یک میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی به استان همدان سفر کرده و از جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر دیدن می کنند.

در ادامه لقمانیان اظهارداشت: شهمیرزاد از جاهای دیدنی سمنان می باشد که آنرا را بهشت گم شده بر بام ایران و نگین و بهشت کویر می نامند و این لقب زیبنده آن است، که در استان سمنان همچون گل سرخی سرزنده و شاداب، خودنمایی می کند، این شهر زیبا در سفر هیئت دولت به استان سمنان به عنوان شهر نمونه گردشگری بین المللی به تصویب هیئت دولت رسید ولی جاذبه های شهمیرزاد هنوز بارور نشده و به رغم مهمان نوازی مردمان مهربانش گذر مسافران زیادی به این حوالی نیفتاده است.

شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که در مسیر تردد زائران حرم رضوی قرار دارد و به دلیل جاذبه‌های فراوان طبیعی در تابستان و زمستان پذیرای گردشگران است،علاوه بر جاذبه‌های طبیعی مانند طبیعت سبز در کنار کوهستان و آب و هوای معتدل، برخی بناهای تاریخی مانند”شیرقلعه”، “قلعه شیخی” و “دژوهل”(به عنوان یکی از کانون‌های مهم اسماعیلیان)،درخت کمان رستم ،خانه تاریخی امین الرعایا و مسیر سرچشمه نیز بر جنبه‌های جذاب گردشگری در شهمیرزاد افزوده است و بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان با وسعت ۷۰۰ هکتار نیز در این شهر واقع شده است.

 

 

اطلاعیه

در راستای مصوبه شماره ۱۰۰/۱۶۱۱ مورخه ۹۸/۱۲/۹ ستاد مدیریت کرونا و پیرو بند یک صورتجلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی

در خصوص پیشگیری و مقابه با ویروس کرونا به تاریخ ۹۸/۱۲/۱۰ به ریاست دکتر مونسان پذیرش اقامت با توجه به نبود استانداردهای لازم

در زائر سرا ها اقامتگاههای بوم گردی خانه مسافر مهمانپذیر ها وکمپ های گردشگری مهمانسراهای مراکز اقامتی دولتی تا اطلاع ثانوی

ممنوع می باشد.

لکه گیری آسفالت در سطح شهر شهمیرزاد

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری: در راستای بهسازی معابر شهری عملیات لکه گیری و، ترمیم و لکه گیری آسفالت در برخی از معابر و گذرگاه های سطح شهر  در حال اجرا می باشد ..

مهندس محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در این خصوص اظهار داشت:یکی از عمده فعالیت هایی که روزانه در کنار سایر فعالیتها و خدمت رسانی های این شهرداری با تلاش و پشتکار نیروها در سطح شهر صورت می گیرد؛ زیرسازی و لکه گیری آسفالت معابر اصلی و فرعی است، این  عملیات با هدف پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی و با توجه به فرسایش، تخریب و حفاری  آسفالت در برخی از معابر و گذرگاههای سطح شهر اجرایی می شود.

لقمانیان افزود: عملیات زیرسازی و آماده سازی معابر سطح شهر با هدف جلب رضایت شهروندان به مرحله اجرا در آمد.

اقدامات پیشگیرانه شهرداری شهمیرزاد در مقابله با ویروس کرونا

((به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد اقدامات پیشگیرانه شهرداری در جهت مقابله با کرونا در شهمیرزاد صورت پذیرفت))

اقدامات پیشگیرانه :

توزیع رایگان ماسک و مواد ضد عفونی کننده میان کارگران خدوم شهرداری و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهمیرزاد

عملیات ضد عفونی نمودن مدارس سطح شهر

ضد عفونی نمودن ایستگاههای تاکسی سطح شهر شهمیرزاد

ضد عفونی نمودن مرکز بهداشتی و درمانی جعفر آبادی شهمیرزاد

عملیات ضد عفونی نمودن کانکس نیروی انتظامی

ضد عفونی نمودن اماکن عمومی سطح شهر بصورت روزانه

عملیات ضد عفونی نمودن جایگاه عرضه سوخت

ضد عفونی نمودن ناوگان حمل و نقل عمومی

ضد عففونی کردن و گند زدایی روزانه سطل های زباله سطح شهر

ضد عفونی نمودن بوستان های سطح شهر

ضد عفونی نمودن ادارات سطح شهر شهمیرزاد

ضد عفونی نمودن بانک های سطح شهر

ضد عفونی نمودن اغذیه فروشی ها و اصناف خدمات رسان سطح شهر

 

     

 

پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری

در ایران، روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد به مناسبت پانزدهم اسفند ماه مصادف با روز درختکاری آئین کاشت درخت با حضور مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد حجت الاسلام احمد پناه امام جمعه شهمیرزاد و اعضای شورای شهر و اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی و مسئولین شهرداری در محل بوستان مینو واقع در شهرک کلاهدوز شهمیرزاد برگزار گردید .

مهندس لقمانیان در گفتگو با روابط عمومی از فواید درخت و درختکاری فرمودند  :درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است.

درخت نماد آبادانی و شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی و باعث تلطیف هوا و موجب آسایش و رفاه مردم و صفا و پاکی طبیعت می باشد.

ایشان افزودند :برای پی بردن به اهمیت درخت و درختکاری و نقش آنها در حفظ طبیعت و زندگی انسان ، تعدادی از فواید آن را برای همشهریان عزیز بیان

می کنم

طبیعت بدون درخت، ناموزون و زشت می گردد. وجود جنگل و درخت در صحنه طبیعت و زندگی انسان، باعث زیبایی، شادی، سبزی، آسایش، رفاه، صفا، پاکی و طراوت می شود.

درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان و حتی بعضی از گیاهان، زیرا درختان با جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن و تولید اکسیژن که یکی از اساسی ترین نیازهای حیات انسان و حیوان است، باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند. کمبود درختان و تخریب و نابودی جنگل ها به ویژه در این عصر دود و زندگی ماشینی، موجب انقراض نسل انسان و حیوان خواهد شد.

برگ و شاخه های درختان بخش مهمی از تغذیه حیوان و گاه انسان را فراهم می سازند و در تولید گوشت مصرفی انسان ( با تغذیه دام ها از گیاهان) نقش اولیه را دارند.

میوه بسیاری از درختان مورد استفاده انسان و حیوان است، به طوری که می تواند در تغذیه انسان و تأمین ویتامین های مورد نیاز او تأثیر به سزایی داشته باشد. در فواید گیاه و گیاه خواری در دستورات پزشکی و حتی دینی توصیه های زیادی شده است.

چوب درختان در صنایع چوب بُری و تأمین بخش مهمی از وسایل مورد نیاز زندگی انسان نقش اساسی دارند.

درختان می توانند در جلوگیری از فرسایش خاک کشاورزی و مفید زمین در هنگام سیل نقش مهمی داشته باشند.

درختان در تغییر و تبدیل آب و هوا و اعتدال آن نقش به سزایی دارند. تشکیل جنگل و توسعه آن، نه تنها تاثیر اساسی در روند آب و هوا دارد، بلکه در حشر و نشر پرندگان، چرندگان و دیگر حیوانات اهلی و وحشی و نهایتا تعادل در چرخه طبیعت نقش ارزنده ای دارد.

سایه و ریشه ی درختان، در حفظ و رشد گیاهانی که نمی توانند ریشه ی خود را برای جذب آب به اعماق زمین بفرستند و یا طاقت تحمل تابش مستقیم نور خورشید را به ویژه در فصل گرما و تابستان ندارند و یا نمی توانند در مقابل باد و باران های تند مقاومت نمایند، تأثیر به سزایی دارند.

در فصل پاییز کشاورزان، باغداران و گل و گیاه کاران از کود ساخته شده از انبوه برگ درختان استفاده لازم را می نمایند.

در پاییز، انبوه برگ ریخته شده از درختان می تواند «ابرکود» متراکمی بسازد که هوموس یا سیاخاک (گیاخاک) نامیده می شود. این ماده خاصیت «گلوئیدی» دارد و نگهداری آب توسط خاک را افزایش می دهد. هوموس، مواد معدنی خاک را نیز جذب می کند و از هرز رفتن آنها جلوگیری می نماید. لذا هوموس را با خاک مخلوط می کنند تا مواد مغذی ضروری برای رشد گیاه را تأمین نماید.

بسیاری از درختان از قدیم الایام، در صنعت داروسازی و عطاری و حتی به دست آوردن نوعی چسب مورد استفاده قرار می گیرند، مثلا بهترین ماده ضدعفونی کننده از برگ درخت سدر و سنجد، بهترین رنگ مو از درخت حنا، بهترین مواد خوشبوکننده از چوب درخت عرعر و بهترین نوع عطر برای رفع خستگی در کارگاه هایی که می خواهند ظرفیت تولیدی شان را بالا ببرند، از درخت سرو به دست می آید.

 

 

شهردار شهمیرزاد از انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و کارکنان این شهرداری خبر داد.

شهردار شهمیرزاد از انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و کارکنان این شهرداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی محمد صالح لقمانیان اظهار داشت: شهرداری شهمیرزاد مجموعه اقداماتی را در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به دلیل اهمیت و حساسیت آن انجام و مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی در مقابله با بیماری های واگیردار و به منظور کنترل ویروس کرونا، ضمن نصب بنرهای اطلاع رسانی راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در سطح شهر و ساختمان اداری، پاکسازی و ضدعفونی سرویس های بهداشتی و داخل آسانسورها به صورت مستمر انجام می شود.

شهردار شهمیرزاد با بیان اینکه نیروهای خدماتی مسئول نظافت در ساختمان ها هستند گفت:  نظافت و ضدعفونی سطوحی که در تماس مستمر کارکنان و شهروندان قرار دارد به صورت مستمر انجام می شود.

لقمانیان ابراز داشت: تهیه و نصب پوستر های توصیه های بهداشتی ویروس کرونا، تهیه و نصب پوستر های (من دست نمی دهم چون خود و شما را دوست دارم) در کلیه طبقات ساختمان اداری، آموزش نکات بهداشتی و نظافتی خاص برای پیشگیری از ویروس کرونا ویژه نیروی بخش خدماتی که نقش تعیین کننده ای در حفظ سلامت خود و سایر پرسنل دارند از جمله اقدامات انجام عنوان کرد.

شهردار شهمیرزاد اعلام نمود:گندزدایی و ضد عفونی نمودن اماکن عمومی سطح شهر،مدارس،جایگاه های عرضه سوخت،ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری،ادارات ،بانک ها و خودپردازها و…بصورت روزانه توسط پرسنل خدوم ستاد مدیریت بحران شهرداری شهمیرزاد در دست اقدام می باشد.

شهردار شهمیرزاد به دیگر اقدامات این بخش اشاره کرد و گفت: لغو جلسات داخلی ، لغو جلسات ملاقات مردمی، اطلاع رسانی کلیه اقدامات از طریق انتشار تولیدات چندرسانه ای شامل (مولتی مدیا، اینفوگرافی و خبر) انجام شده عنوان کرد.

 

 

فرصتهای گردشگری شهرهای همجوار شتاب می گیرد

 دردومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای مجاور با حضور مدیران شهری شهرهای سمنان، سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد در محل شهرداری شهمیرزاد برگزار شد.
صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از حوزه‌های اقتصاد بدون نفت از اهمیت زیادی برخوردار است و توجه به تقویت زیرساخت‌های آن با محوریت حفظ محیط زیست ، معرفی خرده فرهنگ‌های بومی و معرفی جاذبه های اکوتوریسم و ژئوتوریسم، از موضوعاتی است که رونق و شکوفایی این بخش را تضمین می‌کند و تقویت این مهم در محور گردشگری شهرهای همجوار (سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد ) با تعامل و تبادل تجربیات شهرداری ها و با بهره گیری از پتانسیل سازمان های مردم نهاد ، به توسعه گردشگری پایدار منطقه کمک شایانی خواهد کرد.
به منظور برقراری تعامل و هم افزایی شهرداری های شهرهای سمنان، سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد در توسعه فرصتهای گردشگری دومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای مجاور با حضور مدیران شهری در محل شهرداری شهمیرزاد برگزار شد.
در این نشست مقرر شد جشنواره مشترک گردشگری با مشارکت شهرداری ها در هفته اول اردیبهشت ۹۹ به عنوان نقطه آغاز برنامه های تعاملی شهرداری ها برگزار شده و دبیرخانه همکاری های مشترک شهرهای همجوار نیز در شهرداری سمنان تاسیس شود . همچنین برنامه ریزی اجرایی برای توسعه کمربند سبز در مسیر بین شهرها صورت گیرد .

توسعه فرصتهای گردشگری محلی
لقمانیان شهردار شهمیرزاد در این نشست اظهار داشت:پرداختن به گردشگری شهری می تواند در کاهش بـسیاری از مـشکلات نظیر بیکاری، رکود صنایع محلی و … مؤثر گشته و به نظـام مـدیریت شـهرها در جهـت افـزایش تـوان اقتصادی شهر و به تبع آن افزایش درآمد شـورای شـهر و شـهرداری هـا منجر شده و آنها را در اجرای درست و به هنگام طرحهای توسعه شهری یـاری رسـاند . ضـمن اینکـه از بعد فرهنگی – اجتماعی نیز به احیا یا تقویت هویت ملی، انـسجام فرهنگـی، تبـادل فرهنگـی و تعامـل فرهنگی و حفاظت از ارزشهای فرهنگی در شهرها کمک کند.
وی ادامه داد: راه اندازی و فعالیت فرودگاه سمنان نقش ارزنده ای در توسعه گردشگری منطقه ایفا می کند و با استفاده از پتانسیلهای کویر ، کوه و جاذبه های کوهستان ، می بایست بسته های گردشگری را تهیه نمود تا گردشگران ورودی بتوانند در مدت اقامت از تمامی جاذبه های گردشگری منطقه بهره لازم را داشته باشند .

اسماعیل زاده عضو شورای اسلامی شهمیرزاد در این نشست گفت : وجـود گردشـگر در شـهرها باعث بالارفتن کیفیت فضاهای گردشگری و خدمات و زیر ساختهای شـهری و گردشـگری مـی شـود و گردشگری در شهرهایی توسعه پیدا می کند که علاوه بـر داشـتن جاذبـه هـای تـاریخی، فرهنگـی و هنری، از امکانات و خدمات مناسب نیز بهره منـد باشـند. در منطقه سمنان شامل سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد به سبب برخورداری از شرایط مناسب دسترسی و قرارگیری در کریدور شرق به غرب و دارا بودن جاذبه های اکوتریسم و ژتوریسم در کنار جاذبه های گردشگری معیشتی ، وجـود زیر سـاخت هـای مناسب از قبیل راه و اقامتگاه در جلب و کسب رضایت گردشگران برای تکرار سفر اهمیت بسیار بالایی دارد.
وی به برگزاری جشنواره گردشگری مشترک اشاره کرد و گفت : برپایی تورهای گردشگری نیم روزه با استفاده از پتانسیل و ظرفیت بوم گردی ها و تورگردانان در کنار برگزاری جشنواره تاثیر زیادی در توسعه گردشگری منطقه دارد .

برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی
ناظم رضوی شهردار سمنان گفت : تقویت پایه های گردشگری شهری منطقه منوط بر تعامل همه جانبه تمام گروه های ذینفع توریسم می باشد و در این بین نقش شهرداری شهرهای مجاور هم بسیار مهم است . چرا که علاوه بر هم افزایی ایجاد شده، زمینه های لازم جهت اعتلای فعالیت ها و اهداف مشترک گردشگری می بایست بنحوی نظامند تبیین شود.
وی اظهار داشت : شهرهای سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد دارای نقاط مشترک و ظرفیتهای گردشگری خاصی هستند که با هم افزایی می توانند به عنوان یک مقصد گردشگری معرفی شوند.

شهردار سمنان با اشاره به وجود ظرفیتهای کویر ، کوه و جنگل در این شهرها به برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی اشاره کرد و گفت : برگزاری جشنواره گردشگری مشترک در اردیبهشت سال ۹۹ نقطه آغاز برنامه های تعاملی شهرداری های منطقه است که می تواند نقش بسیار ارزنده ای در جهت توسعه گردشگری منطقه ایفا کند .

تعریف بسته جامع گردشگری

همتی عضو شورای شهر سمنان ضمن مشخص نمودن جاذبه های گردشگری هر یک از شهرهای مجاور به لزوم تهیه و تعریف بسته جامع گردشگری منطقه اشاره کرد و سفر و گردشگری را از محورهای مورد توجه مسئولان و مردم برای ایجاد اشتغال و کار دانست و گفت: شهرهای مجاور دارای شرایط متفاوتی برای جذب گردشگر هستند که برخی شرایط و زیرساخت‌های آن‌ها فراهم بوده و نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی اساسی بوده تا از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده برده شود و توجه به این امر نیازمند همت مسئولین و متولیان امر است.

وی ادامه داد : گردشگری بر اساس وجود جاذبه های دیدارگر شکل می‌گیرد و یکی از پر جاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری‌‌‌‌‏، شهرها می‌باشند. هریک از شهرهای مسیر دارای پتانسیلهای لازم در جهت جذب گردشگر هستند که لازم است با توجه به نزدیکی مسیر دسترسی و لزوم ارائه تنوع محصولات گردشگری به منظور افزایش ماند گردشگر ، بسته های گردشگری منطقه که حاوی جاذبه های موجود و سرمایه گذاری های مردمی است تهیه شود .
گردشگری نیازمند آموزش است
مرادعلیان عضو شورای شهر مهدیشهر گفت: گردشگری قبل از هرچیز تشنه آموزش است و جامعه محلی و گردشگر باید ضوابط و قوانین را بدانند و رعایت کنند و نباید در این حوزه فرهنگ و داشته‌های مناطق آسیب ببینند.

وی تصریح کرد : در برگزاری جشنواره گردشگری می بایست کارگاه های آموزشی گردشگری نیز برگزار شده تا هم شهروندان و هم گردشگران آموزش های مربوط به خود را دریافت نموده و این مهم در زمینه برخورد و نوع رفتار با مناطق حفاظت شده و طبیعت گردی بسیار مهم است .
لزوم تعیین برند گردشگری منطقه

زحمت کش عضو شورای اسلامی شهر سمنان به لزوم تعیین یک برند مشخص گردشگری منطقه اشاره کرد و اظهار داشت : بسیاری از کشور های متکی به گردشگری، به منظور پاسخگویی به تغییرات تقاضای گردشگری، محصولات گردشگری مختلفی از قبیل چشمه های آب معدنی ، تفریحگاه های طبیعی و مقاصد اکوتوریستی را عرضه کرده اند و در این زمینه یک برند مشخص تعریف نموده و توانسته اند به وسیله آن جذب گردشگر زیادی را داشته باشند . وی به ساخت پل معلق در مشکین شهر و وجود چشمه های آب گرم سرعین اشاره کرد و گفت وجود چشمه آب معدنی (آبگرم) در منطقه بهترین فرصتی است که در زمینه گردشگری سلامت به منظور پاسخگویی به تقاضای گردشگری، پتانسیل برندسازی را داراست.

لزوم ایجاد دبیرخانه همکاری های مشترک شهرها
همتی نماینده شهرستانهای سمنان ، سرخه و مهدیشهر با مفید دانستن برنامه های تعاملی شهرداری ها به لزوم تدوین راهبردها، اهداف و برنامه های عملیاتی توسعه گردشگری منطقه اشاره کرد و گفت : تشکیل دبیرخانه همکاری های مشترک شهرها می تواند نقش ارزنده ای در برنامه ریزی برنامه ها و بسته های مشترک شهرداری ها داشته باشد و زمینه را برای اطلاع رسانی در کل کشور فراهم آورد .

وی با پیشنهاد در الویت قرار دادن چشمه های آب گرم در برنامه های توسعه گردشگری شهرداری ها و شوراها ، اظهار داشت : بسته های گردشگری شهرهای همجوار معین و دبیرخانه به شکل مناسب به اطلاع مردم استان های مختلف برساند .

تقدیر از مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد توسط حجت الاسلام داوود احمد پناه

( تقدیر از مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داود احمدپناه ریاست ستاد نماز جمعه شهمیرزاد))

.به پاس مدیریت جهادی و همکاری ارزنده با نهاد نماز جمعه شهمیرزاد با اهدای لوح زرین صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد در این لوح زرین که به امضای محمد حسن پیرچه مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در استان سمنان رسیده است آماده است

 اندیشه و تلاش خدمت گذاران صدیق عمران و آبادانی ایران اسلامی هیچ گاه از یادها نخواهد رفت.توفیق خدمت به خلق موهبتی است که به لطف حضرت دوست نصیب هرکسی نمی گردد،بر اساس گزارش واصله از ستاد نماز جمعه شهمیرزاد مدیریت جهادی و همکاری ارزنده جنابعالی با نهاد نماز جمعه شهمیرزاد به منظور توسعه فضای سبز مصلای این شهر قابل تقدیر است

.بدین وسیله و به رسم ادب و مصداق حدیث شریف « من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» بر خود فرض می دانیم تا از همکاری صادقانه و صمیمانه تان تقدیر و تشکر نماییم

 امید است در پرتو عنایت حضرت باری تعالی و توجهات حضرت ولی عصر(عج) و تحت فرامین مقام معظم رهبری در انجام وظایف محوله و

.همکاری با این نهاد رحمانی موفق و سربلند باشید

فاطمه عشق ماندگار جهان هستی است

زنان سرزمینمان روزتان فرخنده باد

تجلیل مهندس لقمانیان از بانوان شهرداری شهمیرزاد

پیامبر اسلام(ص) فرمود: “اولین کسی که داخل بهشت می‌شود، فاطمه است

.

آری فاطمه! همان تافته جدابافته از حریر عشق الهی که بر تارک دنیای هزار رنگ هستی، با بودنش نقشی برجسته به تصویر کشید…
همان بزرگ بانویی که کوثر بهشت عزت و نام از میلاد او وام گرفت و جوشش و خروش از مهرانگی‌اش…
فاطمه فرشته‌ای الهی بود که با زمینی شدنش اعتبار جهانی گشت که روز «مادر» داشتنش، مرهون میلاد اوست

به  مناسبت میلاد حضرت زهرا مهندس لقمانیان شهردار محترم شهمیرزاد  از بانوان شاغل در شهرداری شهمیرزاد به عنوان  روز زن تجلیل کردند

کاشت نهال و کلنگ زنی پیست دوچرخه سواری با حضور مسئولین در شهمیرزاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد آئین کاشت ۴۱ نهال ارس نماد مقاومت و پایداری به مناسبت چهلمین روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با حضور دکتر همتی نماینده مردم در مجلس و آقای میر عماد ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و آقای میقانی فرماندار شهرستان مهدی شهر و اعضای شورای اسلامی شهر و مهندس لقمانیان شهردار شهر شهمیرزاد و سایر مدیران برگزار گردید

 

مهندس سنایی  بابیان اینکه در ادامه روند نهال‌کاری همگانی با مشارکت مسئولان و مردم ۴۱اصله نهال اُرس غرس شد، ابراز داشت: ترویج فرهنگ درختکاری و تقویت فضای سبز  مهم‌ترین هدفی است که در این طرح دنبال می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش شد تا از گونه‌های مقاوم و بومی منطقه نظیر اُرس که نماد پایداری به شمار می‌رود استفاده شود، افزود: درواقع تداوم این روند می‌تواند به کنترل فرسایش خاک، افزایش سرانه فضای سبز و همچنین جلوگیری از سیلاب کمک شایانی کند.

مهندس لقمانیان بابیان اینکه طرح توسعه فضای سبز زمینه‌ساز ارتقای گردشگری نیز می‌شود، ابراز داشت: باید این نکته را نیز در نظر گرفت که صرف کاشت نهال به‌تنهایی کافی نیست و این میزان دقت و مشارکت مردم را نیز می‌طلبد که در حفظ و حراست از این گونه‌ها حداکثر تلاش خود را داشته باشند.

حجت‌الاسلام سید داوود احمدپناه بابیان اینکه همیاران طبیعت ظرفیت ارزشمندی در راستای ترویج درختکاری و حفظ منابع طبیعی به شمار می‌روند، اضافه کرد: منابع طبیعی امانتی که حفظ و حراست از آن به عهده تک‌تک افراد است لذا می‌بایست در این راستا فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود.

در ادامه این مراسم کلنگ زنی پیست دوچرخه سواری در خیابان ساری مقابل ایستگاه آتش نشانی شهمیرزاد صورت پذیرفت و مهندس لقمانیان اعلام نمودند      ان شا الله این پروژه در هفته دولت افتتاح خواهد شد .

دیدار با خانواده شهدا با حضور مهندس لقمانیان شهردار شهمیرزاد و مسئولان محترم

شهردار شهمیرزاد :دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران یک وظیفه است

شهردار شهمیرزاد با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران یک وظیفه است، گفت: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهمیرزاد ، در دیدار از دو خانواده شهید ( شهیدان محمد متقی و شهید احمد فرهادی )  که با حضور مسئولان ( دکتر میقانی فرماندار محترم شهرستان مهدی شهر و مهندس لقمانیان شهردار و امام جمعه محترم شهر شهمیرزاد و آقای ععلایی بخشدار و آقای نورانی ریاست محترم بنیاد شهید امور ایثارگران مهدی شهر  برگزار شد با بیان اینکه شهیدان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آورند، افزود: امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثار گران است، عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی گذشته و به قرب الهی نائل آمدند.

مهندس لقمانیان  ابراز داشت: تا مادامی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما حاکم باشد هیچ قدرتی فکر تجاوز و تعدی به این مرز و بوم را نخواهد کرد.

شهردار شهمیرزاد ضمن این مطلب که شهیدان از بندگان مقرب خداوند بودند که از سفره رحمت باری تعالی تا ابد متنعم هستند و این فرصت و نعمتی است که صرفا خداوند متعال آن را به بندگان شایسته خود ارزانی می دارد، اظهار داشت: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت و اقتدار این مرز و بوم هستند و مدال افتخار آنها بر تاریخ ایران اسلامی تا همیشه خواهد درخشید.

خدمات شهرداری و ستاد برف روبی در بازگشایی معابر سطح شهر

ستاد برف روبی شهرداری شهمیرزاد  با تجهیز ماشین آلات خود برای فصل زمستان و آمادگی واحدهای اجرایی، مدیریت خدمات شهری و عمران برای ارائه خدمات به همشهریان فعالیت خود را آغاز کرد و با توجه به مفدار زیاد بارش برف و استمرار آن در شب گذشته ، مجموعه شهرداری از بعداظهر دیروز و ساعات اولیه بامداد امروز با آمادگی کامل عملیات بازگشایی را آغاز نمود.
مهندس بازاری  مسئول خدمات شهری شهمرداری شهمیرزاد در خصوص  پارک خودروها در معابر اصلی که برای عملیات برف روبی ایجاد مزاحمت می نماید اظهار داشت : به دلیل پارک خودروهای  شخصی در خیابان های سطح شهر ، برف روبی با مشکلاتی  مواجه که از  همشهریان عزیز خواهشمندیم درزمان اعلام سازمان هواشناسی و بارش برف  از پارک خودرو  در معابر اصلی شهر خودداری فرمایند .

لازم به توضیح است ستاد مدیریت بحران و ستاد برف روبی شهرداری شهمیرزادطی جلسات مختلف و با استفاده از تجارب سالهای گذشته برنامه ریزی جامعی را صورت داده  و برای معابر شیب دار مخازن ماسه و نمک در نظر گرفته است و در حال حاظر عبور و مرور شهروندان بدون مشکل در سطح شهر انجام و بحمدالله ارائه خدمات شهرداری  از  رضایتمندی عمومی  برخوردار می باشد.

ارتباط مستقیم با شهردار

آب و هوا
شهمیرزاد
۱۳ فروردین ۱۳۹۹, ۵:۴۱ ق.ظ
 

بیشتر ابری
8°C
اطلاعات بیشتر...
 
ورود به سايت
آمار سایت
  • 71
  • 463
  • 2,422,165